نکاتی که کاربران سایت را ناراحت میکند

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
سه شنبه, 30 آذر 1395 08:45
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
نکاتی که کاربران سایت را ناراحت میکند - 5.0 از 5 از 2 آرا

مهمترین عامل یک وب سایت این است که در نگاه اول مخاطب را جذب کند و کاربر با وارد شدن در وب سایت از آن خارج نشود. نه تنها یک سایت باید بتواند کاربر را در خود حفظ کند بلکه اگر در لحظه اول مخاطب را جذب کند ولی کاربر در وب سایت شروع به بازدید کند و مواردی را مشاهده کند که باعث میشود حس ناخوشایندی در او بوجود آورد، باز هم به نتیجه مناسب نمی رسد.
در این مقاله میخواهیم نکاتی را یادآور شویم که اگر آن را خواسته یا ناخواسته در وب سایت خود لحاظ کردیم، مورد بازبینی قرار دهیم تا حس مطلوبی در کاربر بوجود آوریم.

نکاتی که کاربران سایت را ناراحت میکند


همیشه در هر عمل و اتفاقی باید خودتان را به جای مخاطب قرار دهید تا متوجه شوید آیا این اتفاق درست است یا خیر؟ اینکه آیا این اتفاق شما را مجدد به این سایت بازمیگرداند یا مایل نیستید به هیچ عنوان وارد این وب سایت شوید. در ادامه همراه باشید با ما تا این موارد را با هم بررسی کنیم. در ادامه به برخی از مواردی که باعث تنفر کاربران از سایت شما می شوند اشاره می کنیم:

پخش آهنگ بدون هماهنگی

شما تصور کنید در حال جستجوی مطلبی مهم هستید و میخواهید با هدف آن را پیدا کنید و در جستجوها صفحه ایی را باز میکنید که تمرکز و فکر شما را به یک دفعه تغییر مسیر میدهد.مخصوصا اینکه در نیمه شب باشد! واقعا چه حسی میتوانید داشته باشید جز اینکه در لحظه بدو ورود به این سایت بلافاصله صفحه را ببندید و بدون توجه به مطلب مرکز توجه صدای موسیقی میشود.

تعامل را آسان کنید

بارها برای من پیش آمده است که وارد سایتی شده ام و تمایل داشتم پل ارتباطی با آن سایت پیدا کنم ولی متاسفانه آن را پیدا نکردم و اولین مساله ایی که به ذهنم رسید این بود که این وب سایت توسط تیمی معتبر ارائه نمیشود و خدمات آن شاید خیلی مطلوب نباشد چون اصل هر تعاملی وجود ارتباط و تماس با ما سایت است، و واقعا با توجه به حجم زیادی از رقبا در هر زمینه ایی در دهکده جهانی و زمان کمی که کاربران دارند آن صفحه را می بندد و سراغ یک وب سایت مشابه میرود.

دسترسی شبکه های اجتماعی

در دوره ی حاضر ارتباطات فقط منحصر به داشتن یک وب سایت نیست بلکه تعاملات از طریق صفحات اجتماعی هم اداره میشود.زمانی که صفحات اجتماعی وجود دارد که میدانیم اکثر مردم از آن استفاده میکنند باید آن را برای وب سایت خود در نظر بگیریم و آن را به راحتی در دسترس کاربران وب سایت قرار دهیم.خیلی راحت بگویم دیدگاه های امروزی نوعی اعتبار سنجی ها را توسط شبکه های اجتماعی و میزان فالورر ها و دنبال کنندگان تخمین میزنند و همین امر باعث میشود که آیکون ها و مسیر های شبکه های اجتماعی در دسترس کاربر باشد.

 

نداشتن نسخه موبایل

اگر میخواهید سایت شما محبوبیت داشته باشد باید این امر را در نظر بگیرید که همه کاربران فقط از طریق کامپیوتر ها و نوت بوک خودشان وارد سایت نمیشوند و از طریق موبایل یا تبلت ها با اندازه های گوناگون ممکن است به وب سایت شما مراجعه کنند، پس آن را برای کاربران بهینه سازی کنید و به اتوریسپانسیو بودن توجه کنید.

استفاده از عناصر بصری

در نظر داشته باشید تصاویر خیلی میتوانند روی مخاطب جهت جذب آن موثر باشد پس همیشه با محتوای سایتتان تصاویری مرتبط تولید کنید تا برای کاربر جذاب باشد ومتن زیاد برای کاربران بسیار خسته کننده است.

استفاده از تبلیغات پاپ آپ

جالب این جاست که همه ما این نوع تبلیغات را تجربه کردیم و بسیار از آن متنفر هستیم و یکی از روش های منفور تبلیغات است لطفا از این نوع تبلیغات در سایت خود قرار ندهید.

استفاده از تیتر و متنی که با هم هماهنگی محتوایی ندارند

این مورد جزو مواردی است که شاید شما را به لیست سیاه گوگل هدایت کند، زیرا کاربر را گول زده اید و کاربر با عنوانی مشخص و مورد نظر وارد سایت شما شده ولی وقتی محتوا را مطالعا میکند چیزی دیگر را درمی یابد و همین باعث ایجاد حس ناخوشایند در کابر میشود و خوب همیشه سعی کنید تیتر مطالب را مناسب و هم راستا با متن مشخص کنید.

سوالات زیاد از کاربر

بعضی از سایت ها هستند که دارای عضویت هستند مانند فروشگاه ها ی اینترنتی و انجمن ها و .. ولی گاها میبینیم که در قسمت ثبت نام کاربر آنقدر تعداد سوالات جزیی و ریز هستند که کاربر تمایلی ندارد آن را وارد کند و ممکن است از سایت خارج شود.

استفاده از رنگ های تیره در زیر متون

وقتی میخواهید متنی را در سایت قرار دهید زمینه آن را تیره انتخاب نکنید چون چشم مخاطب را اذیت میکند و باعث میشود حس تنفر را در کاربر ایجاد کند. استفاده از رنگ های سفید و نهایتا خاکستری کم رنگ رو به سفید و یا رنگ های روشن پیشنهاد میشود.

خواندن 2086 دفعه

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4