طراحی سایت چیست؟

دوشنبه, 08 دی 1399 10:56
امتیاز شما به این مطلب
(4 رای‌ها)

طراحی سایت چیست

طراحی سایت چیست؟

ایجاد یک یا چندین صفحه زیبا به همراه طرح و ایده های خاص در فضای الکترونیکی وب را طراحی سایت می گویند. در این صفحات می توان محتوای مورد نظر را قرار داد و کاربران بتوانند از طریق مرورگر به این صفحات دسترسی داشته باشند. این اقدامات دارای مراحل پیچیده می باشد که برای یک طراحی سایت حرفه ای باید به صورت تخصصی انجام شود.

تفاوت های طراحی وب با برنامه نویسی وب!

اشتباهی غالب افراد تازه کار این است که طراحی وب را با برنامه نویسی وب یکی میدانند. در حالی که هر یک از موارد فوق به مموضوعاتی مجزا اشاره دارند.

به مجموعه کارهایی که منجر به زیبایی ظاهری سایت می شود، طراحی سایت می گویند. ( front -end )

در حقیقت آنچه شما به عنوان کاربر در صفحات وب می بینید حاصل کار طراحان وب سایت است.

یک طراح وب اقدام به طراحی ظاهر سایت می کند و حاصل کار و فعالیت او به صورت مستقیم با کاربران سایت در ارتباط است، به گونه ای که کاربران نتیجه کار او را در مانیتور مشاهده می کنند.

بیشتر بخوانید: مزایای طراحی سایت پویا و داینامیک چیست؟

 

 

این در حالی است که برنامه نویسان وب، کدهایی می نویسند که کاربر با آن ها به صورت مستقیم در ارتباط نیست و این کدها را مشاهده نمی کند. ( back-end )

کدهای نوشته شده در پشت صحنه صفحات وب اجرا می شوند و مجموعه عملیات منطقی سایت را انجام میدهند. به عنوان مثال ذخیره اطلاعات در صفحات وب یا انتقال از یک صفحه به صفحه ای دیگر و .... 

 

 طراحی سایت چیست

 

عنصرهای طراحی سایت

طراحی سایت دارای عنصر هایی است. عنصر های طراحی سایت به شرح ذیل است:

  • قالب
  • محتوا
  • رنگ
  • فونت
  • تصویر

 

قالب: امکاناتی که می توان با استفاده از آن محتوا، تصاویر، فیلم، تبلیغات و... در کنار هم جمع کرد و زمانی که کاربر وارد سایت می شود به راحتی به تمام اطلاعاتی که مورد نیازش می باشد در سایت دسترسی پیدا کند.

 

محتوا: مطالب و تصاویری که در سایت قرار می گیرد تا پیام مورد نظر سایت را به مخاطبین و کاربران برساند. محتوای سایت باید دقیق و کامل باشد تا مخاطبین و کاربران را گیج و یا ناراضی ننمایید، همچنین مرتبط بودن محتوا با سایت خیلی مهم است، مسئله دیگری که درباره محتوا قابل اهمیت است بهینه بودن محتوا از نظر کلمات کلیدی، طول، مطلب و... محتوا می باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

 

 

رنگ: وب دارای رنگ های خاصی می باشد که در طراحی سایت باید از آنها استفاده شود و با توجه به موضوع و هدف طراحی سایت باید رنگ بندی وب را انتخاب کرد و از روانشناسی رنگ وب استفاده کرد تا طراحی سایت جلوه داشته باشد و برجسته باشد.

 

فونت: بعضی از فونت ها روی مرورگر قابل دیدن نمی باشد پس باید از فونت هایی استفاده کرد که هم روی مرورگر قابل رویت باشد، هم باعث بهینه سازی سایت در موتورهای جستجوگر شود.

 

تصویر: تعداد تصاویری که در سایت قرار می گیرد کاملا به موضوع سایت بستگی دارد، ولی نباید خیلی از تصاویر استفاده کرد و اگر نه سایت کاملا شلوغ و گیج کننده می شود. نکات دیگر که باید به آن توجه شود میزان کیفیت عکس، محل قرارگیری عکس در وب، میزان همخوانی رنگ های عکس با وب، قرار گرفتن لوگو سایت در عکس و... می باشد.

تنها توجه به عناصر اصلی سایت کافی نیست باید عناصر سایت به گونه ای در کنار هم قرار بگیرند که ظاهر زیبا و شیک برای سایت درست کنند. عواملی وجود دارد که سایت را زیبا و کاربر پسند می کند در ادامه این مقاله به این موارد اشاره خواهیم کرد.

 
بهینه بودن سایت:  طراحی سایت باید به گونه ای باشد که دارای قابلیت بهینه سازی و سئو ننیز باشد تا در مرورگر ها و دیگر سیستم ها به یک صورت قابل مشاهده باشد تا آمار بازدید سایت بالا رود.

 

فناوری: پیشرفت فناوری و علم تا به حدی زیاد شده است که طراحان سایت برای طراحی سایت آزادی در عمل دارند یعنی می توانند طراحی سایت را به گونه ای انجام دهند که همیشه جدید و داینامیک باشد.

 

ساختار سایت: ساختار و معماری سایت باید به گونه ای طراحی شود تا کاربر از زمان ورود به سایت به راحتی بتواند مطالب مورد نیاز خود را مرتبط با سایت پیدا کند و تمام اجزای سایت بدرستی دسته بندی شده باشد.

 

چندرسانه بودن سایت: در مسئله طراحی سایت چندرسانه ای بودن سایت اهمیت دارد زیرا کاربران بین متن و ویدئو، ویدئو را انتخاب می کنند به همین دلیل بیشتر در سایت حضور دارند اگر طراحی سایت چندرسانه ای باشد قابلیت قرار دادن فیلم، فایلهای صوتی و... را دارد.

بیشتر بخوانید: مزایای طراحی سایت پویا و داینامیک چیست؟

 

 

تعامل: بخش تعاملی شامل چند مورد مانند بخش نظرات، رای گیری، عضویت و... می شود که هر کدام اهمیت خود را دارد بخش نظر دهی از این نظر اهمیت دارد که کاربران می توانند سوالات خود را بپرسند یا نظر خود را در مورد محصول و یا خدمات شما در این بخش قرار دهند و دیگر کاربران با دیدن این نظرات بهتر می توانند به سایت شما اعتماد کنند، بخش رای گیری به شما کمک می کند تا نظر مشتریان را بدانید و بهتر درک کنید که کاربران کدام محصول و یا کالا را بیشتر مورد پسند خود قرار می دهند، بخش عضویت به کاربران این امکان را می دهد تا از تعرفه ها و اطلاعیه های سایت شما مطلع شوند.

 

گروه طراحی سایت وب پویا با سال ها تجربه در زمینه طراحی سایت برای کاربرانی که قصد طراحی وب سایت را دارند این مراحل پیچیده را رعایت تمامی نکات به صورت حرفه ای انجام دهد و راه را برای تمامی مشتریان راحت نماید و یک سایت شیک و منحصر به فرد طراحی نماید.

 

تماس با وب پویا

بروزرسانی در دوشنبه, 08 دی 1399 10:56

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo طراحی سایت چیست؟ نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection