تاثیر محتوا بر سئو سایت

نوشته شده توسط  پنج شنبه, 05 اسفند 1395 08:25
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

تاثیر محتوا بر سئوی سایت

این روزها کاربران برای بالا بردن رتبه گوگل سایتشان و سئوی سایت به دنبال بهترین راه ها هستند یکی از این راه های بسیار موثر محتوایی است که در سایت قرار می گیرد، چند وقت یکبار محتوا به سایت افزوده می شود ، انواع محتوا و... تا حدودی می توان گفت تولید محتوا برای سایت یکی از موثرترین راه ها برای افزایش سئو جذب کاربر است. حال از خود می پرسید روش تولید محتوای آموزشی چیست و چگونه تولید محتوا کنیم؟ تولید محتوا نه تنها بر سئو ی سایت اثر دارد بلکه زمانیکه کاربر وارد سایت شما می شود اگر محتوایی وجود نداشته باشد که او را سرگرم کند یا اطلاعات موردنظرش را پیدا نکند مطمئنا از سایت شما بیرون خواهد رفت و دیگر مراجعت نمی کند. الگوریتم های موتور جستجوگر گوگل به گونه ای می باشد 90% تمرکز آن بر روی محتوای درون سایت می باشد تا بتواند انواع محتوا را شناسایی کند و رتبه گوگل سایت را مشخص نماید.

تولید محتوا برای سایت

الگوریتم های گوگل بصورتی می باشد که بدون رعایت آنها افزایش سئو غیر ممکن است. پس تولید محتوا برای سایت و تولید محتوا به انگلیسی خیلی برای سایت ضروری می باشد. تا محتوایی وجود نداشته باشد گوگل نمی تواند بر اساس الگوریتم ها محتوا را شناسایی کند و رتبه بدهد.

سوال دیگری که برای تولید محتوا برای سایت به وجود می آید این است که طول محتوا چقدر باشد تا بتواند هم به افزایش رتبه گوگل کمک کند هم کاربران را جذب کند؟

اصول سازماندهی محتوا و طول محتوا دارای نکاتی است که حتما باد به آن دقت شود این نکات در پاراگراف زیر ذکر شده است:

  1. به کاربردن کلمات کلیدی در تولید محتوا برای سایت

طول محتوا و استفاده از کلمات کلیدی رابطه ی مستقیم دارد هرچه طول محتوا بیشتر باشد کلمات کلیدی بکار برده شده نیز باید بیشتر باشد و لی باید بطور استاندارد و نرمال از کلمات کلیدی استفاده شود ولی اگر محتوا کوتاه باشد اولا نمی توان از کلمات کلیدی زیاد استفاده کرد دوما گوگل آن محتوا را spam می شمارد و نه تنها باعث افزایش رتبه گوگل نمی شود بلکه رتبه گوگل را نیز کاهش می دهد. باز هم تاکید می کنم استفاده از کلمات کلیدی باید نرمال و استاندارد باشد همچنین طول محتوا نیز زیاد باشد. زمانیکه محتوا طولانی باشد البته نه بسیار طولانی کاربران زمان بیشتری را صرف مطالعه می کند و این مسئله نیز تاثیر بسزایی در افزایش رتبه گوگل دارد.

  1. خودداری از انتشار محتوای بسیار طولانی

در پاراگراف قبل راجع به طول محتوا صحبت کرده ام و می دانید که یک محتوا نباید کوتاه باشد و نباید خیلی طولانی باشد. بعضی از کسانی که تولید محتوا برای سایت و آموزش تولید محتوا را انجام می دهند فکر می کنند محتوای طولانی باعث رتبه گوگل می شود در صورتیکه اینطور نیست زمانیکه کاربری وارد سایتی می شود و محتوایی را می بیند که خیلی طولانی است از مطالعه آن صرف نظر می کند و یا فقط تیتر پاراگراف ها را مشاهده می کند و آن صفحه را می بندد. این عاملی برای تخریب رتبه گوگل می شود زیرا بعد از مدتی گوگل نسبت به این سایت بد بین می شود.

  1. عنوان به صورت کامل توضیح داده شود

همانطور که در پاراگراف های قبل گفته ام طول محتوا بسیار مهم است طول محتوا باید بگونه ای باشد که بتوان عنوان و پیام محتوا به خوبی به کاربران برسید و از محتوا بتوان منظور نویسنده را به راحتی فهمید زیرا در محتوای کوتاه نه تنها از طرف گوگل spam و بی ارزش است بلکه نمی توان پیام محتوا به خوبی به کاربران برسد. بعضی از کاربران از عنوان نمی توانند به راحتی منظور محتوا را درک کنند پس برای درک بهتر به توضیحات بیشتر و کامل تری نیاز دارند مخصوصا در محتواهایی که کاملا تخصصی است عنوان به تنهایی نمی تواند برای کاربران قابل درک باشد. پس محتوای کامل از این جهت نیز دارای ارزش است.

  1. بکاربردن تصاویر در محتوا

استفاده از تصاویر در روش تولید محتوای آموزشی یکی از بهترین روش تولید محتوا است به چند دلیل، دلیل اول این است که کاربران به عکس بیشتر علاقه دارند تا متن و باعث جذب کاربر می شود، دلیل دوم زمانیکه نویسنده به راحتی نمی تواند منظور خود را به کاربران برساند عکس یک راه عالی برای رساندن منظور محتوا به کاربران است، دلیل دیگر زمانیکه کاربران به دنبال سایتی هستند با مشاهده تصاویر موجود در صفحه پیشنهادی گوگل به راحتی می توانند به سایت دسترسی پیدا کنند و... این ها تنها دلایل مهمی تصاویر در محتوا نیست این راه برای افزایش سئو نیز بسیار موثر است.

  1. سازماندهی محتوا

محتوا برای اینکه مفید باشد حتما باید سازماندهی شود و محتوایی را می توان سازماندهی کرد که تعداد واژه هایش مناسب باشد تعداد واژه های مناسب و استاندارد برای محتوا باید بیشتر از 500 واژه و کمتر 1500 واژه باشد در اینصورت می توان محتوا را به خوبی سازماندهی نمود. برای استفاده از هدها در محتوای کوتاه کاریست غیر ممکن، پاراگراف های بلند مانند محتوای بلند که بیش از 1500 واژه دارد در سئوی سایت اثر مخرب دارد.

  1. بکار بردن هدها در محتوا

برای سازماندهی بهتر محتوا باید از هدها استفاده کنید محتوا باید بگونه ای باشد که در H2 تا H6 استفاده شود ولی محتوای کوتاه نمی تواند از هدها استفاده کرد.

خدمات تولید محتوا یکی دیگر از خدمات گروه طراحی سایت وب پویا می باشد برای اطلاع از هزینه تولید محتوا با ما در ارتباط باشید.

خواندن 1801 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 اسفند 1398 16:35

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا