اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
سه شنبه, 14 مهر 774 10:22
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا - 5.0 از 5 از 3 آرا

گاهی وقت ما در ظاهر اشتباهی انجام میدهیم مثلا یک کلمه را در یک محتوایی بصورت اشتباه تایپ میکنیم و آن کلمه اشتباه املایی دارد و به راحتی با یک ویرایش و ثبت و ذخیره این مشکل رفع و رجوع میشود و اما اینکه این مساله به راحتی جبران پذیر است و ما را دچار ضرر زیادی نخواهد کرد ولی اگر در استراتژی های بازاریابی خود دچار مشکل شویم و محتوایی اشتباه را به از لحاظ استراتژی به اشتراگ بگذاریم مسائل جبران ناپذیری را  پیش رو خواهیم داشت .

اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا
هر روزه بازاریابان محتوایی مرتکب اشتباهاتی می‌شوند که گاه می‌تواند روند رو به رشد شما را آهسته کرده و از اعتبار شما نزد مخاطبان، کم کند. بنابراین هیچ گاه اجازه ندهید که این اتفاق برای شما نیز رخ دهد!

۱ - نداشتن یک برنامه منظم تولید محتوا بر اساس یک استراتژی

گاهی ما محتوایی تولید میکنیم که صرفا بگوییم این کار را انجام داده ایم و هر روز و هر مهفته و هر ماه مطالبی را تهیه میکنیم و آن را انتشار میدهیم اما آیا بازخورد خوبی را خواهیم گرفت؟ بدون در نظر گرفتن استراتژی کسب و کار و بدون در نظر گرفتن یک برنامه ریزی منسجم و دنباله رو آیا ما قادر خواهیم بود که بازخورد مالی را داشته باشیم؟
نوشتن استراتژی تولید و بازاریابی محتوا، یک پایه و اساس برای کسب و کارهایی است که قصد دارند یک بازاریابی محتوای موفق را تجربه نمایند.


براساس مطالعه ترندهای موسسه بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۶، در حالت کلی، کسب و کارهای B2B و یا بازاریابانی که یک استراتژی نوشته شده برای بازاریابی محتوای خود دارند، به نسبت آن دسته از افراد و کسب و کارهایی که استراتژی نوشته شده ای در اختیار نداشته و یا تنها به یک استراتژی کلامی پایبندند، نتایج بهتر و موثرتری گرفته‌اند.
برای شروع، در ادامه به چند نکته کلیدی اشاره کرده ایم که شما می‌توانید در مکتوب کردنِ استراتژی بازاریابی محتوای شما، از آن‌ها بهره‌مند شوید:
اهداف: باید اول راه بدانید به دنبال چه چیزی هستید اینکه من این مطلب را تهیه میکنم و روی آن سرمایه گذاری زمانی انجام میدهم، خوب حالا که این اتفاق افتاده من دقیقا چه هدفی را میخواهم در انتهای این مسیر داشته باشم آیا کاربر باید من را بشناسد؟

آیا کاربر میخواهد با محصولات من آشنا شود و یا آیا میخواهد منجر به فروش محصول شود؟داشتن هدف، یکی از مهم‌ترین نکات در حین نگارش استراتژی برای بازاریابی محتوای شرکت شماست. در حالت کلی، استراتژی محتوای شما باید شامل جوابی برای سوالِ “چرایی تولید محتوا” برای کسب و کار شما باشد. هر قسمتی که شما تولید محتوا می کنید باید در نظر داشته باشید که کدام قسمت هدف شما را مورد پوشش قرار میدهد؟


شناخت و تفکیک بندی مخاطبان: باید بدانید جامعه هدف شما چه گروهی از مخاطبان و با چه خواسته هایی است و باید از گروه مخاطبان اطلاعاتی جامع و کلی داشته باشید به طور مثال اینکه در چه گروه سنی قرار داردند و یا جنسیت آن ها چیست و آیا جوان هستند و خواسته های آن ها چه میتواند باشد و یا گروه فنی و تخصصی هستند و که خوب طبیعتا رفتار با این گونه افراد با رفتار با عمومیت افراد جامعه متفاوت است، نوع صحبتی که با این افراد داریم تا مدل صحبت با افراد عادی صد در صد در نوع محتوای ما میتواند اثر گذار باشد و ما به دنبال این هستیم که محتوایی برای مخاطب تولید کنیم که اثر گذار باشد و اهداف ما را پوشش دهد.
مسیر و مکان: محتوا را تولید کردید و مخاطبان را شناختید حال این ها را باید در مکانی و فضایی به اشتراک بگذارید و جذابیت لازم را ایجاد کنید که مخاطب خود را از دست ندهید و مخاطب دنباله روی شما باشد. مکانی برای توسعه و ترویج پیدا کنید و بسازید.

 

۲-  چه محتوایی لازم است؟

کسب و کار شما به شدت نیاز به تولید محتوای درجه یک دارد اما گاهی پیش می آید مطالب و محتوا تمام میشود و شما نمیدانید چکار کنید و خلاقیت نیاز دارید کمی به دورو برخود نگاه کنید شاید گرفتن یک عکس و انتشار آن و توضیحی پیرامون آن بتواند سوژه جالبی باشد و گاهی باید از سوژه های طنز و سوژه هایی که برای مردم جنبه سرگرمی دارد استفاده کنید البته در راستای کسب و کار خودتان. به کسی توهین نکنید و با کسب و کار رقبا کاری نداشته باشید شوخی و طنز را با اهانت یکسان نکنید.

 

۳ - رفتن راهی بیهوده

شما در بازاریابی محتوایی باید بازخورد هایی را بگیرید و احساس نیاز را در مخاطب حس کنید و شروع کنید به ایجاد محتوا،یا اینکه حس نیاز را در مخاطب بوجود آورید سپس شروع کنید به تولید محتوا .هیچگاه یک سره و متدوام سراغ چیزی نروید همیشه با استراتژی بلند مدت قدم بردارید و در حین کار نیاز ها را بسنجید و محتوای متناسب با خواسته های مشتری و مخاطب ایجاد کنید.
همان طور که پیش‌تر اشاره شده، پی بردن به محتوایی که در حال حاضر موجود است، می‌تواند بسیار سودمند باشد، اما دقیقا به همین میزان، پی بردن به این موضوع که در تولید محتوا، محدودیت‌هایی چه در زمینه تولید و چه در زمینه توزیع موجود است، می‌تواند بسیار ارزشمند بوده و جلوی اشتباهات بزرگی را بگیرد.

خواندن 1941 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 آبان 1396 21:33

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4