نکاتی که کاربران سایت را ناراحت میکند

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
دوشنبه, 29 آذر 1395 22:15
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نکاتی که کاربران سایت را ناراحت میکند


در این مطلب می خواهیم نکاتی را یادآور شویم که اگر آن را خواسته یا ناخواسته در وب سایت خود لحاظ کردید، مورد بازبینی قرار دهید تا حس مطلوبی در کاربر بوجود آورید.

مهمترین عامل یک وب سایت این است که در نگاه اول مخاطب را جذب کند و کاربر با وارد شدن در وب سایت از آن خارج نشود. نه تنها یک سایت باید بتواند کاربر را در خود حفظ کند بلکه اگر در لحظه اول مخاطب را جذب کند ولی کاربر در وب سایت شروع به بازدید کند و مواردی را مشاهده کند که باعث میشود حس ناخوشایندی در او بوجود آورد، باز هم به نتیجه مناسب نمی رسد.

همیشه در هر عمل و اتفاقی باید خودتان را به جای مخاطب قرار دهید تا متوجه شوید آیا این اتفاق درست است یا خیر؟ اینکه آیا این اتفاق شما را مجدد به این سایت باز می گرداند یا مایل نیستید به هیچ عنوان وارد این وب سایت شوید. در ادامه همراه باشید با ما تا این موارد را با هم بررسی کنیم. در ادامه به برخی از مواردی که باعث تنفر کاربران از سایت شما می شوند اشاره می کنیم:

پخش آهنگ بدون هماهنگی

شما تصور کنید در حال جستجوی مطلبی مهم هستید و می خواهید با هدف آن را پیدا کنید و در جستجوها صفحه ای را باز می کنید که تمرکز و فکر شما را به یک دفعه تغییر مسیر می دهد. مخصوصا اینکه در نیمه شب باشد! واقعا چه حسی می توانید داشته باشید جز اینکه در لحظه بدو ورود به این سایت بلافاصله صفحه را ببندید و بدون توجه به مطلب مرکز توجه صدای موسیقی می شود.

تعامل را آسان کنید

بارها برای من پیش آمده است که وارد سایتی شدم و تمایل داشتم پل ارتباطی با آن سایت پیدا کنم ولی متاسفانه آن را پیدا نکردم و اولین مساله ای که به ذهنم رسید این بود که این وب سایت توسط تیمی معتبر ارائه نمی شود و خدمات آن شاید خیلی مطلوب نباشد چون اصل هر تعاملی وجود ارتباط و تماس با ما سایت است، و واقعا با توجه به حجم زیادی از رقبا در هر زمینه ایی در دهکده جهانی و زمان کمی که کاربران دارند آن صفحه را می بندد و سراغ یک وب سایت مشابه می رود.

دسترسی شبکه های اجتماعی

در دوره حاضر ارتباطات فقط منحصر به داشتن یک وب سایت نیست بلکه تعاملات از طریق صفحات اجتماعی هم اداره می شود. زمانی که صفحات اجتماعی وجود دارد که میدانیم اکثر مردم از آن استفاده می کنند باید آن را برای وب سایت خود در نظر بگیریم و آن را به راحتی در دسترس کاربران وب سایت قرار دهیم.خیلی راحت بگویم دیدگاه های امروزی نوعی اعتبار سنجی ها را توسط شبکه های اجتماعی و میزان فالور ها و دنبال کنندگان تخمین زنند و همین امر باعث می شود که آیکون ها و مسیر های شبکه های اجتماعی در دسترس کاربر باشد.

 

نداشتن نسخه موبایل

اگر می خواهید سایت شما محبوبیت داشته باشد باید این امر را در نظر بگیرید که همه کاربران فقط از طریق کامپیوتر ها و نوت بوک خودشان وارد سایت نمی شوند و از طریق موبایل یا تبلت ها با اندازه های گوناگون ممکن است به وب سایت شما مراجعه کنند، پس آن را برای کاربران بهینه سازی کنید و به اتو ریسپانسیو بودن توجه کنید.

استفاده از عناصر بصری

در نظر داشته باشید تصاویر خیلی می توانند روی مخاطب جهت جذب آن موثر باشد پس همیشه با محتوای سایتتان تصاویری مرتبط تولید کنید تا برای کاربر جذاب باشد و متن زیاد برای کاربران بسیار خسته کننده است.

استفاده از تبلیغات پاپ آپ

جالب این جاست که همه ما این نوع تبلیغات را تجربه کردیم و بسیار از آن متنفر هستیم و یکی از روش های منفور تبلیغات است لطفا از این نوع تبلیغات در سایت خود قرار ندهید.

استفاده از تیتر و متنی که با هم هماهنگی محتوایی ندارند

این مورد جزو مواردی است که شاید شما را به لیست سیاه گوگل هدایت کند، زیرا کاربر را گول زده اید و کاربر با عنوانی مشخص و مورد نظر وارد سایت شما شده ولی وقتی محتوا را مطالعه می کند چیزی دیگر را در می یابد و همین باعث ایجاد حس ناخوشایند در کاربر می شود و خوب همیشه سعی کنید تیتر مطالب را مناسب و هم راستا با متن مشخص کنید.

سوالات زیاد از کاربر

بعضی از سایت ها هستند که دارای عضویت هستند مانند فروشگاه های اینترنتی و انجمن ها و .. ولی گاها می بینیم که در قسمت ثبت نام کاربر آنقدر تعداد سوالات جزیی و ریز هستند که کاربر تمایلی ندارد آن را وارد کند و ممکن است از سایت خارج شود.

استفاده از رنگ های تیره در زیر متون

وقتی می خواهید متنی را در سایت قرار دهید زمینه آن را تیره انتخاب نکنید چون چشم مخاطب را اذیت می کند و باعث می شود حس تنفر را در کاربر ایجاد کند. استفاده از رنگ های سفید و نهایتا خاکستری کم رنگ رو به سفید و یا رنگ های روشن پیشنهاد می شود.

خواندن 2291 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 مرداد 1399 12:26

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا