۱۳مزیت ایجاد فروشگاه اینترنتی

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 10:58
امتیاز شما به این مطلب
(7 رای‌ها)

مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی

  

امروزه فروشگاه های اینترنتی بسیاری در ویترین خود کالا و خدمات در سرتاسر جهان عرضه می کنند. مشتریان به راحتی از طریق اینترنت خرید خود را انجام دهند و حتی هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنند. برای دریافت سفارش، معمولا سیستمی به نام سبد مجازی خرید وجود دارد که می توان پیش سفارشات را در آن ثبت نمود. همچنین فروشگاه های اینترنتی امکان سهولت خرید، جستجوی آسان محصولات و مقایسه آنها از نظر کیفی و هزینه را برای افراد فراهم می کنند. در این محتوا 13مزیت ایجاد فروشگاه اینترنتی را برای شما بیان کرده ایم.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه های اینترنتی، بستری برای فروش محصولات در فضای مجازی هستند. راه اندازی فروشگاه های اینترنتی، بسیار رایج شده است و اصولا همه کسب و کارها در کنار فروشگاه فیزیکی، یک فروشگاه اینترنتی هم دارند. تا پیش از راه اندازی فروشگاه اینترنتی، نیاز به یک منبع معتبر برای مقایسه محصولات، هزینه ها و امکان خرید از فواصل دور، برای مشتریان احساس می شد. به علاوه فقدان امکاناتی همچون خدمات پس از فروش مناسب و امکان مرجوع نمودن کالا در فروشگاه های فیزیکی به چشم میخورد.

از دیدگاه صاحبان مشاغل نیز با ظهور خرید و فروش های اینترنتی، فرصت مناسبی برای ارائه محصولات فراهم شد و علاوه بر کسر هزینه های ناشی از تهیه کالاها به تعداد فراوان و نگهداری در انبارها، زمان آزادتری بوجود آمد تا بتوانند در کنار کسب و کار خود، به فروش محصولاتشان بپردازند. همچنین عاملی شد تا آنها نیز اهرم سرمایه خود را مفیدتر از گذشته، در بازار کسب و کار، به کار ببندند.

  

مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی

  

مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان

اگر بخواهیم در مورد مزایای این فروشگاهها صحبت کنیم، می توان موارد زیر را نام برد:

 

 1. می‌توانید در بازار جهانی شرکت کنید

با راه اندازی فروشگاه اینترنتی می توانید فروش خود را  به وسعت جهانی توسعه دهید. راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند زبانه همراه با یک درگاه پرداخت بین المللی مانند پی پال ( pay pal ) می توانید از سراسر این کره خاکی برای محصولات خود مشتری جذب کنید.

 

 1. آنالیز مشتریان و تحلیل نیاز، بازدید کنندگان

یکی از تفاوت های فروشگاه های سنتی با فروشگاه اینترنتی در این است که، در فروشگاه اینترنتی به واسطه ابزار های حرفه ای، می توانید به تحلیل و آنالیز رفتار کاربران بپردازید و به دیدی کلی از نیاز کاربران تان دست پیدا کنید. در نتیجه شما می توانید بررسی کنید که کاربران به کدام دسته از محصولات فروشگاه شما بیشتر علاقه مند هستند و کدام دست محصولات در بین کاربران سایت بیشترین کامنت را می گیرد و با هم مقایسه می شوند.

  

 1. می‌توانید در هر مکانی که هستید، کار کنید

با راه اندازی فروشگاه اینترنتی دیگر مکان شما مانند فروشگاه فیزیکی اهمیت ندارد. بسیاری از خانم های خانه دار و یا دانشجویان از منزل و با ساخت فروشگاه اینترنتی اقدام به کسب درآمد می‌کنند. افرادی نیز به عنوان شغل دوم و از محل کار اصلی خود اقدام به مدیریت فروشگاه اینترنتی شان می کنند.

 

 1. دسترسی به مشتریان بیشتر، فارغ از زمان و مکان

صاحبان کسب و کارهای سنتی ناچارند برخی از بودجه خود را صرف تبلیغات کنند تا مشتری جدید بدست آورند. اما یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی این است که بدون هزینه اضافی مالی و زمانی می توان به مشتریان بیشتری رسید. حتی می توان محصول یا سرویس خود را به مشتریانی در کشورهای مختلف ارائه کرد و کسب و کار خود را فراتر از مرزها و قاره ها گسترش داد.

 

مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان 

 

 1. هماهنگ نمودن نظام عرضه و تقاضا

چنانچه شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی باشید باید ویترین خود را همیشه کامل و مملو از اجناسی نگه دارید که شاید حتی برای برخی از آنها هیچگاه مشتری پیدا نشود. همچنین باید انبار کالای خود را مرتب بررسی کرده و چشم اندازی از موجودی و کسری اجناس داشته باشید. درحالیکه به کمک طراحی فروشگاه اینترنتی و نرم افزارهای فروشگاه ساز میتوانید آمار و اطلاعات کاملی از کالاهای موجود و میزان تقاضا درمورد کالاها و خدماتتان بدست آورید، همچنین نیازی به عرضه کالا پیش از تقاضای آن نخواهید داشت.

 

 1. عدم محدودیت به مکان فیزیکی جهت ارائه محصولات

امروزه تقریبا هر مکانی می تواند بعنوان یک فروشگاه فیزیکی مورد استفاده قرار گیرد مانند کیوسک، انبار، واحد مسکونی یا تجاری، پارکینگ و ... اما هر کدام از این مکان ها دارای هزینه های بالایی مانند اجاره، مالیات، بیمه،دکوراسیون، کارمندان و صورت حسابهای مربوط به آب، برق و گاز می باشد و بسیاری از افراد نمی توانند این هزینه ها را بپردازند. لذا میتوان با هزینه کمتری جهت میزبانی وب، دامنه، طراحی صفحات اینترنتی و کارمندان اینترنتی، صرفا در یک فضای مجازی به فعالیت پرداخت.

 

بیشتر بخوانید: عوامل موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

 

 1. انعطاف پذیری بیشتر و عدم محدودیت زمانی

صاحبان فروشگاه های فیزیکی هنگامی که در مغازه حضور ندارند، مشتریان خود را از دست خواهند داد. اما مشتریان فروشگاه اینترنتی می توانند در هر زمانی از 24 ساعت شبانه روز که تمایل داشته باشند، در تعطیلات و روزهای خاص، زمانیکه صاحبان فروشگاه درخواب یا مشغول تفریح و تماشای تلویزیون هستند، سفارش خریدشان را ثبت کنند. نکته بارز دیگر در مورد فروشگاه های اینترنتی سهولت و سرعت در اعمال تغییرات در محتوای صفحات، با توجه به مناسبتها و نیازهای آن زمان خواهد بود.

 

 1. افزایش بازدید هوشمندانه و سنجش مزایای رقابتی

مشتریان توانایی تحقیق در مورد محصولات خود و خرید آنلاین را دوست دارند. با اندکی هزینه در جهت بهینه سازی و ارتقاء رتبه فروشگاه اینترنتی در موتورهای جستجو، به آنها این اجازه را می دهید تا به شیوه بصری و با یک جستجوی ساده، براحتی بتوانند به اطلاعات فروشگاه اینترنتی دسترسی پیدا کنند. محصولات گوناگون، جزئیات، قیمتها و نقدهای افراد را مقایسه کرده و بهتر انتخاب کنند. در کل فضای نامحدود اینترنت، تجارت شما را به طیف وسیعی از فرصت ها باز می کند. انتشار ویژگی هایی مانند لینک های رسانه های اجتماعی به شما اجازه می دهد تا صفحات خود را گسترش دهید.

  

مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

 1. ارائه خدمات بهتر در راستای نیازهای مخاطبین

به کمک فروشگاه های اینترنتی، این امکان برای افراد فراهم شده تا مشتریان خود را در مورد کیفیت محصولات خود مطلع سازند و با نظرسنجی ها، میزان رضایت آنها از کالای ارائه شده را تخمین زده و نیاز مشتریان خود را بهتر پاسخگو باشند.همچنین اطلاع رسانی در مورد تخفیف ها، پیشنهادات ویژه و مناسبت های خاص با صرف کسری از ثانیه امکان پذیر خواهد بود.

 

 1. آزادی در نحوه ارائه خدمات و محصولات

این بدان معنی است که شما می توانید با طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای و سفارشی که کاملا متناسب با کسب و کار شما باشد، ایجاد کنید و به شما این امکان را می دهد که ویژگی ها و مزایای کسب و کار خود را در فروشگاه اینترنتی خود برجسته کنید. علاوه براین میتوانید در زمینه های متنوعی به ارائه خدمات بپردازید یا محصولی منحصر بفرد ارائه دهید. بنابر این محدودیتی در انتخاب زمینه کاری و بازارهای مختلف نخواهید داشت.

  

 1. حرفه ای بودن

این ویژگی برای کسب و کار و ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان ضروری است. طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای، باید طوری باشد که در هر دو زمینه محتوا و تصویری کاملا موثر، بصری و پویا باشد. خوشبختانه این امر به کمک فضای مجازی اینترنت و فروشگاه ساز آماده به راحتی قابل دستیابی است. شما میتوانید به هر صورتی که میخواهید کسب و کار خود را به نمایش بگذارید، حال آنکه این امر در یک فروشگاه فیزیکی، دستخوش عواملی همچون محل قرارگیری فروشگاهتان و سرمایه اولیه فراوان خواهد بود.

 

 1. برند سازی برای کسب و کار

شما به کمک فروشگاه اینترنتی، می توانید برای کسب و کار خود برندسازی کنید و با هزینه کمی کسب و کارتان را تبلیغ کنید. کافی است اصول سئو را رعایت کنید و جایگاه مناسبی در گوگل کسب کنید.

 

 1. کاهش هزینه های کسب و کار

شما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی، نیازی به خرید یا اجاره فروشگاه فیزیکی ندارید. همچنین می توانید پس از هرسفارش محصول را تهیه کنید بنابراین به اجاره انبار و خرید تعداد بالای محصولات نیز نیاز ندارید. هزینه تبلیغات هم بسیار کمتر است.

 

در یک کلام

اگر به تازگی می خواهید کسب و کار خود را آغاز کنید، ما به شما راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی با کمک فروشگاه ساز وب پویا را توصیه می کنیم. به این شکل در مدت زمان کم و با صرف هزینه مناسب یک فروشگاه اینترنتی مادام العمر خواهید داشت.

 

 

بروزرسانی در چهارشنبه, 18 فروردين 1400 10:58

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo ۱۳مزیت ایجاد فروشگاه اینترنتی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا