عوامل شکست و عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی

سه شنبه, 02 دی 1399 09:38
امتیاز شما به این مطلب
(2 رای‌ها)

با سلام با سری جدید مقاله های وب پویا در خدمت شما هستیم. اگر شما قصد خرید سایت فروشگاهی و شروع کسب و کار اینترنتی دارید حتما علاقه‌مند هستید از خطرات پیش رو آگاه شوید و بدانید چه عواملی باعث شکست فروشگاه اینترنتی شما خواهد شد.

 

عوامل شکست و عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی

 

قطعا هر کسی که از شروع به کسب و کار اینترنتی می کند هدفش افزایش سود و گسترش فروش محصولاتش است. هزینه طراحی سایت دیجی کالا که یکی از فروشگاه های اینترنتی موفق است از سویی و از سوی دیگر اگر نکات زیر را رعایت نکنید هزینه زمانی زیادی را نیز باید بپردازید.

اما اگر شما از وضع فعلی در بازار آگاه نباشید یا قدرت پیش‌بینی بازار را نداشته باشید قطعاً پس از مدتی و فروشگاه اینترنتی شما با شکست روبرو خواهد شد. در این مقاله برای شما می‌گوییم ویژگی ها و امکانات فروشگاه اینترنتی موفق چیست؟ و افرادی که اقدام به ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه ای کرده اند، چه تجربیاتی داشتند و چه عواملی را باید رعایت کنید تا در طراحی فروشگاه اینترنتی خود موفق باشید.

 

گام نخست: سرمایه کافی

داشتن سرمایه گذاری موفق از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار برای شروع پر قدرت یک کسب و کار است. می توانید این سرمایه را از طریق دوستان آشنایان و یا نزدیکان و یا حتی فردی ناشناس تامین کنیم. همانطور که شروع یک فعالیت نیاز به سرمایه دارد قطع ادامه دادن فعالیت های کاری نیز نیاز به کمی سرمایه و پس انداز دارد مخارجی که پیش‌بینی نشده هستند شاید گاهی از مخارج پیش‌بینی‌شده بیشتر هم باشند. بگیرید یک فروشگاه ساز اینترنتی راه اندازی کرده اید قطعا در قدم اول نیاز به خرید یک سایت و سفارشی سازی آن متناسب با نیازهای خود دارید در گام بعد نیاز به سئو و بهینه سازی سایت دارید و این سایت برای آپدیت بودن و به روز بودن نیاز به رسیدگی دارد درست است که مشاغل اینترنتی نیاز به سرمایه کمتری در مقایسه با مشاغل و کسب و کارهای سنتی دارد  ولی در نهایت این نوع کسب و کار هم مخارج و هزینه های خاص خود را دارد که متناسب با فعالیتی که انجام می دهید ممکن است بیشتر یا کمتر باشد پس قبل از شروع خرید و گام گذاشتن در این مسیر باید بدانید قطعا موفقیت در زمینه تجارت الکترونیک هست چون تمام کسب و کارها رو به اینترنتی شدن می‌روند و دنیا دنیای اینترنت است ولی همچون سایر کسب و کارها نیاز به تجربه صبر و بردباری در این زمینه دارد.

 

گام دوم: نداشتن برنامه و هدف مناسب

برای شروع هر فعالیتی و ادامه حیات هر شغلی داشتن برنامه و هدف امری بسیار ضروری است.بنابراین شما باید در رابطه با بازار و مشتریان و همچنین نحوه عرضه محصول یا خدماتتان اطلاع کامل داشته باشید یا حتی در مورد این که چه امتیازی کالا یا خدمات شما نسبت به رقیبان خواهد داشت برای رقابت و پیشی گرفتن هر چه بیشتر از سایرین.خود انتخاب داشتن یک وب سایت برای فعالیت اقتصادی نیز یک برنامه و هدف و در واقع یک راه برای رسیدن به درآمد است.

 

گام سوم: داشتن ایده های ممتاز در طراحي سايت فروشگاهي ديجي کالا

اگر به دنبال موفقیت هستید باید راه خود را خلق کنید راهی با ویژگی ها و امتیازاتی خاص خودتان که توانایی رقابت با سایرین که زودتر پا به عرصه فعالیتی اقتصادی مشابه گذاشته اند را داشته باشید. تقلید راه شما را سخت تر میکند و مجبور خواهید شد هزینه گزافی را صرفه جلب مشتری و تبلیغات کنید.

 

گام چهار: صبر و شکیبایی

اگر با تمام پیشکسوتان صحبت کنید آنها به شما خواهند گفت رمز موفقیت در هر امری صبر و بردباری است موفقیت نتیجه تحمل سختی ها و صبر است. موفقیت میوه تلاش و صبر است.

دیجی کالا، با میلو و سایر فروشگاه های اینترنتی یک شبِ موفق نشدند پس اگر می خواهید طراحی سایت شبیه دیجی کالا داشته باشید باید بردباری و تلاش مالکان این سایت ها را نیز داشته باشید.

 در ارتباط با این مقاله پیشنهاد می کنیم مطلب " ویژگی طراحی سایت فروشگاهی شبیه دیجی کالا " را نیز مطالعه نمایید.

 

گام پنجم: استفاده از شبکه های اجتماعی

باید متذکر شوم هیچگاه از تکنولوژی‌ها غافل نشوید و هیچ‌گاه فقط به یک تکنولوژی بسنده نکنید به این معنی است که شما نباید فقط به داشتن یک سایت اکتفا کنید یا داشتن یک شبکه اجتماعی داشتن شبکه های اجتماعی متعدد و فعال بودن در آنها کمک بسیاری  در موفقیت و شناسانده شدن شما و محصولات شما و یا خدمات شما می شود.

 

گام ششم: داشتن دانش و مهارت لازم

در زمینه‌ هر کسب و کاری که وارد می شوید اطلاعات کافی و جامعه را جمع آوری کنید و عواملی را که بر روی کسب و کار شما اثر گذار است  را شناسایی نمایید. در این راستا می توانید از منابع اینترنتی یا افراد باتجربه استفاده کنید قطع شروع یک شغل اینترنتی بدون افزایش دانش و مهارت امکان پذیر نیست مگر  فقط برای کوتاه مدت برای بلند مدت و توسعه کسب و کارتان قطع نیاز به تسلط به محیطی که با آن کار می کنید خواهید داشت.

 بسیار خرسندیم که در این مقاله با تیم وب پویا همراه بودید امیدواریم در مقالات آینده بتوانیم شما را در رسیدن به هدفتان یاری نماییم همچنین شما می توانید با تماس با قسمت پشتیبانی سایت اطلاعات لازم را برای خرید سایت فروشگاهی و شروع یک کسب و کار اینترنتی موفق به دست آورد.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 02 دی 1399 09:38

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا