تولید محتوا حرفه ای برای سایت

یکشنبه, 17 اسفند 1399 12:59
امتیاز شما به این مطلب
(6 رای‌ها)

تولید محتوا حرفه ای برای سایت

 

امروزه اغلب اشخاص و کسب و کار ها، وب سایت اختصاصی خود را دارند، ولی اکثریت این وب سایت ها یا بروز رسانی نمی شوند و یا محتوا و مطالبی که در آن ها قرار می گیرند ، استاندارد نبوده . در این مطلب قصد داریم، به معرفی روش های تولید محتوا استاندارد و حرفه ای برای سایت و ویژگی های یک محتوای خوب بپردازیم. 

 اهمیت تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا در واقع بهترین راه برای ارتباط با مخاطبان است. محتوایی برای گوگل ارزشمند است که پیش از هرچیزی نیاز مخاطب را رفع کند و موضوعی که به آن پرداخته است را به صورت کامل توضیح دهد. اگر شما یک محتوای مفید و کامل تولید کنید و آن را طبق اصول سئو نوشته باشید، جایگاه شما در گوگل بهبود خواهد یافت و ترافیک سایت شما افزایش خواهد یافت.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر محتوای سایت شما صرفا برای بازاریابی و بهبود سئو تولید شود، نه تنها مخاطبان خود را از دست خواهید داد بلکه ارزش سایت شما برای گوگل کاهش خواهد یافت! ربات های گوگل همانند یک مخاطب محتوای شما را بررسی خواهند کرد بنابراین محتوایی تولید کنید که برای مخاطبتان مفید باشد.

از افزایش بازدید سایت با به روز رسانی محتوای قدیمی غافل نشوید. به روز رسانی محتواهای قدیمی هم به بهبود سئو سایت شما کمک خواهد کرد.

 

استاندارد های تولید محتوا برای سایت

هر سایت با توجه به هدفی که برای آن طراحی و ساخته می شود، ویژگی های خاص خود را دارد، محتوایی که برای این وب سایت ها تولید می شود نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید بر اساس اصول و قواعد خاصی تولید شوند. برخی از این استاندارد ها را در ادامه معرفی می کنیم.

 

  1. اصول سئو در تولید محتوا برای سایت

بیشتر افرادی که می خواهند سایت خود را بروز رسانی کنند، قصد بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو و سئو وبهینه سازی سایت خود را داشته و می خواهند علاوه بر تثبیت موقعیت خود در نتایج جستجو، پیشرفت نیز داشته باشند، تولید محتوای سایت بر اساس اصول سئو ، تمامی ویژگی هایی که موتور های جستجو به آن حساسیت نشان می دهند را رعایت کرده و کاملا مطابق با استاندارد های سئو و بهینه سازی سایت می باشد. برای مطالعه بیشتر در زمینه تولید محتوا بر اساس سئو به مطلب زیر مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید: تکنیک ساده سئو 2021

 

  1. تولید محتوای سایت بر اساس نیاز کاربران

سایت هایی که محتوا محور هستند (وب سایت هایی که اغلب کاربران  آن به خاطر محتوا و مطالب سایت به آن مراجعه کرده و از آن بازدید می کنند) با توجه به موضوع فعالیتی که دارند، باید بر اساس نیاز خواننده و بازدید کننده ی سایت مطلب گذاری شوند، تولید محتوا برای این نوع سایت ها باید بر اساس ترتیب زمانی و به صورت سلسله وار صورت گرفته و کاملا منظم باشد. تولید محتوا سایت یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در رتبه بندی سایت در نتایج جستجو بوده و استاندارد سازی محتوای سایت برای  موتور های جستجو یکی از مهمترین نکاتی است که در تولید محتوا برای سایت باید به آن توجه کنیم.

 

اصول سئو درتولید محتوا برای سایت

 

  1. استفاده از مطالب مفید در تولید محتوا برای سایت

محتوا و مطالبی که برای وب سایت گذاشته می شوند باید برای کاربران مفید باشد. اگر قصد آموزش موضوعی را در مطالب خود دارید، سعی کنید مطلب مورد نظر را بصورت صفر تاصدی بیان کنید؛ زیرا هرچه متناسب با نیاز کاربر محتوا را تولید کنید احتمال افزایش رتبه سایت شما نیز بیشتر است. علاوه بر موتور های جستجو ، بازدیدکنندگان و کاربران سایت نیز مهم بوده و باید توجه ویژه ای به آن ها شود، چرا که همین موتور های جستجو ، رفتار و واکنش کاربران در مقابل محتوای وب سایت را نیز زیر نظر گرفته و آن را نیز به عنوان معیاری برای رتبه بندی سایت در نظر می گیرند. پس در هنگام تولید محتوا برای سایت، هرگز نباید کاربران سایت را فراموش کنیم، چون مطالبی که برای کاربران جذابیت داشته باشد، نزد موتور های جستجو نیز محبوبیت خواهد داشت. اما چطور تولید محتوا کنیم؟ برای آموزش بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم محتوای چگونه تولید محتوا کنیم؟ را حتما مطالعه کنید.

 

  1. عدم استفاده از مطالب تکراری در تولید محتوا برای سایت

مطالب تکراری در سایت، همانند سمی هستند که ضربات جبران ناپذیری به سایت می زنند. زمانی که شما از مطالب و محتوای کپی برای بروز رسانی وب سایتتان استفاده می کنید، موتور های جستجو وب سایت شما را به عنوان متقلب شناسایی کرده و نمره منفی برای آنها لحاظ می کنند. اگر این روند بیش از حد معمول و خطوط قرمزی که موتور های جستجو تعیین کرده اند ادامه داشته باشد، وب سایت پنالتی شده و ممکن است به صورت کامل از نتایج جستجو حذف شود.

 

بیشتر بخوانید: اهمیت تولید محتوای جدید در سئو سایت

 

  1. اندازه مطالب محتوا

طول محتوا و مطالب سایت یکی دیگر از معیار هایی است که موتور های جستجو آن را به عنوان معیاری برای رتبه بندی سایت ها در نظر می گیرند. عامل تعیین کننده برای اندازه محتوا، موضوع سایت ، موضوع مطلب و گروه مخاطب مطالب می باشند. از این رو ممکن است یک مطلب 300 کلمه ای در یک موضوع برای سایت طول زیادی داشته باشد و برعکس ممکن است مطلب دیگری با 700 کلمه در موضوعی دیگر اندازه کمی داشته باشد، لذا تیم خدمات تولید محتوای وب پویا ، با تحلیل وب سایت شما، بهترین اندازه و تعداد کاراکتر را مشخص می کنند.

 

  1. لینک داخلی به صفحات وب

پس از گذشت مدت زمانی، برخی مقالات احتمال دیده شدنشان کاهش می  یابد. برای رفع این موضوع و همچنین زنده نگه داشتن آن در موتور جستجوی گوگل، لازم است که مقالات قبلی در مقالات جدید و مرتبط لینک شوند. این تکنیک را لینک داخلی به صفحات وب گویند.

 

  1. فونت و فرمت به روز مقاله

در تولید محتوا باید متناسب با زمان پیش بروید. حتی مقالات قبلی خودرا نیز باید پس از مدتی دوباره ویرایش کنید. استفاده از تصاویر مرتبط و به روز در جذابیت یک محتوا بسیار موثر است.

  1. تصاویر مورد نیاز برای تولید محتوای سایت

تصاویر در طراحی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، چون علاوه بر زیبایی ظاهری سایت، بازدید کننده را ترغیب به ادامه فعالیت در سایت کرده و فرآیند تبدیل شدن مشتری بالفعل به مشتری بالقوه را سریع تر می کند. استفاده از تصاویر زیبا، متناسب با رنگ بندی، استایل سایت و فیلد کاری وب سایت از جمله نکاتی است که در انتخاب تصاویر باید به آنها توجه شود.

نکته مهم دیگر در استفاده از تصاویر در سایت، حجم و اندازه تصاویر می باشد، تصاویر سایت یکی از عوامل بالا برنده حجم وب سایت می باشند، و از آنجایی که حجم سایت به صورت مستقیم بر سرعت لود سایت تاثیر می گذارد، موتور های جستجو به این موضوع حساسیت نشان داده و این امر را در رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو تاثیر می دهند، به همین دلیل، حجم و ابعاد تصاویر باید به صورت ایده آل و مطابق با استاندارد های سئو در سایت گذاشته شوند، بدیهی است که تصاویر با کیفیت پایین نیز باعث آزرده شدن کاربران وب سایت خواهد شد. برای کاهش حجم یک عکس می توانید از وب سایت هایی نظیر https://compressjpeg.co استفاده کنید.

 

استاندارد های تولید محتوا

 

  1. تولید مقالات آموزشی

امروزه مردم برای یافتن پاسخ سوالات خود در زمینه های مختلف به وب سایت های معتبر مراجعه می کنند. شما می توانید در مورد مسائل مختلف، مطالب آموزشی تهیه کرده و آن را در اختیار کاربران بگذارید. گاهی سوالات کاربران نیز برای تولید این نوع محتوا می تواند کمک کننده باشد. 

 

  1. مزایای تولید محتوای دیجیتال

از مهمترین مزایای تولید محتوای دیجیتال می توان به نشان دهنده تخصص و حرفه ای بودن شما اشاره کرد. تولید محتوای دیجیتال نسبت به تولید محتوای متنی از جذابیت بیشتری برخوردار است و سبب ماندگاری بیشتر کاربران سایت در صفحه وب سایت شما می شود.

 

بیشتر بخوانید:  راه های تولید محتوای سایت فروشگاهی

 

آیا در ایران هم تولید محتوای دیجیتال مفید است؟

بیایید نگاهی به دیجی کالا موفق ترین وب سایت ایران در زمینه کسب و کار اینترنتی بیندازیم. دیجی کالا یکی از بهترین نمونه های تولید محتوای دیجیتال در ایران است.  این سایت موفقیت و درآمد بی شمار خود را مدیون محتوای مفید و کاربر پسندش است! بله تمام فروشگاه های اینترنتی که تا پیش از دیجی کالا تاسیس شده بودن از اهمیت این مزیت رقابتی غافل بودند.

بسیاری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امکانات و ویژگی های محصولات به سراغ ویدیوهای معرفی دیجی کالا می رفتند.

کم کم میزان بازدید دیجی کالا بالا رفت و بسیاری که فقط برای کسب اطلاعات در مورد محصولات به این سایت مراجعه کرده بودند اعتمادشان برای خرید از این سایت بیشتر شد.

اهمیت تولید محتوای با کیفیت و هدفمند به حدی است که می توان با استفاده از آن در یک جامعه فرهنگ و عادات روزمره جدیدی ایجاد کرد !!!

 

گروه طراحی وب سایت وب پویا با در نظر گرفتن آخرین تغییرات و بروزرسانی های الگوریتم های موتور های جستجو ، تولید محتوا بر اساس سئو را در دستور کار خود قرار داده است تا علاوه بر بروز رسانی سایت تاثیر مستقیمی بر روی رشد وب سایت در نتایج جستجو داشته باشد.

 تماس با وب پویا

بروزرسانی در یکشنبه, 17 اسفند 1399 12:59

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo تولید محتوا حرفه ای برای سایت نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا