رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

سه شنبه, 02 دی 1399 09:43
امتیاز شما به این مطلب
(5 رای‌ها)

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

آیا به این فکر موضوع تا حالا توجه کرده اید که بسیاری از کسب و کارها رو به طراحی فروشگاه اینترنتی آورده اند اما آیا تمام این فروشگاه های اینترنتی همچون دیجی کالا موفق خواهند بود آیا می توانند تا مدت زمان زیاد موفقیت و حجم زیاد مشتریان خود را حفظ کنند؟ اکنون با ما همراه باشید تا امکانات فروشگاه اینترنتی موفق را برای شما بازگو کنیم.

ممکن است تعدادی از افرادی که اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی و ساخت اپلیکیشن فروشگاهی می کنند راضی باشند و تعدادی دیگر نه اما در این میان عده ای دیگر نیز وجود دارند که حد وسط این ماجرا هستند به این معنا که فقط حضور در عرصه اینترنت و فضای مجازی برایشان اهمیت دارد و از آن برای معرفی شرکت و محصولات خود استفاده می کنند  راضی باشند و عده ایی ناراضی . در این بین حد وسط هم وجود دارد یعنی فقط حضور برایشان اهمیت دارد و هدفشان از طراحی سایت استفاده از آن به عنوان یک ویترینی است برای محصولات و خدماتی که ارائه می دهند و خرید سایت فروشگاهی برای بیشتر شناخته شدن و تا حدی معتبرتر نشان دادن کسب و کارشان است.

 

 

عوامل موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

اگر بخواهیم به صورت خلاصه راز های موفقیت یک فروشگاه اینترنتی را شرح دهیم باید به عوامل زیر توجه داشته باشیم:

 

گرفتن نماد الکترونیک

اگر فروشگاه اینترنتی دارید و هنوز نماد الکترونیک از سایت اینماد نگرفته‌اید و حتی رتبه خوبی در گوگل کسب کرده اید مطلع باشید که  که با این کار فقط مشتریان خود را به سایت رقیبان هدایت می کنید.  از هرچه زودتر برای گرفتن نماد الکترونیک از سایت اینترنتی اینماد دات ir اقدام نمایید.

 

حتما ssl را فعال کنید

فعال سازی پروتکل https  علاوه بر ایجاد حس اعتماد بیشتر برای کاربران باعث بهبود رتبه فروشگاه اینترنتی شما در گوگل می شود.  همچنین با فعال کردن ssl می توانید نماد الکترونیکی دو ستاره دریافت کنید.

 

بیشتر بخوانید: تحلیل فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

 

 

طراحی کارآمد و آسان

یکی از رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی طراحی کارآمد و آسان آن برای کاربران می باشد.  گاهی خودتان را جای کاربر بگذارید و تمامی مراحل ثبت سفارش را از دید کاربر انجام بدهید.  حتی پا را از این فراتر گذاشته و از دوستان و آشنایان بخواهید تا این مراحل را آنها نیز انجام بدهند و چالش ها و مشکلاتی که در در حین ثبت نام با آن روبرو می شوند را با شما در میان بگذارند.

 

پاسخگویی سریع به مشتریان

 بخشی برای گفتگوی آنلاین با کاربران بر روی سایت فروشگاهی خود قرار دهید.  برای این منظور می توانید از  سیستم رایچت استفاده کنید.  همچنین بخش هایی برای ارتباط با شما از طریق شبکه های اجتماعی بر روی سایت در دیده کاربر قرار دهید.  تماس تلفنی نیست از دیگر روش هایی است که باعث پاسخگویی سریع شما به مشتریان می شود و اعتماد کاربر را بیش از پیش جلب می کند.

 

بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

 برای موفقیت فروشگاه خود فقط  به روش تبلیغات اکتفا نکنید.  سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی را در دستور کار همیشگی خود قرار دهید تا در زمان هایی که به دلایلی نمی توانید تبلیغات زیادی انجام بدهید از طریق سایت گوگل ورودی  داشته باشید.

 در ادامه این مطلب به سایر راز های موفقیت یک فروشگاه اینترنتی می پردازیم.

 

عوامل موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

 

ولی به عنوان فردی که خود در این عرصه اقدام به فعالیت می کنم می توان به جرات بگویم حد وسط بودن در این موضوع بی فایده است و حضور نداشتن در این زمینه بهتر از حضور کمرنگ و بی فایده است به این دلیل که قطعا همین حضور متوسط برای شما هزینه هایی را در بر خواهد داشت چه هزینه مالی چه زمانی حال آنکه اگر بردباری به خرج دهید می توانید با صرف همان هزینه و شاید کمی بیشتر و تمرکز و حضور پر رنگ در فضای مجازی به موفقیتی چشمگیر دست یابید.

با طراحی سایت فروشگاهی شبیه دیجی کالا و برداشتن نخستین گام شما باید از یکسری قوانین و اصول حاکم بر فضای مجازی پیروی کنید خواه قوانین و الگوریتم های گوگل و سئو برای این موتور جستجو و خواه برای شبکه های اجتماعی پس نیاز به صبوری و بردباری دارد برای نتیجه بخش بودن.

کسب و کار اینترنتی همانند کسب و کارهای سنتی است ولی با اصول خودش و در هیچ یک موفقیت یک شبه حاصل نمی شود. پس اگر قصد راه اندازی و اداره کردن یک فروشگاه اینترنتی را دارید باید در مورد نحوه اداره کردن یک فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی اطلاعات کامل و جامعی کسب کنید.

همچنین به شما توصیه می کنیم مقاله " طراحی فروشگاه اینترنتی برای خروج از رکود " را نیز مطالعه نمایید.

رسیدن به هر هدفی نتیجه جسارت و بردباری و داشتن ایده های ناب است چه در محصول و خدمات و چه در نحوه ارائه آن ها پس بی دلیل نیست که در میان هزاران فروشگاه اینترنتی تنها تعداد معدودی موفق می شوند و اعتماد مشتریان را کسب می کنند در حالی که عده ای دیگر شکست می خورند و ناامید می شوند از وقت و هزینه هایی که کرده اند.

بیشتر بخوانید: مجوز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

 

دادن حس اطمینان به مشتریان سایت

 در دنیای واقعی ما همیشه از مراکزی خرید می کنیم که یا تبلیغ و در واقع تعریف آن را از چندین نفر شنیده ایم که از مشتریان قدیم یک فروشگاه هستند یا خودمان قبلا خرید کرده ایم و از خدمات و کیفیت محصول و همچنین برخوردشان راضی بودیم و این باعث جذب شدن و خرید همیشگی ما از آن فروشگاه می شود و همچنین یک آگهی معتبر یا توصیه دوستان و آشنایان نیز خود در این زمینه بی تاثیر نیست اما برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی در فضای مجازی چطور باید اطمینان مشتریان را جلب کرد؟! بخصوص وقتی که تازه شروع به فعالیت کرده ایم.

قطعا داشتن نماد اعتماد الکترونیکی حس خوبی به مشتریان می دهد که او دارد از فروشگاهی معتبر خرید می کند و اگر کالا مشکلی داشت می تواند آن را مرجوع کند با توجه به اصولی که حتما در قوانین فروشگاه اینترنتی شما ذکر می شود.

از سویی دیگر داشتن اطلاعات دقیق تماس یا داشتن قسمتی برای بیان نظر مشتریان که سایرین هم ببینند و بتوانند با دانش و اطمینان بیشتری محصولی را انتخاب و خرید کنند.

 

ارائه مشخصات کامل محصول و خدمات

قرار دادن اطلاعات دقیق از محصولات خود یکی از فاکتورهای مهم برای خرید مشتریان است.

حتما با توجه به نوع محصولاتان اطلاعات کاملی از آن را در اختیار مشتریان قرار دهید اعم از اینکه چه رنگ های دارد یا جنس و اندازه و ...را حتما بیان کنید چرا که سایت ویترین محصولات شما است و انتخاب چیزی که نسبت به آن اطلاعات دقیقی ندارید بسیار سخت است بخصوص در کشور ما که هنوز خرید اینترنتی به خوبی کشورهای توسعه یافته جهان رایج نیست.

 

رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

 

در نظر گرفتن قسمتی برای بیان نظر مشتریان

اگر نگاهی به سایت های موفق همچون دیجی کالا بیندازید خواهید دید موفق ترین وب سایت های فروشگاهی دارای صفحاتی هستند که مشتریان به راحتی نظریات خود را بیان می کنند و تجربه خود را از بد یا خوب بودن محصولات می گویند و این خود به انتقال حس خوب و اطمینان به مشتری کمک خواهد کرد.

 

قابلیت مقایسه محصولات

داشتن قابلیت مقایسه محصولات به مشتریان کمک می کند که راحت تر تصمیم بگیرند به خصوص زمانی که انتخاب بین دو محصول برایشان سخت می شود.

در مطلب بعدی با ما همراه باشید تا سایر نکاتی را که باید در زمینه موفقیت فروشگاه اینترنتی بدانید را برای شما بازگو کنیم همچنین برای اطلاع از نحوه خرید سایت فروشگاه اینترنتی و هزینه طراحی سایت مشابه دیجی کالا با ما در تماس باشید.

 

تماس با وب پویا

بروزرسانی در سه شنبه, 02 دی 1399 09:43

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection