طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید

نوشته شده توسط 
منتشرشده در خدمات طراحی سایت
یکشنبه, 21 مرداد 1397 20:11
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید

 

امروزه بسیاری با استفاده از تلفن های همراه خود بسیاری از امور روزانه را انجام می دهند. گسترش استفاده از تلفن های همراه به حدی است که این روزها برای خرید هم از اپلیکیشن های فروشگاهی استفاده میشود. رایج ترین نوع اپلیکیشن های فروشگاهی نسخه اندروید آن است. طراحی برنامه های اندروید یکی از تخصص های ما است. همچنین ما در ایجاد تجربیات خاطره انگیز برای دستگاه های اندروید و آموزش ساخت فروشگاه اندروید نیز تخصص داریم.

در این مطلب، شما ساخت فروشگاه اینترنتی اندروید را یاد خواهید گرفت که این مقاله در مورد زبان بصری اندروید و آموزش ساخت فروشگاه اندروید را به برنامه های خود تعریف می کند. ما با اصول طراحی اندروید شروع خواهیم کرد، سپس به شما نشان خواهیم داد که چگونه این دانش را برای تبدیل عناصر طراحی برنامه های نمونه کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید. در پایان این مطلب، شما می توانید در مورد نحوه ایجاد و استفاده از عناصر طراحی، سطوح، انتقال و گرافیک در اپلیکیشن خود، در میان عوامل متعدد متریال دیزان، اظهار نظر کنید.

ما یک سازمان کامل خدمات کاربردی برای کمک به فرآیندهایی پیش رو داریم که نتایج کسب و کار را هدایت می کنند. تیم ما یک گروه از طراحان وب و توسعه دهندگان است که با مطالعه رفتار انسانی و آخرین روندهای طراحی، وسوسه می شوند تا تجربیات برنامه ای را که از انتظارات کاربران فراتر رفته، نگه داشته و آنها را برای بازخورد بیشتر ارائه دهند. ما در طراحی برنامه اندروید از ابتدا تخصص خود و برندهای طراحی برنامه های قدیمی شده را تبدیل به تجربیات و برنامه های مدرن و کاربر پسند می کنیم.

 

تیم ما درک عمیق از دستورالعمل گوگل و طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای بر اساس  الگوریتم های جدید گوگل را برای استفاده از طراحی فروشگاه اندروید ارزان دارد. تیم ما اصول طراحی را بررسی کرده است تا اطمینان حاصل شود که هر زمان که ما برنامه های کاربردی را برای فروشگاه Google Play طراحی کنیم، آنها کاربران را با تجربه ای قوی روبرو می سازند.

 

3 اصل اساسی طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید

گوگل طراحی متریال اپلیکیشن را آماده کرده است تا با مجموعه ای از نیازهای انسانی متناسب با تجربه دیجیتال آشنا شود. اصول هسته ای به تمام پروژه های گوگل تزریق می شود و آنها الهام بخش تجربه برنامه ای هستند که ما برای اندروید طراحی می کنیم.

 

ما با گوگل موافقیم که یک برنامه عالی Android و طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید با کاربر شروع می شود. ما برنامه چرخه طراحی را با آنچه که ما برنامه Blueprint موبایل می نامیم، آغاز می کنیم، یک فرایند برنامه ریزی کامل که جهت ایجاد برنامه هایی ارائه می شود که بیشتر از پیکسل های بسیار پایین هستند. طرح های Android و طراحی سایت فروشگاهی ما دارای هزاران بار دانلود از Google Play است و تقریبا به طور انحصاری بررسی 5 و 4 ستاره دریافت خواهند کرد.

 

ما چگونه برنامه های اندرویدی و طراحی اپلیکیشن اندروید را انجام میدهیم؟

طراحی نرم افزار اندروید و طراحی سایت فروشگاهی توسط تیم ما آغاز می شود و با درک عمیق از مخاطبان هدف و ویژگی ها و تجارب آنها حفظ خواهد شد.

 

ما این را با سه مرحله اساسی انجام می دهیم:

 

1-استراتژی جامع برنامه موبایل را توسعه دهید:

استراتژیست های ما و طراحان برنامه با مشتریان خود برای تعیین اهداف کسب و کار و اهداف کاربران خود کار می کنند. ما معتقدیم که با شروع این دو بینش، درک بهتر از آنچه که برای ایجاد یک تجربه کاربردی و معنی دار تلفن همراه ایجاد می شود، به دست می آوریم.

 

2-تبدیل شدن به ساخت با UX خودآموز

ما بینش هایمان را می گیریم و آنها را به یک چشم انداز برای محصول تبدیل می کنیم. خطوط اولیه برای صحنه ای که در نهایت تبدیل به یک تجربه کاربری کامل خواهد شد، مرحله را تنظیم می کند. فریم های جعبه ای برای نمایش جریان کاربر برای برنامه ساخته شده اند و اطمینان حاصل می شود که تمام ویژگی های کلیدی بر اساس نیازهای کاربران گنجانده شده و اولویت بندی شده است. این فریم ها پس از آن تبدیل به مدل ها می شوند.

 

3-یک نقشه راه Rock Solid را ایجاد کنید

در عرض سه هفته، شما به طور کامل آماده برای ساخت یک برنامه برنده با تمام منابع مورد نیاز خود خواهید بود، از جمله تبدیل طرح های آندروید خود به نرم افزار موبایل به طور کاملا هدفمند.

 

الگوهای طراحی تعامل: iOS در مقابل طراحی اندروید

 چیزهایی که باید در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید دو سیستم عمده تلفن همراه طراحی کنید.

بیشترین برنامه های محبوب برای هر دو سیستم عامل iOS و Android منتشر می شود. من طرح های تداخل برنامه ها و تعاملات را در هر دو حالت اخیر مقایسه می کردم و برخی تفاوت ها را متوجه شدم. این پست به اختصار برخی از واضح ترین الگوهای موجود در برنامه های محبوب را شرح می دهد.

 

  1. Google با استفاده از Material Design، iOS از طراحی رابط انسان استفاده می کند

ابتدا اجازه دهید با تفاوت در فلسفه طراحی شروع کنیم. گوگل یک زبان طراحی به نام Material Design ایجاد می کند. آنها یک ویدیو بسیار جالب درباره نحوه ایجاد آن دارند. اگر شما برای اندروید و فروشگاه اینترنتی اندروید طراحی می کنید، این چیزی است که شما قطعا باید آن را بررسی کنید. به دستورالعمل ها، الگوها، آیکون ها، در Material.io مراجعه کنید. ابزارهای زیادی وجود دارد که برای بررسی الگوهای UI و طرح های آزمایش نیز وجود دارد. به عنوان مثال، Color Tool به طراحان کمک می کند پالت های رنگی را انتخاب کنند.

 

  1. حرکت بین حالت ها / صفحه نمایش

حرکت به عقب و جلو بین صفحه نمایش یک کاربری معمول در برنامه ها است. در آندروید یک نوار غواصی جهانی در پایین وجود دارد. این بسیار مفید است و در برنامه ها نیز مفید است. این نوار ناوبری در زمینه های دیگر استفاده می شود.

 

 نوار ناوبری مشهور اندروید: دکمه برگشت یک راه آسان برای بازگشت به یک صفحه قبلی است و در همه برنامه ها کار می کند.

رویکرد در iOS کمی متفاوت است. بدیهی است، هیچ دکمه برگشتی در اینجا وجود ندارد، و این کمی طراحی را تغییر می دهد. هر صفحه برنامه باید یک دکمه در گوشه بالا سمت چپ داشته باشد.

 

  1. الگوهای درون برنامه در برنامه
  2. حرکت بین مناطق مختلف یک برنامه

برنامه های کاربردی در حوزه های مختلف، معمولا به عنوان زبانه ها سازماندهی شده اند. راه حل این است که کمی متفاوت باشد و اجازه می دهد تا مقایسه نحوه مناطق مختلف برنامه در YouTube را مقایسه کنیم.

  • چپ: بخش های مختلف YouTube در Android به عنوان برگه در بالای برنامه سازماندهی می شوند.
  • راست: بخش ها به عنوان زبانه در پایین برنامه در iOS سازماندهی شده اند.
  • در Android، مناطق مختلف برنامه دارای برگه های بالا هستند، در حالی که در iOS آنها در پایین هستند.

 

یکی دیگر از تفاوت های مهم را ذکر می کنیم: نسخه اندروید فقط آیکون ها را در ردیف زبانه نشان می دهد، در حالی که نسخه iOS نیز دارای برچسب است. یک روند مشابه در برنامه LinkedIn مشاهده شده است.

 

  1. از چپ به راست به عقب بر گردیم

در بخش قبلی «دکمه برگشت» در Android را در نظر گرفتیم. از آنجا که هیچ دکمه Back در اپل وجود ندارد، اپل یک حرکت جدید را از چپ به راست در برنامه ها برای بازگشت به عقب ارائه داد.

 

  1. یکنواختی

پس از تمامی گفته شده ها و انجام شده ها، همیشه استثنا هم وجود دارد. همه برنامه ها از تعاملات مختلف و الگوهای طراحی UI برای دو سیستم عامل استفاده نمی کنند. برخی از برنامه ها از الگوهای طراحی مواد در iOS (جیمیل) استفاده می کنند، برخی دیگر از مدل رابط انسانی اش در هر دو (Instagram) پیروی می کنند.

 

نتیجه

از همه اینها سخت تر این است که بگویم که چقدر تفاوت باید وجود داشته باشد و چه الگوهایی باید دنبال شود تا شما را از رقیبانتان متمایز کند و قبل از اینکه برنامه بعدی خود را به روش خاصی طراحی کنید، ارزش آن برای بررسی برخی از برنامه های محبوب و طراحی فروشگاه ساز اندروید با امکانات در ذهن بسپارید و از نمونه فروشگاه های طراحی شده توسط تیم وب پویا و نمونه اپلیکیشن های فروشگاهی ما دیدن فرمایید.

تماس با وب پویا

خواندن 1648 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 10 خرداد 1399 11:04

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا