مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی

نوشته شده توسط  چهارشنبه, 20 تیر 1397 17:49
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی - 5.0 از 5 از 4 آرا

امروزه فروشگاه های اینترنتی بسیاری در سرتاسر جهان مشغول به فعالیت هستند که کالاها و خدمات متنوعی را در ویترین خود عرضه میکنند. مشتریان برای استفاده از آنها می توانند به فروشگاه سفارش دهند و حتی هزینه را بصورت آنلاین پرداخت نمایند. برای دریافت سفارش، معمولا سیستمی به نام سبد مجازی خرید وجود دارد که میتوان پیش شفارشات را در آن ثبت نمود.

مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی

همچنین فروشگاه های اینترنتی امکان سهولت خرید، جستجوی آسان محصولات و مقایسه آنها از نظر کیفی و هزینه را برای افراد فراهم می کنند.

تا پیش از راه اندازی فروشگاه اینترنتی، نیاز به یک منبع معتبر برای مقایسه محصولات، هزینه ها و امکان خرید از فواصل دور بین مشتریان احساس می شد. بعلاوه فقدان امکاناتی همچون خدمات پس از فروش مناسب و امکان مرجوع نمودن کالا در فروشگاههای فیزیکی به چشم میخورد.

از دیدگاه صاحبان مشاغل نیز با ظهور خرید و فروش های اینترنتی، فرصت مناسبی برای ارائه محصولات فراهم شدو علاوه بر کسر هزینه های ناشی از تهیه کالاهابهتعدادفراوان و نگهداری در انبارها،زمان آزادتری بوجود آمد تا بتوانند درکنار کسب و کار خود، به فروش محصولاتشان بپردازند. همچنین عاملی شد تا آنها نیز اهرم سرمایه خود را مفیدتر از گذشته، در بازار کسب و کار بکار ببندند.اگر بخواهیم درمورد مزایای این فروشگاهها صحبت کنیم، میتوان موارد زیر را نام برد:

 

 1. دسترسی به مشتریان بیشتر، فارغ از زمان و مکان :

صاحبان کسب و کارهای سنتی ناچارند برخی از بودجه خود را صرف تبلیغات کنند تا مشتری جدید بدست آورند. اما یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی اینست که بدون هزینه اضافی مالی و زمانی میتوان به مشتریان بیشتری رسید. حتی میتوان محصول یا سرویس خود را به مشتریانی در کشورهای مختلف ارائه کرد و کسب و کار خود را فراتر از مرزها و قاره هاگسترش داد.

 

 1. هماهنگ نمودن نظام عرضه و تقاضا :

چنانچه شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی باشید باید ویترین خود را همیشه کامل و مملو از اجناسی نگه دارید که شاید حتی برای برخی از آنها هیچگاه مشتری پیدا نشود. همچنین باید انبارکالای خود رامرتب بررسی کرده و چشم اندازی از موجودی و کسری اجناس داشته باشید. درحالیکه به کمک طراحی فروشگاه اینترنتی و نرم افزارهای فروشگاه ساز میتوانید آمار و اطلاعات کاملی از کالاهای موجود و میزان تقاضا درمورد کالاها و خدماتتان بدست آورید، همچنین نیازی به عرضه کالا پیش از تقاضای آن نخواهید داشت.

 

 1. عدم محدودیت به مکان فیزیکی جهت ارائه محصولات:

امروزه تقریبا هر مکانی میتواند بعنوان یک فروشگاه فیزیکی مورد استفاده قرارگیرد مانند کیوسک، انبار، واحد مسکونی یا تجاری، پارکینگ و ... اما هر کدام از این مکان ها دارای هزینه های بالایی مانند اجاره، مالیات، بیمه،دکوراسیون، کارمندان و صورت حسابهای مربوط به آب، برق و گاز می باشدو بسیاری از افراد نمیتوانند این هزینه ها را بپردازند. لذا میتوان با هزینه کمتری جهت میزبانی وب، دامنه، طراحی صفحات اینترنتی و کارمندان اینترنتی، صرفا در یک فضای مجازی به فعالیت پرداخت.

 

 1. انعطاف پذیری بیشتر و عدم محدودیت زمانی :

صاحبان فروشگاه های فیزیکی هنگامی که در مغازه حضور ندارند، مشتریان خود را از دست خواهند داد. اما مشتریان فروشگاه اینترنتی میتوانند درهر زمانی از 24 ساعت شبانه روز که تمایل داشته باشند، در تعطیلات و روزهای خاص، زمانیکه صاحبان فروشگاه درخواب یا مشغول تفریح و تماشای تلویزیون هستند، سفارش خریدشان را ثبت کنند. نکته بارز دیگر درمورد فروشگاه های اینترنتی سهولت و سرعت در اعمال تغییرات در محتوای صفحات، باتوجه به مناسبتها و نیازهای آن زمان خواهد بود.

 

 1. افزایش بازدید هوشمندانه و سنجش مزایای رقابتی :

مشتریان توانایی تحقیق در مورد محصولات خود و خرید آنلاین را دوست دارند. با اندکی هزینه درجهت بهینه سازی و ارتقاء رتبه فروشگاه اینترنتی در موتورهای جستجو، به آنها این اجازه را میدهیدتا به شیوه بصری و با یک جستجوی ساده، براحتی بتوانند به اطلاعات فروشگاه اینترنتی دسترسی پیداکنند. محصولات گوناگون، جزئیات، قیمتها و نقدهای افراد را مقایسه کرده و بهتر انتخاب کنند. درکل فضای نامحدود اینترنت، تجارت شما را به طیف وسیعی از فرصت ها باز می کند. انتشار ویژگی هایی مانند لینک های رسانه های اجتماعی به شما اجازه می دهد تا صفحات خود را گسترش دهید.

 

 1. ارائه خدمات بهتر در راستای نیازهای مخاطبین:

به کمک فروشگاه های اینترنتی، این امکان برای افراد فراهم شده تا مشتریان خود را در مورد کیفیت محصولات خود مطلع سازند و با نظرسنجی ها، میزان رضایت آنها از کالای ارائه شده را تخمین زده و نیاز مشتریان خود را بهتر پاسخگو باشند.همچنین اطلاع رسانی درمورد تخفیف ها، پیشنهادات ویژه و مناسبت های خاص با صرف کسری از ثانیه امکان پذیر خواهد بود.

 

 1. آزادی در نحوه ارائه خدمات و محصولات :

این بدان معنی است که شما می توانید با طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای و سفارشی که کاملا متناسب با کسب و کار شما باشد، ایجاد کنید و به شما این امکان را می دهد که ویژگی ها و مزایای کسب و کار خود را در فروشگاه اینترنتی خود برجسته کنید. علاوه براین میتوانید در زمینه های متنوعی به ارائه خدمات بپردازید یا محصولی منحصربفرد ارائه دهید. بنابراینمحدودیتی در انتخاب زمینه کاری و بازارهای مختلف نخواهید داشت.

 

 1. حرفه ای بودن :

این ویژگی برای کسب و کار و ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان ضروری است. طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای، باید طوری باشد که درهر دو زمینه محتوا و تصویری کاملا موثر، بصری و پویا باشد.

خوشبختانه این امر به کمک فضای مجازی اینترنت و فروشگاه ساز آماده براحتی قابل دستیابی است. شما میتوانید به هر صورتی که میخواهید کسب و کار خود را به نمایش بگذارید، حال آنکه این امر در یک فروشگاه فیزیکی،دستخوش عواملی همچون محل قرارگیری فروشگاهتان و سرمایه اولیه فراوان خواهد بود.

خواندن 861 دفعه

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

 • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
 • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
 • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
 • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4