طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
چهارشنبه, 29 دی 1395 17:23
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

development-of-children-professional-website-design-children طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان

طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان

 

در گذشته‌ کسب اطلاعات برای پرورش کودکان تنها از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شد؛ اما امروزه با گسترش تکنولوژی به راحتی در هر زمانی از شبانه روز شما می‌توانید تمام سوالات خود در زمینه پرورش و تربیت کودکان را در اینترنت بیابید. همین امر سبب شده بسیاری از افراد فعال در این حیطه رو به طراحی سایت بیاورند؛ از جمله مسئولین مهد کودک، برای آموزش اولیا و آشنایی بیشتر والدین با مهد کودک شان رو به طراحی وب سایت مهدکودک آوردند.

طراحی سایت برای مهد کودک

دوران کودکی یکی از مهم ترین سال ها زندگی هر شخص می باشد این دوران از آن جهت مهم است که شخصیت هر انسان در کودکی آن فرد پایه ریزی و شکل می گیرد. شخصیت هر فرد به دوران کودکی آن شخص باز می‌گردد. هر لحظه از دوران کودکی مهم است لحظاتی که با اطرافیان می گذراند , لحظاتی که به بازی و سرگرمی می گذراند و... در شخصیت آینده کودک بسیار تاثیر گذار است.

بنابراین مادر و پدر در شخصیت آینده کودک خود بسیار موثر پس مادران و پدران باید دانش و آگاهی بالایی در مورد روال رشد طبیعی و رفتار های عادی و غیرعادی کودکان برای تربیت فرزندان خود داشته باشند , اما دستیابی به این اطلاعات چگونه ممکن است؟ در گذشته والدین این اطلاعات را نداشتند و به مشکلات زیادی برای تربیت فرزندان خود برم خوردند.

پس داشتن این آگاهی به والدین کمک می کند چگونه با فرزندان خود رفتار کنند در گذشته والدین بر اثر تجربیات با فرزندان خود رفتار می کردند و گاهی اوقات این تجربیات درست نبوده و در تربیت فرزندان اثرات نادرستی می گذاشته ,بنابراین والدین به دنبال اطلاعات درست و شیوه های صحیح بودند. دانشمندان و روانشناسان در سال های اخیر بطور جدی به این مسائل پرداختند و نتایج بسیار مهمی دست یافتند.

زمانیکه مادران و پدران با فرزندان خود مشکل پیدا می کنند به مشاوران و روانشناسان نیاز پیدا می کنند اما والدین بنابر دلایل زیادی از این کار امتناع می کنند. راه های دیگری هم هست که مشکلات خود را دارند مثلا کتاب های مرتبط با این مسائل است ولی این کتاب ها همیشه قابل دسترسی نیست و والدین نمی دانند برای مشکل‌شان به کدام کتاب و کدام نویسنده قابل اعتماد است که مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید: هزینه طراحی وب سایت با وردپرس (تعرفه 99)

 

اهمیت داشتن سایت برای کودکان

منابع قبلی مشکلات خاص خود را دارند پس در اینجا والدین به منابعی نیاز دارند که تا اطلاعات صحیح و مورد اعتماد در ان زمینه باشد و همیشه قابل دسترسی باشد. برای تربیت اخلاقی و فکری کودک فقط این اطلاعات کافی نیست کودکان به سرگرمی هایی مانند کتاب و بازی های فکری و... نیاز دارند.

 

یک وب‌سایت تخصصی برای کودکان

شاد شما مهد کودک دارید و یا به اینکار علاقه مندید و قصد افتتاح یک مهد کودک را دارید و در این زمینه به اطلاعات مفید و صحیح نیاز دارید. شما می توانید به هدف خود از راه های کم هزینه دست بیابید ما برای شما یک پیشنهاد داریم داشتن یک وب سایت تخصصی برای کودکان به شما می تواند خیلی کمک کند. 

با توجه به گسترش و پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن اینترنت در میان افراد جامعه داشتن یک وب سایت خیلی موثر است. همین امر سبب شده تا ارائه دهنده های خدمات از این طریق بسیار پیشرفت کنند و کسب و کار خود را رونق دهند. طراحی سایت مهد کودک یک منبع بسیار مفید و در دسترس برای والدین است که می تواند دانش و آگاهی مفیدی در اختیارشان قرار دهد و کودکانشان را سرگرم کند اما یک وب‌سایت کودکان باید دارای چه ویژگی باشد؟

  

development-of-children-professional-website-design-children-1 طراحی سایت کودکان | طراحی حرفه ای سایت کودکان

 

یک وب سایت تخصصی کودکان در حالت کلی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • دارای ظاهری زیبا از نظر گرافیکی و متناسب با جو کودکانه به همراه شعر و تصویر
 • دارای قابلیت ارائه مقاله برای والدین و کودکان
 • دارای قابلیت گذاشتن محتواهای آموزشی صوتی و ویدئویی
 • دارای قابلیت گذاشتن انواع سرگرمی های اینترنتی و آنلاین مانند ویدئو های آموزشی , بازی های اینترنتی , نقاشی و رنگ آمیزی , کاردستی , شعر و....
 • دارای قابلیت ارائه روش های صحیح و مراقبت های قبل از تولد کودک
 • دارای قابلیت فروش محصولات و اسباب بازی برای خردسالان در فروشگاه اینترنتی و پرداخت آنلاین
 • دارای قابلیت گذاشتن کتاب ها آنلاین برای سنین مختلف کودکان
 • و…

پس یک وب سایت برای کودکان باید بگونه ای طراحی شود که کاملا تخصصی متناسب با سلیقه کودکان و والدینشان باشد و تمامی خواسته های کودکان در زمینه بازی و سرگرمی و آموزش برآورده می کند. ان نکات ذکر شده یک سایت را کامل نمی کند یک سایت باید از نظر فنی نیز قوی باشد.

بیشتر بخوانید: سوالات متداول طراحی وب سایت

 

ویژگی‌های فنی مهم در طراحی سایت مهد کودک

طراحی بهینه و براساس اصول سئو

علاوه بر نکات ذکر شده مسئله سئو نیز برای شما همه است زمانی که کاربران در موتورهای جستجو عبارتی چون " با فرزند لجباز خود چه کنیم" را سرچ می کند سایت شما در صفحه اول پیشنهادهای گوگل قرار گیرد، به این امر سئو می گویند. پس سایت شما حتما باید بهینه سازی و افزایش سئو شود.

 

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای

بعضی از کودکان از طریق کامپیوترها به این سایت ها متصل می شوند بعضی ها از طریق گوشی و لپ تاپ متصل می شوند و با توجه به اینکه اندازه صفحه این لوازم یکسان نیست طراحی وب سایت باید بگونه ای باشد که در هر کدام از این صفحه ها به صورت مناسب قابل مشاهده باشد. به این نوع از طراحی ها, طراحی واکنش گرا می گویند.

 

مسائل فنی طراحی سایت مهد کودک

مسائل دیگری در طراحی سایت نظیر سرعت, دسترسی و... مهم است و باید در طراحی سایت های حرفه ای از آن‌ها استفاده شود.

 

اجزاء مختلف یک سایت مهد کودک

کتابخانه در طراحی سایت کودکان

بخشی از سایت کودکان را می توان به کتابخانه کودکان اختصاص داد. در این کتابخانه شما می توانید کتابهایی جذاب را به صورت متنی یا صورتی در اختیار والدین یا کودکان قرار دهید. توجه داشته باشید رده سنی ( گروه سنی ) را حتما در دسته بندی کتابخانه مشخص کنید.

 

بخش بازی در طراحی وب سایت کودکانه

قرار دادن بخشی برای بازی کودکان؛ که در آن می توانید لیستی از بازی های آموزشی متناسب با هر رده سنی را قرار دهید.

 

طراحی بخش سرگرمی در سایت کودکان

جذاب ترین بخش سایت، می‌تواند بخش سرگرمی آن باشد. در این قسمت شما می‌توانید اجراها و فعالیت‌های کودکان، در موسس را مشاهده نمایید. همچنین این بخش نیز می‌تواند شامل داستان‌های صوتی و فیلم‌های کودکانه باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه می توان طراحی سایت ارزان اما با کیفیت داشت؟

 

طراحی بخش آموزش در وب سایت کودک

هر وب سایتی می‌تواند بخشی شامل بخشی رایگان یا تجاری باشد. در این قسمت می‌تواند :

 • آموزش‌های موسسه یا مهد کودک باشد
 • داستان‌های صوتی و یا انیمیشن‌ها
 • و ...

به صورت  رایگان یا غیر رایگان برای خرید در دسترس همگان قرار گیرد.

 

فروشگاه اینترنتی در طراحی سایت کودک

هر سایتی می‌تواند یک فروشگاه اینترنتی داشته باشد که در آن اقدام به فروش محصولات کمک آموزشی، کتاب و ... نماید.

 

دلایل اهمیت یک وب سایت کودکانه

قرار دادن یک بستر امن و مفید برای کودکان و نه حذف کامل تکنولوژی سبب می‌شود آن‌ها از پیشرفت تکنولوژی و مزایای آن محروم نمانند.

 

برای طراحی وب سایت مهدکودک، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم سفارش خود را به یک طراح ماهر بسپارید تا علاوه بر ظاهر زیبا، برای سایتتان موارد فنی با دقت اجرا شود. می توانید برای سفارش طراحی سایت تخصصی کودکان با گروه طراحی سایت وب پویا در تماس باشید.

 تماس با وب پویا

خواندن 2621 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 مرداد 1399 12:19

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا