نکاتی پیرامون طراحی سایت پزشکی

دوشنبه, 08 دی 1399 12:54
امتیاز شما به این مطلب
(2 رای‌ها)

طراحی سایت پزشکی

 

اگر به گذشته های نه چندان دور نگاه کنیم، خواهیم دانست که کمتر پزشکی نیاز به طراحی سایت پزشکی برای خود پیدا می کرد. زیرا در آن سال ها شیوه بازاریابی با آنچه اموزه متداول است کاملا متفاوت بود. چنان که می دانیم در گذشته پزشکان از طریق معرفی، چاپ تبلیغات کاغذی، تبلیغات محیطی و روش های کمتر اصولی مشابه، با صرف هزینه های گزاف سعی در بازاریابی برای خود داشته اند. 

اما رفته رفته پزشکان به این نتیجه رسیده اند که روش های قدیمی جذب بیماران دیگر به صرفه نیست و کم کم به طراحی وب سایت پزشکی روی آوردند، اگرچه در اوایل کار تعداد پزشکانی که به این کار روی آوردند کم بود اما رفته رفته این تعداد رو به فزونی گذاشت و پزشکان بیشتری به طراحی سایت پزشکی متمایل شدند. آنچه گفتیم یک تاریخچه کوتاه از سایت های پزشکی بود که دانستنش ضروری می نمایید.

 

چرا باید برای طراحی سایت نوبت پزشکی اقدام کنید؟

 • اولین دلیلی که برای طراحی سایت پزشکی می توان ذکر کرد این است که مردم و بیماران که از مشکلی رنج می برند و می خواهند به یک پزشک مراجعه کنند قبل از هرکاری در اینترنت جستجو می کنند. کاربران موتور جستجوی گوگل اگر بخواهند پزشک خود را از این طریق انتخاب کنند به سایتی اعتماد می کنند که رتبه بالاتری در نتایج جستجو دارد.

 

 • در گذشته، بیماران، به خصوص متقاضیان جراحی های زیبایی برای دیدن نمونه کار های پزشک مجبور بودند به مطب مراجعه کنند این امر هم سبب شلوغی مطب پزشکان هم موجب اتلاف وقت مردم می شود. در حالی که با طراحی سایت پزشکی و قرار دادن نمونه کار ها روی آن هم در وقت مردم صرفه جویی می شود و هم مطب پزشکان دچار ازدحام کاذب نخواهد شد.

 

 • بیماران می توانند درباره سوابق پزشک و مدارک تحصیلی او همچنین صحت گفته هایش به راحتی در اینترنت کسب اطلاعات کنند. در ضمن می توانند سوابق و مدارک پزشکان مختلف را با یک دیگر مقایسه نمایند. علاوه بر این بیمار می تواند درباره بیماری خود و احتمالاتی که درباره آن داده می شود در سایت پزشک مطالعه نماید.

 

 • سایت می تواند به کمک منشی های مطب پزشکان بیاید، چرا که امکان قرار دادن پنل نوبت دهی در طراحی سایت پزشکی وجود دارد. با قرار دادن پنل نوبت دهی هم کار برای منشی ها آسان تر خواهد بود و هم بیماران به صورت دقیق و سر نوبت خود به پزشک مراجعه خواهند کرد.

 

 • با داشتن یک سایت پزشکی بیماران می توانند از هر شهر و استانی با مراجعه به سایت پزشک، با او و تخصص هایش آشنا شوند. با توجه به گسترش اینترنت در کشور، با این کار دیگر تنها مردم یک شهر یک پزشک را نمی شناسند تا به او مراجعه کنند بلکه هر کسی از هر شهری می تواند با پزشک مورد نظر آشنا شود و برای معالجه به مطب او سر بزند.

 

 • اخیرا آماری توسط گوگل در حوزه پزشکی منتشر شده که نشان می دهد بیشتری جستجو های مردم دنیا در حوزه پزشکی و سلامت است، این آمار به وضوح نشان می دهد که دیگر دوره بازاریابی های قدیمی به پایان رسیده است.

همچنین در رابطه با این مقاله میتوانید مقاله " طراحی سایت تجهیزات پزشکی " را نیز مطالعه نمایید.

 

امکانات سایت پزشکی باید ها و نباید ها :

 • بهتر است طراحی سایت پزشکی بر اساس روانشناسی رنگ ها صورت بگیرد و از رنگ هایی که می توانند بر بیماران تاثیر مثبت بگذارند در طراحی سایت پزشکی استفاده شود.

 

 • طراحی سایت پزشکی بهتر است به صورت رسپانسیو باشد این بدان معنی است که کاربر می تواند با هر دستگاه الکترونیکی مانند گوشی، تبلت، رایانه، تلویزیون های هوشمند و ... به آن وصل شود و از آن استفاده کند.

 

 • در طراحی سایت پزشکی باید دقت شود که دسترسی سایت سریع و جذاب باشد. مثلا اگر بیماری برای مشاهده نمونه های جراحی یا درمانی به سایت آمده است نهایتا با دو کلیک به این تصاویر برسد.

 

 • باید نهایت تلاش طراحان به کار گرفته شود که طراحی سایت پزشکی مطابق با قوانین و معیار های گوگل انجام بگیرد و با آن ها در تناسب باشد. این موضوع باعث می شود سایت پزشکی شما گوگل پسند باشد و گوگل سایت پزشکی تان را در نتایج صفحه های نخست نشان دهد.

 

 • سعی کنید از طراحان تان بخواهید طراحی سایت پزشکی را بروز انجام دهند. منظور ما این است که از سیستم های مدیریت محتوای معتبر و کاربرپسند استفاده شود.

 

 • باید از طراحان سایت خود بخواهید در طراحی سایت پزشکی از قالب های جذاب و بر اساس تخصص پزشک استفاده کنند مثلا قالب سایت یک متخصص ارتوپد نباید با قالب سایت یک متخصص ارتودنسی یکسان باشد.

 

 • سعی کنید در سایت پزشکی تان حتما بخش معرفی پزشک، مقالات، معالجه از راه دور، سوالات رایج، پنل رزرواسیون، مجلات پزشکی، آدرس و شماره تلفن مطاب به همراه نقشه گوگل، معرفی خدمات و امکاناتی از این قبیل را بگنجانید تا کاربران را مدت زمان بیشتری در سایت خود حفظ کنید.
بروزرسانی در دوشنبه, 08 دی 1399 12:54

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo نکاتی پیرامون طراحی سایت پزشکی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection