چاپ کردن این صفحه

چگونه تولید محتوا کنیم؟

نویسنده:  شنبه, 30 بهمن 1395 17:13
این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

چگونه تولید محتوا کنیم

این روزها به علت مشغله های زیاد افراد کمتر می توانند به سراغ مطالعه می روند. بسیاری برای یافتن پاسخ سوالاتشان به سراغ صفحه وب می‌روند تا به سرعت به پاسخ خود برسند. حال سوال این است که چگونه محتوای الکترونیکی بسازیم و چگونه تولید محتوا کنیم؟با چه روش تولید محتوای آموزشی کنیم که نوین و مفید باشد.  در این مطلب به تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

نکات تولید محتوا برای سایت 

برای انتشار مطالب مفید حتما باید منبع معتبر و جدید داشته باشید. اگر محتوایی که در سایت منتشر می شود نوین نباشد و یا به هر دلیلی مورد علاقه کاربران قرار نگیرد از محبوبیت سایت می کاهد. می توان گفت در اصل تولید محتوا بر اساس اصول سئو، تولید محتوایی هست که در آن هدف، جلب توجه مخاطب و ماندگاری او در صفحه وب سایت شما است.

 • پرهیز از کپی برداری محتوای دیگر سایت ها
 • استفاده از منابع معتبر برای تولید محتوای آموزشی و علمی
 • داشتن استراتژی و نظم و سازماندهی برای تولید محتوا
 • استفاده صحیح از کلمات کلیدی برای بهینه سازی سایت
 • انتخاب موضوع مناسب برای تولید محتوا برای سایت
 • سنجیدن دقیق نتایج تولید محتوا در سایت
 • و....

 

بیشتر بخوانید: تولید محتوا حرفه ای برای سایت

 

چگونه تولید محتوا کنیم

اگر قصد تولید محتوا برای سایت دارید، به نکات زیر توجه کنید.

یافتن موضوع محتوا

برای تولید محتوا، ابتدا لازم است موضوع محتوا را متناسب با سایت و مقالات قبلی انتخاب کنید. برای این کار، تمام موضوعاتی که تا کنون بررسی نکرده اید را لیست کنید و سپس بهترین آن را متناسب با نیاز کاربران انتخاب کنید.

تهیه لیستی از کلمات کلیدی مرتبط 

با کمک ابزارهای مختلف، کلمات کلیدی پر سرچ که با موضوع شما مرتبط هستند را بیابید. علاوه براین، وب سایت رقبای خود را که در این زمینه فعالیت کرده اند را بررسی کنید.

 

بیان موضوع به صورت جزئی و کامل

هرچه شما در مورد موضوع موردنظر با دقت و جزئیات بیشتر بنویسید، کاربر تمایل بیشتری برای مطالعه مطلب شما خواهد داشت. از طرفی با این روش شما بگونه ای از تکنیک سئو کلاه سفید استفاده کرده اید.

 

به متا تگ عنوان و توضیحات دقت کنید

از آنجایی که موتور جستجوی گوگل به عنوان یک مقاله توجه ویژه دارد، باید عنوان کاملا با متن مرتبط باشد. در غیر اینصورت توسط گوگل جریمه خواهید شد.

متا تگ توضیحات، متنی است که قبل از کلیک وب سایت شما توسط کاربر به او نشان داده می شود. بنابراین، هرچه این متن در عین کوتاه بودن، کامل نیز باشد؛ شانس کلیک شدن توسط کاربر برای شما افزایش میابد.

 

مقالات مرتبط را زنده کنید

در متن خود، از دیگر مقالات مرتبط استفاده کنید. با این کار شما احتمال بازدید مقالات قدیمی را نیز افزایش داده اید یا به عبارتی آن ها را زنده کرده اید.

 

محتوا را به حال خود رها نکنید

پس از انتشار محتوا خود، آن را رها نکنید. هر چند وقت یکبار آن را ویرایش کنید. در این ویرایشات مطالب جدید و مرتبط بیان کنید و همچنین فرمت محتوا را متناسب با آن زمان به روز کنید. اگر در محتوا از آمار و ارقام استفاده کرده اید، آن را حتما به روز کنید.

 

تولید محتوا چیست

 

3 فاکتور مهم برای تولید محتوای حیرت انگیز

۱- ایجاد انگیزه برای مخاطب

پس از کمی مطالعه، کم کم انگیزه و تمایل افراد به ادامه مطالعه کاسته می‌شود. اما چه عواملی سبب می‌شود تا خوانندگان و مخاطبان، یک مطلب آن را تا انتها مطالعه نمایند؟ 

اگرمخاطبی جذب یک مطلب شود به راحتی آن مطلب را ناتمام رها نخواهد کرد. اگر جمله شروع کننده مطلب شما جذاب باشد خواننده انگیزه زیادی برای مطالعه ادامه مطلب پیدا خواهد کرد.

  

بیشتر بخوانید: تولید محتوا دیجی کالا را پادشاه کرد

 

عوامل تاثیر گذار بر یک شروع خوب 

 • خلاصه نویسی

با مطالعه متن‌های نویسنده‌های حرفه‌ای، قطعا متوجه خواهید شد که جملات شروع را معمولاً کوتاه انتخاب می‌کنند. گاهی با حالت‌هایی نامتعارف یک متن را شروع کنید. همچون استفاده از یک عبارت کوتاه یا استفاده از یک جمله تکمیل نشده که مخاطب را به خواندن ادامه مطلب ترغیب کند.

 • محاوره یا گفتگو با مخاطب

 شما می‌توانید متن خود را با گفتگوی مستقیم با مخاطب شروع کنید و یک گفتگو دونفره را آغاز کنید. اینگونه حالت‌ها، حس ارتباط و صمیمیت را به مخاطب منتقل می‌کند.

 • جملات سوالی یا مبهم

شروع متن شما اگر با سوال یا جملات و کلماتی مبهم باشد خواننده را بیشتر ترغیب به خواندن ادامه مطلب‌تان خواهد کرد.

 تولید محتوا حیرت انگیز

 

۲-  پاراگراف اول، اثربخش ترین قسمت محتوا

اگر پاراگراف ابتدایی شما در مورد موضوعات آموزشی می باشد، بهتر است که  مخاطب را در جریان کلیت موضوع قرار دهید.

 

۳-  افزایش اثربخشی محتوا با برقراری ارتباط با مخاطب

در تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی، هدف از انتشار محتوا، ایجاد ارتباط و آشنایی بیشتر مخاطب با شما و محصولات سایت تان است. بنابراین متن شما باید متناسب با مخاطب‌تان نوشته شود و در او ایجاد انگیزه برای مطالعه ادامه مطلب و مشاهده محصولات سایت تان نماید. هنگام نوشتن متن به سن، جنسیت، سطح دانش و تحصیلات مخاطب تان توجه نمایید تا مطلبی مفید و کاربردی برای او تولید کنید.

 

بیشتر بخوانید: اهمیت تولید محتوای جدید در سئو سایت

 

اگر محتوای شما مکالمه ای است از توجه به نکات زیر غافل نشوید:

 • قرار دادن فضای سفید بین پاراگراف ها و متن های طولانی

قرار دادن فضای سفید از خستگی مخاطب می کاهد و نوشته را خوانا تر می کند.

ضمن اینکه باید توجه داشته باشید جملات جدید را از سر سطر شروع به نگارش کنید نه از ادامه جمله قبلی 

 • از کلمات ساده و روان استفاده نمایید

متن نگارشی شما باید ساده و روان باشد به گونه ای که خواننده تمایل به خواندن ادامه مطلب داشته باشد. افزودن کلمات سنگین با مفاهیم پیچیده سبب خستگی مخاطب و در نتیجه ادامه ندادن مطالعه مطلب شما خواهد شد.

 • مخاطبان را با ضمیر دوم ‌شخص خطاب کنید

این امر سبب افزایش صمیمیت در متن شما خواهد شد و خواننده آن را متنی رسمی و کسل کننده نمی داند.

 

توجه کنید که ...

 1. در مطلب خود از آمار و ارقام و یا قوانین استفاده کنید.
 2. داشتن یک داستان جذاب مخاطب را تا انتهای داستان همراه خود می‌برد.
 3. همچنین با آموزش نکات علمی یا تجربی در هر زمینه‌ای، محتوای خود را ارزشمند کنید.

در انتها اگر شما به خدمات تولید محتوا و تولید محتوای سایت فروشگاهی نیاز دارید، ما برای شما پیشنهادی داریم برای استفاده از خدمات تولید محتوا و  اطلاع از هزینه تولید محتوا گروه طراحی سایت وب پویا با ما در ارتباط باشید.

تماس با وب پویا

 

خواندن 4752 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 مهر 1399 11:33

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

آخرین‌ها از وب پویا