طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید

نوشته شده توسط 
منتشرشده در خدمات طراحی سایت
سه شنبه, 23 مرداد 1397 17:11
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

ما برنامه های Android و آموزش ساخت فروشگاه اندروید را طراحی می کنیم که باعث ماندگاری شما در عصر تکنولوژی می شوند. طراحی برنامه های اندروید یکی از تخصص های ما است. در حالی که ما تجربه زیادی در طراحی برنامه های آیفون داریم، در مورد ایجاد تجربیات خاطره انگیز برای دستگاه های اندروید و آموزش ساخت فروشگاه اندروید نیز متخصص هستیم. گوگل بر این ایده استوار است که کاربرانی که برای اولین بار به سایت شما می آیند باید هدایت شوند نه اینکه سایت شما را ببندند و دیگر مراجعه نکنند بله جذب اپلیکیشن های شما یا صفحات شبکه های اجتماعی شما بشوند و از خدمات شما استفاده کنند.

 طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید

در این مقاله، شما طراحی فروشگاه اندروید را یاد خواهید گرفت که این مقاله در مورد زبان بصری اندروید و آموزش ساخت فروشگاه اندروید را به برنامه های خود تعریف می کند. ما با اصول طراحی اندروید شروع خواهیم کرد، سپس به شما نشان خواهیم داد که چگونه این دانش را برای تبدیل عناصر طراحی برنامه های نمونه کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید. در پایان این مقاله، شما می توانید در مورد نحوه ایجاد و استفاده از عناصر طراحی، سطوح، انتقال و گرافیک در اپلیکیشن خود، در میان عوامل متعدد متریال دیزان، اظهار نظر کنید.

 

ما یک سازمان کامل خدمات کاربردی برای کمک به فرآیندهایی پیش رو داریم که نتایج کسب و کار را هدایت می کنند. تیم ما یک گروه از طراحان وب و توسعه دهندگان است که با مطالعه رفتار انسانی و آخرین روندهای طراحی، وسوسه می شوند تا تجربیات برنامه ای را که از انتظارات کاربران فراتر رفته، نگه داشته و آنها را برای بازخورد بیشتر ارائه دهند. ما در طراحی برنامه آندروید از ابتدا تخصص خود و برندهای طراحی برنامه های قدیمی شده را تبدیل به تجربیات و برنامه های مدرن و کاربر پسند می کنیم.

 

تیم ما درک عمیق از دستورالعمل گوگل و طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای بر اساس  الگوریتم های جدید گوگل را برای استفاده از طراحی فروشگاه اندروید ارزان دارد. تیم ما اصول طراحی را بررسی کرده است تا اطمینان حاصل شود که هر زمان که ما برنامه های کاربردی را برای فروشگاه Google Play طراحی کنیم، آنها کاربران را با تجربه ای قوی روبرو می سازند.

 

3 اصل اساسی طراحی فروشگاه اندروید

گوگل طراحی متدریال اپلیکیشن را آماده کرده است تا با مجموعه ای از نیازهای انسانی متناسب با تجربه دیجیتال آشنا شود. اصول هسته ای به تمام پروژه های گوگل تزریق می شود و آنها الهام بخش تجربه برنامه ای هستند که ما برای اندروید طراحی می کنیم.

 

ما با گوگل موافقیم که یک برنامه عالی Android و طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید با کاربر شروع می شود. ما برنامه چرخه طراحی را با آنچه که ما برنامه Blueprint موبایل می نامیم، آغاز می کنیم، یک فرایند برنامه ریزی کامل که جهت ایجاد برنامه هایی ارائه می شود که بیشتر از پیکسل های بسیار پائین هستند. طرح های Android و طراحی سایت فروشگاهی ما دارای هزاران بار دانلود از Google Play است و تقریبا به طور انحصاری بررسی 5 و 4 ستاره دریافت خواهند کرد.

 

چگونه ما برنامه های آندرویدی و طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید را انجام میدهیم؟

طراحی نرم افزار آندروید و طراحی سایت فروشگاهی توسط تیم ما آغاز می شود و با درک عمیق از مخاطبان هدف و ویژگی ها و تجارب آنها حفظ خواهد شد.

 

ما این را با سه مرحله اساسی انجام می دهیم:

 

1-استراتژی جامع برنامه موبایل را توسعه دهید:

استراتژیست های ما و طراحان برنامه با مشتریان خود برای تعیین اهداف کسب و کار و اهداف کاربران خود کار می کنند. ما معتقدیم که با شروع این دو بینش، درک بهتر از آنچه که برای ایجاد یک تجربه کاربردی و معنی دار تلفن همراه ایجاد می شود، به دست می آوریم.

 

2-تبدیل شدن به ساخت با UX خودآموز

ما بینش هایمان را می گیریم و آنها را به یک چشم انداز برای محصول تبدیل می کنیم. خطوط اولیه برای صحنه ای که در نهایت تبدیل به یک تجربه کاربری کامل خواهد شد، مرحله را تنظیم می کند. فریم های جعبه ای برای نمایش جریان کاربر برای برنامه ساخته شده اند و اطمینان حاصل می شود که تمام ویژگی های کلیدی بر اساس نیازهای کاربران گنجانده شده و اولویت بندی شده است. این فریم ها پس از آن تبدیل به مدل ها می شوند.

 

3-یک نقشه راه Rock Solid را ایجاد کنید

در عرض سه هفته، شما به طور کامل آماده برای ساخت یک برنامه برنده با تمام منابع مورد نیاز خود خواهید بود، از جمله تبدیل طرح های آندروید خود به نرم افزار موبایل به طور کاملا هدفمند.

 

 

 

الگوهای طراحی تعامل: iOS در مقابل طراحی اندروید

 

چیزهایی که باید در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید دو سیستم عمده تلفن همراه طراحی کنید.

بیشترین برنامه های محبوب برای هر دو سیستم عامل iOS و Android منتشر می شود. من طرح های تداخل برنامه ها و تعاملات را در هر دو حالت اخیر مقایسه می کردم و برخی تفاوت ها را متوجه شدم. این پست به اختصار برخی از واضح ترین الگوهای موجود در برنامه های محبوب را شرح می دهد.

 

1- Google با استفاده از Material Design، iOS از طراحی رابط انسان استفاده می کند

ابتدا اجازه دهید با تفاوت در فلسفه طراحی شروع کنیم. گوگل یک زبان طراحی به نام Material Design ایجاد می کند. آنها یک ویدیو بسیار جالب درباره نحوه ایجاد آن دارند. اگر شما برای اندروید و فروشگاه اینترنتی اندروید طراحی می کنید، این چیزی است که شما قطعا باید آن را بررسی کنید. به دستورالعمل ها، الگوها، آیکون ها، در Material.io مراجعه کنید. ابزارهای زیادی وجود دارد که برای بررسی الگوهای UI و طرح های آزمایش نیز وجود دارد. به عنوان مثال، Color Tool به طراحان کمک می کند پالت های رنگی را انتخاب کنند.

 

  1. حرکت بین حالت ها / صفحه نمایش

حرکت به عقب و جلو بین صفحه نمایش یک کاربری معمول در برنامه ها است. در آندروید یک نوار غواصی جهانی در پایین وجود دارد. این بسیار مفید است و در برنامه ها نیز مفید است. این نوار ناوبری در زمینه های دیگر استفاده می شود.

 

 نوار ناوبری مشهور اندروید: دکمه برگشت یک راه آسان برای بازگشت به یک صفحه قبلی است و در همه برنامه ها کار می کند.

رویکرد در iOS کمی متفاوت است. بدیهی است، هیچ دکمه برگشتی در اینجا وجود ندارد، و این کمی طراحی را تغییر می دهد. هر صفحه برنامه باید یک دکمه در گوشه بالا سمت چپ داشته باشد.

 

 

  1. الگوهای درون برنامه در برنامه
  2. حرکت بین مناطق مختلف یک برنامه

برنامه های کاربردی در حوزه های مختلف، معمولا به عنوان زبانه ها سازماندهی شده اند. راه حل این است که کمی متفاوت باشدو اجازه می دهد تا مقایسه ی نحوه ی مناطق مختلف برنامه در YouTube را مقایسه کنیم.

 

  • چپ: بخش های مختلف YouTube در Android به عنوان برگه در بالای برنامه سازماندهی می شوند.
  • راست: بخش ها به عنوان زبانه در پایین برنامه در iOS سازماندهی شده اند.
  • در Android، مناطق مختلف برنامه دارای برگه های بالا هستند، در حالی که در iOS آنها در پایین هستند.

 

یکی دیگر از تفاوت های مهم را ذکر می کنیم: نسخه آندروید فقط آیکون ها را در ردیف زبانه نشان می دهد، در حالی که نسخه iOS نیز دارای برچسب است. یک روند مشابه در برنامه LinkedIn مشاهده شده است.

 

  1. از چپ به راست به عقب بر گردیم

در بخش قبلی «دکمه برگشت» در Android را در نظر گرفتیم. از آنجا که هیچ دکمه Back در اپل وجود ندارد، اپل یک حرکت جدید را از چپ به راست در برنامه ها برای بازگشت به عقب ارائه داد.

 

  1. یکنواختی

پس از تمامی گفته شده ها و انجام شده ها، همیشه استثنا هم وجود دارد. همه برنامه ها از تعاملات مختلف و الگوهای طراحی UI برای دو سیستم عامل استفاده نمی کنند. برخی از برنامه ها از الگوهای طراحی مواد در iOS (جیمیل) استفاده می کنند، برخی دیگر از مدل رابط انسانی ایاش در هر دو (Instagram) پیروی می کنند.

 

نتیجه

از همه اینها سخت تر این است که بگویم که چقدر تفاوت باید وجود داشته باشد و چه الگوهایی باید دنبال شود تا شما را از رقیبانتان متمایز کند و قبل از اینکه برنامه بعدی خود را به روش خاصی طراحی کنید، ارزش آن برای بررسی برخی از برنامه های محبوب و طراحی فروشگاه ساز اندروید با امکانات در ذهن بسپارید و از نمونه فروشگاه های طراحی شده توسط تیم وب پویا و نمونه اپلیکیشن های فروشگاهی ما دیدن فرمایید.

خواندن 1313 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

 با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 | 09133045663 | 09129252046
ایمیل: info [@] webpouya.com