طراحی سایت خبری

نوشته شده توسط 
منتشرشده در خدمات طراحی سایت
جمعه, 20 اسفند 1395 03:48
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

اهداف طراحی سایت خبری چیست؟

امروزه شاهد طراحی وب سایت حرفه ای های بسیاری در روز هستیم هر کدام از این سایت ها برای کار و هدفی طراحی شده اند، هدف این سایت ها می تواند عمومی باشد و یا مختص به کار خاصی. این روزها سایت های بسیار زیادی با کاربردهای مختلف طراحی شده که اکثر آنها به دنبال هدف عمومی یعنی بالابردن اعتبار، دریافت سفارش بالا، گسترش کسب و کار، تبلیغ و افزایش مشتریان است هستند. سایت هایی که به دنبال اهداف خاصی هستند را نیز زیاد می بینیم که هر کدام اهداف خاص خودشان را دارند مانند سایت های شخصی.

طراحی سایت خبری

حال می خواهیم از یکی از مهم ترین سایت های اختصاصی که سایت خبری است صحبت کنیم. فعالیت این سایت های خبری در زمینه اقتصاد، سیاست و... می تواند باشد و هدفشان در هر زمینه ای افزایش آگاهی کاربران نسبت به رویداد های مهم روز و ارائه مطلب برای آنها است. طراحی سایت خبری باید بگونه ای باشد که با توجه به نیازهای سایت های خبری تمام امکانات بصورت کامل در سایت باشد.

قسمت عمومی طراحی سایت خبری کدام است؟

در سایت های معمولی که به دنبال اهداف عمومی هستند وجود اخبار الزامی نیست و یا حتی در گزینه های سایت خود گزینه ارائه مطلب را ندارند ولی سایت های خبری که برای این کار یعنی ارائه مطلب به وجود آمده اند این قسمت که همان بخش عمومی است به وضوح پیداست. بخش عمومی دارای قسمت هایی نظیر آرشیو گزارش های تصویری،، آرشیو گزارش ها، آرشیو مصاحبه و گفتگو ها، آرشیو اخبار و آرشیو مقالات است.

چگونگی صفحه اصلی در طراحی سایت خبری

در بند قبل ذکر کدیم که سایت های خبری بر پایه چه اهدافی تشکیل شده اند پس باید به بهترین نحو این اهداف را دنبال کنند. حال به ذکر خصوصیاتی که طراحی سایت خبری باید داشته باشد می پردازیم. طراحی سایت خبری باید بگونه ای باشد که در صفحه اصلی مطالب با دقت کامل ، زمان و تاریخ دقیق ، تعداد بازدیدها ، نظرات کاربران ، نوع مطلب ، موضع مطلب ارائه شده ، نام نویسنده ، منابع ، لینک های مرجع ، سرویس مطالب همگی باید با دقت فراوان و دقیق ثبت شود و همچنین برای هر مطلب باید عکس داشته باشد و عکس نیز باید کامل و با توضیحات لازم در مطلب قرار گیرد.

تاثیرات مولتی مدیا در طراحی سایت خبری

انسان ها همگی از دانستن مطالب جدید لذت می برند و مشتاق کسب و افزایش آگاهی است ولی این اشتیاق در هر انسانی متفاوت است ولی درصدی از انسان ها با آنکه به دانستن علاقه دارند زیاد به مطالعه  علاقه ندارند و یا زمان مطالعه را ندارند پس گاهی اوقات استفاده فرمت ها گرافیکی ، ویدیو ، صدا می توانند خیلی موثر باشد. در طراحی سایت خبری باید دارای قابلیت انتشار اخبار در فرمت ها و مولتی مدیا را داشته باشد. و مسئله دیگری که در سایت ها معمولی لازم نیست و در طراحی سایت خبری فوق العاده مهم و الزامی است داشتن فضای کافی برای قرار دادن مولتی مدیا است.

اهمیت سرعت لود در طراحی سایت

برای هر کدام از کاربران تا به حال پیش آمده است که وقتی داخل سایتی می شوند و مشتاق مطلب در آن سایت هستند متوجه سرعت خیلی کم سایت می شوند وقت خود را صرف لود شدن آن فایل نمی کنند و آن سایت را می بندند این مسئله در طراحی سایت های معمولی هم مهم و حائز اهمیت است ولی در طراحی سایت خبری این مسئله یکی از مهم ترین مسئله ها می باشد. زیرا زمانیکه افراد برای مطلع شدن از وقایع روز به سراغ این سایت ها می روند که اکثر آنها کارمندان و شاغلین هستند وقتی با سایت خبری مواجه می شوند که سرعت خیلی کمی برای لود شدن مطالب و فایل ها دارند به علت کمبود وقت از خواندن آن خبر صرف نظر می کنند. در طراحی سایت خبری به علت داشتن تعداد زیادی فرمت ویدیو ، گرافیک ، صدا و.. سرعت لود سایت از بقیه سایت ها نیز کم تر می شود که تاثیرات بسیاری بر افزایش بازدید کننده دارد.

سئو در طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری بگونه ای است که هر روز باید اطلاعات و اخبار جدید وارد سایت شود پس کسانیکه این اطلاعات را به سایت خبری وارد می کنند باید از اصول سئو سایت کاملا مطلع باشند تا وقتی اخبار هر روز و به سرعت منتشر می شود از نظر سئو بدون اهمیت نباشد و نه تنها باعث اطلاع رسانی باشد بلکه به سئوی سایت در این زمینه کمک کند و نسبت به رقبا در این زمینه برتری داشته باشد.

مجزا بودن بخش کاربران، خبرنگاران و اعضا در طراحی سایت خبری

در طراحی سایت خبری حتما باید بخش خبرنگاران و اعضا و کاربران مجزا باشد. در  طراحی سایت خبری برای کاربران باید بخش عضویت وجود داشته باشد همچنین برای اعضا ، مدیران ، خبرنگاران و همچنین بخش های مهم دیگری نیز وجود دارد که حتما باید در طراحی سایت خبری قرار داشته باشند مانند قسمتی برای افزودن لینک سایر سایت ها، افزودن عکس های روز، اخبار داخلی و خارجی ، افزودن فایل برای دانلود کاربران ، نمایش تصویر و نام و نوع کاربری اعضاء و لینک خروج و دیگر بخش هایی متفاوت و مجزایی که وجودشان در طراحی سایت خبری الزامی است.

دلیل وجود بخش دبیر در طراحی سایت خبری

در طراحی سایت خبری مانند طراحی سایت های دیگر وجود بخشی برای دبیر برای حذف و اضافه مطالب، ویرایش مطالب،  درج مطلب مهم و فوری ، اخبار تایید نشده، مطالب بایگانی شده و موارد مهم دیگر لازم است .

طراحی سایت خبری

اهمیت وجود پنل مدیریت در طراحی سایت خبری

این بخش اهمیت فراوانی در طراحی سایت خبری یا طراحی سایت های دیگر دارد.  مدیر در قسمت پنل مدیریت می تواند سطح دسترسی ادمین ها را تعیین کند. قالب Template را می تواند تغییر دهد ، تغییر زبان سایت ، تماشای صفحاتی که کاربران بازدید می کنند. ثبت کردن آمار بازدید کنندگان و...  از دیگر قابلیت بخش مدیریت است.

برای طراحی سایت خبری با گروه طراحی سایت حرفه ای وب پویا در ارتباط باشید.

 

تماس با وب پویا

خواندن 1933 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 خرداد 1399 10:12

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا