کسب درآمد از اینترنت از طریق تبلیغات و جذب آگهی

چهارشنبه, 20 اسفند 1399 13:10
امتیاز شما به این مطلب
(8 رای‌ها)

کسب درآمد اینترنتی از طریق تبلیغات و جذب آگهی

 

یکی از رویاهای افرادی که پا به بازار اینترنت می گذارند، پولدار شدن سریع از طریق اینترنت است. اکثر افرادی که در این سال ها به دنبال راه های پول درآوردن در خانه هستند، اصلا اهمیتی به این سوال که از چه طریقی و چگونه از اینترنت پول دربیاوریم نمی دهند و صرفا با این امید که می شود با راه اندازی سایت و یا کانال تلگرامی پس از مدتی به درآمدهای میلیونی رسید خود را از اصل این موضوع که چگونه درآمد داشته باشیم دور می کنند. در این مطلب به سوالاتی مانند چگونه در منزل کسب درآمد کنیم؟ پاسخ می دهیم.

تبلیغات چیست؟

تبلیغات راهی است برای برقراری ارتباط میان کاربران با محصولات و یا خدمات. تبلیغات از راه های مختلفی مانند تلویزیون، شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، بیلبوردها و ...به مردم نشان داده می شود. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نقش پر رنگی که اینترنت در زندگی مردم دارد، تبلیغات بصورت گسترده در فضای اینترنت انجام میشود. اکنون با کمک این ابزار جدید می توانیم خدمات و محصولات خودمان را علاوه بر کاربران داخل کشور به سایر کشورها نیز معرفی کنیم.

 

انواع تبلیغات

روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد برخی از آنها عبارت است از:

  • تلویزیون
  • روزنامه
  • بیلبوردها و کاتالوگ ها
  • تبلیغات اینترنتی و ...

 

از کدام نوع تبلیغ می توان کسب درآمد کرد؟

یکی از روش های بسیار نوین، کسب درآمد از طریق تبلیغات در فضای مجازی است. این روش یکی از راه های پول درآوردن در خانه می باشد. به جرات می توان گفت که اگر روش صحیح انجام تبلیغات را اجرا کرد رویای پولدار شدن سریع از طریق اینترنت به واقعیت تبدیل می شود ولی اگر به درستی این روش اجرا نشود موجب از دست رفتن سرمایه مالی در مرحله اول و در ادامه از دست دادن فرصت های به کسب درآمد از روش های نوین و بسیار سود آور از اینترنت را به دنبال خواهد داشت. در ادامه به تحلیل فرصت ها و چالش های واقعی روش کسب درآمد از طریق تبلیغات خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

یکی از ارکان اصلی کسب درآمد از اینترنت، معرفی و تبلیغ کسب و کار به کاربران است. اکنون اگر کسب و کار شما تبلیغات اینترنتی باشد می توانید از این راه کسب درآمد کنید.

برای اینکه بتوانید درآمد خوبی از سایت تبلیغاتی خود داشته باشید باید روی افزایش بازدید سایت تان تمرکز کنید. افزایش بازدید سبب می شود شما ماهانه چندین میلیون تومان درآمد داشته باشید و همینطور با کاهش بازدید درآمد شما نیز کمتر خواهد شد. پس برای اینکه بازدید زیادی داشته باشید، باید سایت تان محتوای زیادی داشته باشد.

 

پول درآوردن از اینترنت

 

از جمله سایت هایی که از طریق افزایش بازدید درآمد خوبی دارند سایت های خبری هستند. به غیر از سایتهای خبری بسیاری از سایت ها وجود دارند که در زمینه های مختلف اقدام به انتشار محتوا می کنند اما باید توجه داشته باشید برای رسیدن به کسب درآمد از اینگونه سایت ها باید زمان و زحمت زیادی را صرف نمایید. در نتیجه توصیه ما برای افرادی که به دنبال کسب درآمد از این روش هستند این است که اگر سایتی با بازدید واقعی بالا دارید یا می توانید زمان و زحمت زیادی در این راه بکشید، وارد این مسیر شوید.

 

چرا کسب درآمد از تبلیغات طرفدار پیدا کرده است؟

امروزه به سبب افزایش نیاز کاربران، کمبود وقت، تنوع محصولات موجود و رقابت زیادی که بین کسب و کارهای مختلف وجود دارد، تبلیغات بصورت گسترده تری در حال انجام است. تبلیغات در فضاهای مختلف به خصوص در بستر اینترنت باعث می شود کسب و کارها بهتر و سریعتر معرفی شوند و زمانی یک کسب و کار موفق خواهد شد که بتواند بیشترین کاربر را به خود جذب کند.

با توجه به دلایل بالا تبلیغات لازمه موفقیت یک کسب و کار بوده. در نتیجه راه اندازی وب سایتی با بازدید کننده بالا و انجام تبلیغات برای سایر کسب و کارها ایده مناسبی برای پول درآوردن است! یکی از روش های افزایش بازدید سایت و معرفی آن به کاربران هدف ارسال ایمیل گروهی است. برای دانلود بانک ایمیل کاربران هدف خود به صفحه دانلود بانک ایمیل مراجعه نمایید.

 

کسب درآمد از طریق ریپورتاژ آگهی

همانطور که پیشتر گفتیم این روزها تبلیغات در فضای اینترنت راهی برای کسب درآمد است. اما ریپورتاژ آگهی چیست؟ ریپورتاژ به متنی گفته میشود که شما محصولات و یا خدمات خود را در قالب آن در یک سایت خبری و یا هر سایت دیگری منتشر می کنید. ریپورتاژ آگهی راهی برای جذب کاربر بیشتر است. با توجه به آن چه گفتیم، سایت های زیادی وجود دارند که عمده فعالیتشان انتشار آگهی و ریپورتاژ برای سایت های دیگر است. حال این سوال پیش می آید که کسب درآمد این سایت ها ازکجا است؟ این نوع وب سایت هایی که در زمینه ریپورتاژ فعالیت دارند، به ازای منتشر کردن هر آگهی در سایت خود از صاحب آگهی هزینه ای را دریافت میکنند. اما لازمه موفقیت این نوع سایت ها، مراجعه کنندگان بالای آنها است، چراکه زمانی برای انتشار آگهی به شما مراجعه می کنند که مطئن باشند آگهیشان بازدید بالایی دارد.

 

کسب درآمد از اینترنت و فرصت ها و چالش های آن

افرادی شما را ترغیب به انجام تبلیغات در فضای اینترنت می کنند به سرعت سایت هایی مانند گوگل، یاهو و... را مثال می زنند و با یک دید غیر واقعی خود را با چنین سایت هایی مقایسه می کنند. اما این را بدانید که در هر مدل اقتصادی شما باید سود طرف های مختلف درگیر در آن را برآورده سازید تا بتوانید به حیات خود ادامه دهید تا موفق شوید.

دلیل اینکه درآمد تبلیغاتی گوگل چندین برابر درآمد نفتی ایران است به افرادی بر میگردد که به گوگل تبلیغ می دهند و به ازا کلیک کاربران هزینه پرداخت می کنند و گوگل تبلیغاتشان را دقیقا برای مشتریانی که محصول آنها را جستجو می کنند، نمایش می دهد. بنابراین سود سرشاری از این موضوع نصیب گوگل و تبلیغ دهندگان  می شود که شاید هیچ روش تبلیغاتی دیگر چنین بازدهی نداشته باشد. بنابراین مشتریان حاضر هستند برای این موضوع به سایت هایی مانند گوگل و یاهو هزینه پرداخت کنند.

همچنین گوگل هرگز خروجی سایت خود را پر از تبلیغات ناخواسته نمی کند و تبلیغات موثری را به کاربران نمایش می دهند که دوست دارند آنها را ببینند و نه تنها چنین تبلیغاتی برای کاربران آزار دهنده نیست بلکه به آنها کمک می کند تا کالا یا خدمات مورد نظر خود را بهتر پیدا کنند. بنابراین نه تنها در چنین سیستمی تبلیغ دهندگان سود سرشاری می برند بلکه کاربرانی که تبلیغ را می بینند نیز از مشاهده آن لذت می برند و سود می برند. در واقع در این سیستم هر سه طرف معامله سود خواهند برد.

 

بیشتر بخوانید:  ایده های کسب درآمد مثل دیوار

 

حال این سوال پیش می آید که کدام سایت ایرانی چنین سیستمی را پیاده کرده است؟ اصولا افرادی که به دنبال راه های کسب درآمد از طریق اینترنت برای خود هستند چقدر به چنین مسائلی دقت می کنند؟

مثلا فردی را در نظر بگیرید که می خواهد وب سایتی راه اندازی کند که در آن اطلاعات جامعی در مورد تناسب اندام  قرار بدهد تا افراد بتوانند اطلاعات خود را افزایش بدهند و... و با این خیال که پس از مدتی بازدید سایت بالا می رود و از طریق تبلیغات درآمد مناسبی خواهد داشت اقدام به سفارش طراحی سایت خواهد کرد و اندک سرمایه خود را هم از دست می دهد.

طی سال ها تجربه خود در زمینه مشاوره راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی چنین تصوری را در افراد زیادی مشاهده کرده ایم و شاید همین موضوع انگیزه ای شد که مقاله ای جهت روشن تر کردن دید شما از راه های پول در آوردن در خانه را ارائه کنیم.

اصولا برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی مثل هر کسب و کار دیگری نیازمند دانش و تجربه است. چون همینطوری یک ایده به موجودی اینترنتی تبدیل نمیشود و از آن درآمد ایجاد کرد. برای مثالی که در بالا عرض شد مدل های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد اما مدل گرفتن تبلیغات به هیچ عنوان به تنهایی نمی تواند هزینه های سرور، پشتیبانی، برنامه نویسی و... سایت را جبران نماید.

 

هزینه های کسب درآمد اینترنتی 

راه های پول درآوردن از طریق اینترنت از طریق تبلیغات گرفتن بدون هزینه نیست و شامل هزینه های مختلفی است، از جمله هزینه ها می توان: هزینه دامنه، هاست، طراحی سایت، پشتیبانی فنی، پشتیبانی کاربران و... را نام برد. برخی از این هزینه ها سالیانه و برخی دیگر مقطعی هستند. هر چه میزان بازدید سایت شما افزایش پیدا کند هزینه هایی از قبیل پشتیبانی کاربران و هاست نیز افزایش پیدا خواهد کرد. و این را بدانید تا زمانی که یک سایت پربازدید نداشته باشید شخصی حاضر نخواهد شد به سایت شما هزینه ای بابت تبلیغات پرداخت کند.

بنابراین اگر مدل مناسبی از اینکه چگونه درآمد داشته باشیم ارائه نکنید همواره فاصله ای بین هزینه ها و درآمدهای شما وجود خواهد داشت. برای گرفتن تبلیغات در سایت مجبورید بازدید آن را افزایش دهید و به همین نسبت هزینه های شما افزایش می یابد اما درآمدی که کسب خواهید کرد این هزینه ها را پوشش نمی دهد و هر چه جلوتر می روید وضعیت بدتر می شود.

  

کسب درآمد از اینترنت

راه حل مشکلات کسب درآمد از اینترنت

شما باید قبل از شروع کسب درآمد از اینترنت، تمام جوانب کار را بسنجید و سعی کنید ایده خام خود را به یک ایده پخته تبدیل کنید، انواع هزینه هایی که در مراحل مختلف کار دارید را محاسبه کنید و بر همین اساس برنامه ریزی کنید. در واقع یک پلن کاری بسیار هوشمندانه را به کمک افراد با تجربه در زمینه راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی تهیه کنید. همواره سعی کنید مدلی ایجاد کنید که به نیاز مخاطبین سایتتان پاسخ می دهد و برای سایت شما درآمد مفیدی ایجاد می کند.

تنها مدل پول درآوردن از طریق اینترنت در ایران و در حال حاضر، راه اندازی سایت های نیازمندی و آگهی مانند دیوار، شیپور و... است. دلیل اینکه چنین سایت هایی می توانند درآمد زا باشند این است که آگهی را به افرادی نمایش می دهند که برای دیدن آگهی آمده اند و به دنبال آگهی مورد نظر خود می گردند. بنابراین چنین مدلی اگر بتواند نیازهای مخاطب خود را به خوبی پاسخ بدهد می تواند درآمدزا باشد اما سایر مدل های کسب و کار اینترنتی باید به صورت جدی به این موضوع فکر کنند. گروه وب پویا با طراحی سایت شبیه دیوار خدمتی بی نظیر را به شما علاقمندان به کسب و کارهای اینترنتی تقدیم می نماید.

 

بیشتر بخوانید: ایده کسب درآمد از طراحی فروشگاه فروش فایل

 

مثال دیگر وب سایت فیسبوک است، زیرا درآمد اصلی خود را از طریق تبلیغات تامین میکند. اما نکته جالبی که بسیار مشهود است این است که مدیران و کارشناسان فیسبوک دقیقا متوجه اند که تبلیغات ناخواسته باعث نارضایتی کاربران می شود و موجبات ترک سایت توسط کاربران را به همراه خواهد داشت. بنابراین تا جای که ممکن باشد هرگز تبلیغات ناخواسته ای برای کاربران نشان نمی دهند و تمام تبلیغات این سایت کاملا هدفمند بر اساس علایق کاربران است!

بنابراین اگر به دنبال ایده ای نو برای پول درآوردن از اینترنت هستید و مدل تبلیغات را به عنوان مدل کسب درآمد خود انتخاب کرده اید به این موضوع فکر کنید که چنین مدلی چه کمکی به مخاطبین سایت شما می کند و اصولا تا چه میزان برای شما درآمدزایی خواهد داشت؟

 

جمع بندی

مدل درآمدزایی از طریق جذب تبلیغات فقط زمانی موفق خواهد بود که بر اساس خواسته ها و نیاز مخاطب سایت شما باشد. تبلیغات آزار دهنده و نامرتبط باعث خواهد شد که مخاطب سایت خود را از دست بدهید بنابراین اگر مدل تبلیغات را برای درآمد سایت خود انتخاب کرده اید به همه جوانب آن فکر کنید و مثل سایت گوگل یک سیستم برد-برد-برد ایجاد کنید تا سایت موفقی داشته باشید.

 

بروزرسانی در چهارشنبه, 20 اسفند 1399 13:10

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo کسب درآمد از اینترنت از طریق تبلیغات و جذب آگهی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا