رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

نوشته شده توسط  چهارشنبه, 17 بهمن 1397 18:56
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی - 5.0 از 5 از 2 آرا

آیا به این فکر موضوع تا حالا توجه کرده اید که بسیاری از کسب و کارها رو به طراحی فروشگاه اینترنتی آورده اند اما آیا تمام این فروشگاه های اینترنتی همچون دیجی کالا موفق خواهند بود آیا می توانند تا مدت زمان زیاد موفقیت و حجم زیاد مشتریان خود را حفظ کنند؟

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

اکنون با ما همراه باشید تا امکانات فروشگاه اینترنتی موفق را برای شما بازگو کنیم.

ممکن است تعدادی از افرادی که اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی و ساخت اپلیکیشن فروشگاهی می کنند راضی باشند و تعدادی دیگر نه اما در این میان عده ای دیگر نیز وجود دارند که حد وسط این ماجرا هستند به این معنا که فقط حضور در عرصه اینترنت و فضای مجازی برایشان اهمیت دارد و از آن برای معرفی شرکت و محصولات خود استفاده می کنند  راضی باشند و عده ایی ناراضی . در این بین حد وسط هم وجود دارد یعنی فقط حضور برایشان اهمیت دارد و هدفشان از طراحی سایت استفاده از آن به عنوان یک ویترینی است برای محصولات و خدماتی که ارائه می دهند و خرید سایت فروشگاهی برای بیشتر شناخته شدن و تا حدی معتبرتر نشان دادن کسب و کارشان  است.

ولی به عنوان فردی که خود در این عرصه اقدام به فعالیت می کنم می توان به جرات بگویم حد وسط بودن در این موضوع بی فایده است و حضور نداشتن در این زمینه بهتر از حضور کم رنگ و بی فایده است به این دلیل که قطعا همین حضور متوسط برای شما هزینه هایی را در بر خواهد داشت چه هزینه مالی چه زمانی حال آنکه اگر بردباری به خرج دهید می توانید با صرف همان هزینه و شاید کمی بیشتر و تمرکز و حضور پر رنگ در فضای مجازی به موفقیتی چشم گیر دست یابید.

با طراحي سايت فروشگاهي شبيه ديجي کالا و برداشتن نخستین گام شما باید از یکسری قوانین و اصول حاکم بر فضای مجازی پیروی کنید خواه قوانین و الگوریتم های گوگل و سئو برای این موتور جستجو و خواه برای شبکه های اجتماعی پس نیاز به صبوری و بردباری دارد برای نتیجه بخش بودن.

کسب و کار اینترنتی همانند کسب و کارهای سنتی است ولی با اصول خودش و در هیچ یک موفقیت یک شبه حاصل نمی شود. پس اگر قصد راه اندازی و اداره کردن یک فروشگاه اینترنتی را دارید باید در مورد نحوه اداره کردن یک فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی اطلاعات کامل و جامعی کسب کنید.

همچنین به شما توصیه می کنیم مقاله " طراحی فروشگاه اینترنتی برای خروج از رکود " را نیز مطالعه نمایید.

رسیدن به هر هدفی نتیجه جسارت و بردباری و داشتن ایده های ناب است چه در محصول و خدمات و چه در نحوه ارائه آن ها پس بی دلیل نیست که در میان هزاران فروشگاه اینترنتی تنها تعداد معدودی موفق می شوند و اعتماد مشتریان را کسب می کنند در حالی که عده ای دیگر شکست می خورند و ناامید می شوند از وقت و هزینه هایی که کرده اند.

نکته اول : دادن حس اطمینان به مشتریان سایت

 در دنیای واقعی ما همیشه از مراکزی خرید می کنیم که یا تبلیغ و در واقع تعریف آن را از چندین نفر شنیده ایم که از مشتریان قدیم یک فروشگاه هستند یا خودمان قبلا خرید کرده ایم و از خدمات و کیفیت محصول و همچنین برخوردشان راضی بودیم و این باعث جذب شدن و خرید همیشگی ما از آن فروشگاه می شود و همچنین یک آگهی معتبر یا توصیه دوستان و آشنایان نیز خود در این زمینه بی تاثیر نیست اما برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی در فضای مجازی چطور باید اطمینان مشتریان را جلب کرد؟! بخصوص وقتی که تازه شروع به فعالیت کرده ایم.

قطعا داشتن نماد اعتماد الکترونیکی حس خوبی به مشتریان می دهد که او دارد از فروشگاهی معتبر خرید می کند و اگر کالا مشکلی داشت می تواند آن را مرجوع کند با توجه به اصولی که حتما در قوانین فروشگاه اینترنتی شما ذکر می شود.

از سویی دیگر داشتن اطلاعات دقیق تماس یا داشتن قسمتی برای بیان نظر مشتریان که سایرین هم ببینند و بتوانند با دانش و اطمینان بیشتری محصولی را انتخاب و خرید کنند .

نکته دوم : ارائه مشخصات کامل محصول و خدمات

قرار دادن اطلاعات دقیق از محصولات خود یکی از فاکتورهای مهم برای خرید مشتریان است.

حتما با توجه به نوع محصولاتان اطلاعات کاملی از آن را در اختیار مشتریان قرار دهید اعم از اینکه چه رنگ های دارد یا جنس و اندازه و ...را حتما بیان کنید چرا که سایت ویترین محصولات شما است و انتخاب چیزی که نسبت به آن اطلاعات دقیقی ندارید بسیار سخت است بخصوص در کشور ما که هنوز خرید اینترنتی به خوبی کشورهای توسعه یافته جهان رایج نیست.

نکته سوم:  در نظر گرفتن قسمتی برای بیان نظر مشتریان

اگر نگاهی به سایت های موفق همچون دیجی کالا بیندازید خواهید دید موفق ترین وب سایت های فروشگاهی دارای صفحاتی هستند که مشتریان به راحتی نظریات خود را بیان می کنند و تجربه خود را از بد یا خوب بودن محصولات می گویند و این خود به انتقال حس خوب و اطمینان به مشتری کمک خواهد کرد.

نکته چهارم:  قابلیت مقایسه محصولات

داشتن قابلیت مقایسه محصولات به مشتریان کمک می کند که راحت تر تصمیم بگیرند به خصوص زمانی که انتخاب بین دو محصول برایشان سخت می شود.

در مقاله بعدی با ما همراه باشید تا سایر نکاتی را که باید در زمینه موفقیت فروشگاه اینترنتی بدانید را برای شما بازگو کنیم همچنین برای اطلاع از نحوه خرید سایت فروشگاه اینترنتی و هزینه طراحی سایت دیجی کالا با ما در تماس باشید.

خواندن 309 دفعه

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4