بررسی رقبای اصلی فروشگاه دیجی کالا

نوشته شده توسط  پنج شنبه, 12 اسفند 1395 00:44
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا رقبای  بسیار قوی از جمله  Amazon و eBay داشت این دو، کمپانی های بزرگ خارجی هستند که در ایران بصورت بسیار عالی لوازم دیجیتالی خود را بفروش می رساندند. بعد از تحریم ایران این کمپانی های خارجی نتوانستند مانند قبل به فعالیت خود در ایران ادامه بدهند و یک فرصت طلایی برای فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به وجود آمد و توانست رقبای خود را از میدان به در کند و سهم بسیار بزرگی از بازار اینترنتی را کسب کرد.

کمپانی Amazon در تجارت الکترونیکی یک غول بشمار می رود که در هر کشور جدیدی تصمیم بگیرد تجارت خود را گسترش دهد کسب و کار تمام ساکنین آن کشور را تحت تاثیر قرار می دهد این کمپانی فوق العاده بزرگ است و به مناطق بسیار زیادی دسترسی دارد.

بررسی رقیبان فروشگاه دیجی کالا

در مناطقی مانند عراق و کردستان اگر افراد به دنبال یک کالای کمیاب باشد و یا کالا در بازار گران به نظر برسد به سراغ این کمپانی بزرگ می روند قیمت کالاهای این کمپانی بصورتی است که با احتساب هزینه ارسال باز قیمت کالا از قیمت کالاهایی که در بازار عرضه می شود نیز کمتر می باشد.

تاثیر دیجی کالا بر تجارت

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با گسترش کسب و کار خود توانسته است تمام بازار های سنتی را تحت تاثیر خود قرار دهد بصورتی که تمام بازاری های سنتی از آسیب این فروشگاه اینترنتی در امان نیستند زیرا هر فردی که تصمیم به خرید کالایی بگیرد با توجه به تفاوت قیمت در بازارها و ترافیک و زمان منصرف می شود و به خرید اینترنتی روی می آورد تا با مشکلات خرید حضوری مواجه نشوند. زمانی که دیجی کالا شروع بکار کرد زیاد مورد توجه قرار نگرفت و لی حال تهدید جدی برای بازار سنتی است. دیجی کالا امتیازات بیشتری از جمله بدون وابستگی بودن به زمان، مکان به خاطر الکترونیکی بودن ، عدم وجود هزینه های بالایی مانند هزینه اداری و نگه داری دیجی کالا که نسبت به بازاری های سنتی داشت او را به این موفقیت رسانده است. دیجی کالا توانایی دیگری دارد که سایر فروشندگان و توزیع کنندگان این توانایی را ندارند این توانایی دسترسی وسیع دیجی کالا به سراسر کشور است و هر کالایی را بخواهد به هر نقطه بخواهد می تواند با هزینه کم ارسال کند.

تاثیرات انتشار این مقاله:

این شغل مزایایی دارد که بسیاری از افراد توجه شان به شغل و مزایایی آن توجه می کنند و این مقاله اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار افراد قرار می دهد و باعث می شود افراد بیشتری به سمت استفاده از فرصت های بازار الکترونیکی کشیده می شود. و باعث می شود سرمایه افراد به جای بازار های سنتی به سمت بازار های الکترونیکی کشیده شود.

سایت مشابه دیجی کالا پیدا می شود و فروشگاه ساز حرفه ای که توانسته سایت شبیه به دیجی کالا را طراحی کنند این سایت ها به موفقیت رسیده اند و توانسته اند کسب و کار خود را گسترش دهند.

بسیاری از نیروها با کمبود کار روبه رو هستند و علت بزرگ کمبود کار اسیری سرمایه در خاک و دیوار است وزیر اقتصاد آقای طیب نیا در این باره اظهار نظر کرده اند و نگرانی خود را اعلام نموده اند. ولی بعد از رونق تجارت الکترونیکی این نگرانی کاهش یافته و بسیاری از نیرو ها توانسته اند در بازار الکترونیکی شروع به کسب و کار نمایند.

فروشگاه های اینترنتی مشابه دیجی کالا چگونه اند؟

فروشگاه ساز حرفه ای بسیاری زیادی وجود دارد که توانسته اند فروشگاه اینترنتی طراحی کنند و بعضی از این فروشگاه اینترنتی ها توانسته اند بسیار موفق شوند ولی نتوانسته اند به بزرگی دیجی کالا شوند این فروشگاه اینترنتی های بزرگ عبارتند از چاره، تهران کالا، زنبیل، فینال ، مدیسه و... که در تجارت الکترونیکی سهم بسیار بزرگی بدست آورده اند.

فروشگاه اینترنتی هایی که نامشان ذکر شده است هر کدام برای پیشرفت خود سیاست های متفاوتی را بکار گرفته اند و موفقیت بسیاری کسب کرده اند ولی هچکدام نتوانسته اند جای دیجی کالا را بگیرند فروشگاه اینترنتی دیجی کالا برای کاربران غول فروشگاه اینترنتی است.

بعضی از این فروشگاه های موفق مانند فینال و چاره تقریبا همه چیز بفروش می رسانند ولی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا استاندارد هایی برای تنوع محصولات و پشتیبانی دارد. این فروشگاه اینترنتی نسبت به بقیه فروشگاه های اینترنتی چند مزایای مهم دارد.

  • ارائه گارانتی خاص
  • ارائه فقط محصولات الکتریکی
  • دارای رابط کاربری فوق العاده و تلاش برای بهبود این رابط

این فروشگاه اینترنتی در ابتدا توسط فروشگاه ساز حرفه ای طراحی نشده است ولی با تلاش توانسته به این موفقیت دست بیابد و اگر شما هم قصد طراحی سایت حرفه ای و طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای را دارید با گروه طراحی سایت وب پویا در ارتباط باشید و از طراحی فروشگاه اینترنتی این فروشگاه ساز لذت ببرید.

خواندن 4388 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 21 اسفند 1395 23:52
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

 با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 | 09133045663 | 09129252046
ایمیل: info [@] webpouya.com