طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی

چهارشنبه, 03 دی 1399 09:19
امتیاز شما به این مطلب
(9 رای‌ها)

طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی

 

امروزه با گسترش تجارت و رقابت شدید، کسب و کارها به فروش اینترنتی رو آورده اند. هر چند همه واقف به این امر هستند که فروش محصولات با روشهای قدیمی، یعنی محدود کردن کسب و کار به یک محله و یک شهر، در صورتی که می توان با داشتن و طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی اپلیکیشن اندروید پا به عرصه بزرگتری در فروش اینترنتی نهاد. بازار جوان و خریداران و فروشندگان جوان امروزی راغب به استفاده از اینترنت و تلفن های هوشمند هستند؛ چون می دانند دنیا، دنیای اینترنت و کسب و کاری مجازی هست و آینده متعلق به کسانی است که از این تکنولوژی جا نمانند.

یکی از موفق ترین نمونه های کسب و کار اینترنتی فروشگاه دیجی کالا است که با قابلیت ها و محصولات متنوعی که دارد سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده و همچنین در کشورهای دیگر فروشگاه اینترنتی آمازون نمونه موفقی از این نوع کسب و کارها هستند.

قطعا داشتن کسب و کار اینترنتی موفق نیاز به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خوب و همچنین دارا بودن قابلیت های متنوع و مفید در راستای آسان تر کردن خرید مشتریان است که این نیز مستلزم  داشتن سئو حرفه ای و تولید محتوای مناسب است.

 

چند فروشندگی یا مارکت پلیس

 

چند فروشندگی یا مارکت‌پلیس چیست؟

چند فروشندگی در واقع نوعی از فروشگاه اینترنتی است که در آن فروشندگان مختلف محصولات خود را عرضه میکنند و کاربران محصولات خود را از فروشندگان برتر انتخاب میکنند و خریداری می نمایند. خود مارکت پلیس محصولی نمی فروشد و در واقع بستر فروش را برای فروشندگان فراهم میکند و بر روی تبلیغات و زیرساخت های لازم سایت تمرکز دارد. شاید این سوال برای شما مطرح شود که سود این کار برای مدیران سایت چیست؟ باید بگوییم که فروشندگان به ازای فروش محصولات خود در این سیستم، کمیسیونی را که از قبل بصورت قرار داد میان فروشنده و مدیر تعییین شده است را به مدیر این فروشگاه پرداخت می کنند.

معمولا در سیستم چند فروشندگی که به سیستم پاساژ هم معروف است به هر فروشنده یک پنل تعلق می گیرد و فروشنده محصولات خود را از طریق این پنل وارد میکند.

 

مزیت سیستم چند فروشندگی چیست؟

در چند فروشندگی چند نقش کاربر نهایی، فروشندگان، مدیر مارکت پلیس وجود دارد. در ادامه مزیت سیستم چند فروشندگی برای هر کدام از این نقشه ها را جداگانه بیان می کنیم.

 

بیشتر بخوانید: چگونه سایت فروشگاهی جذاب مانند دیجی کالا داشته باشیم؟

 

 

فایده چند فروشندگی برای کاربران سایت

در سیستم مارکت پلیس، فروشندگان مختلف کالا همگی باهم یک جا حضور دارند و به دلیل رقابت تنگاتنگ بین فروشندگان کیفیت و قیمت محصولات به مراتب بهتر از یک فروشگاه تک فروشنده است. بنابراین کاربران با مقایسه میان محصولات میتوانند بهترین فروشنده را انتخاب کنند و در نتیجه خرید با کیفیت تری داشته باشند. همچنین مدیر سیستم چند فروشندگی پس از اعلام رضایت کاربر هزینه را به فروشنده منتقل می کند و درصورت عدم رضایت کاربر از محصول مورد نظر، وجه پرداختی به کاربر برگردانده میشود.  از این جهت می توان‌ خرید از سیستم مارکت پلیس را امن تر دانست.

 

فایده چند فروشندگی برای فروشنده

 همانطور که در یک  محل شلوغ  خریدار بیشتر است و فروشگاه ها شلوغ تر می شوند و محصول بیشتری می فروشند، در سیستم مارکت پلیس نیز همین اتفاق می افتد و فروش بیشتری  نصیب فروشندگان آن می‌شود.

  

بیشتر بخوانید: مزایای راه اندازی مارکت پلیس برای فروشندگان

 

 فایده چند فروشندگی برای صاحب مارکت پلیس

مدیر مارکت پلیس مسئولیت نظارت بر فروشندگان را به عهده دارند و در ازای فروش هر محصول درصدی که قبلاً با فروشنده توافق کرده است به صاحب مارکت پلیس یا مدیر پاساژ تعلق میگیرد. از این جهت راه اندازی فروشگاه چند فروشندگی سود بسیار خوبی برای  مدیر چند فروشندگی دارد.

 

بیشتر بخوانید: مزایای راه اندازی مارکت پلیس برای مدیران چیست؟

 

  

طراحی سایت چند فروشگاهی

 

 

یکی از این قابلیت ها داشتن قالب فروشگاهی چند فروشندگی است که از جمله ویژگی های مشترک سایت هایی همچون آمازون و دیجی کالا است. این قابلیت مزایا و ویژگی های متنوع و مفیدی دارد و به این معناست که شما یک قالب چند فروشندگی تهیه می کنید و در آن علاوه بر فروش محصولات خود اقدام به فروش محصولات و معرفی محصولات دیگر فروشندگان در ازاء دریافت کارمزدی مشخص می کنید، که با این کار در واقع یک MARKET PLACE راه اندازی کرده اید. 

 

بیشتر بخوانید: فروشگاه اینترنتی، مارکت پلیس یا ای کامرس؟

 

 

حتما این سوال برای شما پیش می آید که وقتی فروشندگان خود بتوانند محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش بگذارند چرا باید علاقه مند به معرفی و فروش محصولات شان از طریق سایت دیگری داشته باشند ؟!

یک فروشگاه اینترنتی بزرگ در داشتن انبار برای نگهداری محصولات خود محدودیت خواهد داشت و از سویی دیگر تهیه محصولات مختلف و متنوع برای یک فروشگاه که گاهاً تخصص در یک یا چند محصول دارند، سخت است و نیاز به تهیه آن از سوی افرادی با تجربه که در این حیطه فعالیت می کنند دارد. از سویی دیگر فروشندگان اگر با هم در یک سایت محصولات خود را بگذارند با توجه به این که این نوع سایت ها بازدید کنندگان زیادی دارند با توجه به تنوع محصولاتی که دارند، محصول آن ها نیز زودتر به فروش خواهد رفت و طبعاً برند ان ها نیز زودتر شناخته می شود، اما برای اینکه پورسانت دارنده سایت محفوظ باشد، در سایت فقط اطلاعات فروشنده به غیر از روش تماس با او در اختیار مشتریان قرار می گیرد تا بتوانند از بین محصولات مختلف محصول مورد نظر و برند مورد علاقه خود را تهیه کنند .

 

مزایای قالب چند فروشگاهی

 

مزایای قالب چند فروشگاهی

  • امکان ارسال بازاریاب به صورت مستقیم به پاساژ ها و جلب نظر فروشندگان با ایده هایی همچون امکان معرفی و فروش محصولات برای مدتی مشخص بدون پورسانت و کارمزد .
  • امکان فروش محصولات در فروشگاهی بزرگتر و شناخته شده تر. مثلاً فروش محصول در سوپر مارکت یا فروش آن در مغازه ای کوچک در یک محله، که قطعاً فروش محصولات در سوپر مارکت بیشتر است چون اکثراً امروزه به دلیل کمبود وقت به دنبال راهکارهایی برای استفاده بهینه از زمان خود هستند و هنگامی که بتوانند چند قلم کالا را از یک فروشگاه تهیه کنند به جای مراجعه به چند فروشگاه از این روش استفاده می کنند.
  • دادن پنل مخصوص به فروشندگان که بتوانند محصولات خود را همراه با قیمت وارد کنند.
  • امکان نظارت بر تمام محصولات توسط مدیر سایت یا فروشنده اصلی سایت به دلیل اینکه اعتبار سایت با نداشتن یک محصول و دادن قول به مشتری و بعد تامین نشدن یا تامین نیاز مشتری با کالایی بی کیفیت در وهله اول اعتبار سایت او را زیر سوال می برد.
  • مزیت قالب وردپرس چند فروشندگی علاوه بر امتیاز فوق که بسیار در مورد آن صحبت کردیم هزینه مناسب و زمان کم برای شروع یک کسب و کار اینترنتی است .علاوه بر آن قالب وردپرس خود با داشتن پلاگین های مختلف و متنوع نیاز شما به کد نویسی اختصاصی را در اغلب موارد مرتفع می سازد و راه اندازی ساده و راحت آن از بزرگترین مزیت هایی است که باعث شهرت و گسترش روز افزون استفاده از این cms حرفه ای در سراسر دنیا شده .

 

بیشتر بخوانید: فروش سایت فروشگاهی آماده

 

 

در همین راستا گروه طراحی وب پویا با ارائه قالب فروشگاهی چند فروشندگی شما را در رسیدن به این مهم یاری می نماید. برای اطلاع از ویژگی های قالب چند فروشندگی و مارکت پلیس آماده ما، با ما در تماس باشید.

طراحی سایت چند فروشگاهی منجر به ایجاد یک سازوکار حرفه ای برای فروش مدرن است که با تکنیک برد برد هم سبب افزایش فروش فروشنده می شود و هم باعث رشد مجموعه فروشگاهی و معروفیت آن در فضای مجازی می گردد. همچنین می تواند باعث ایجاد فرصت های شغلی جدید در حیطه کسب و کارهای نوپا در دوران بحران اقتصادی ایران گردد.

 

تماس با وب پویا

بروزرسانی در چهارشنبه, 03 دی 1399 09:19

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا