راهکار های بازاریابی محتوا

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
جمعه, 19 آذر 1395 16:04
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

محتوای یک وبلاگ بیان گر شخصیت صاحبان آن است و اگر یگ وبلاگ کاربرد تجاری داشته باشد میزان تعامل کاربران با آن تجارت و کسب و کار در گرو میزان تعامل کاربران با محتوای وبلاگ است.

در هنگام وبلاگ نویسی مهم ترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشیم آن است که نباید خود خواه باشیم، خود خواه نبودن بدین معنی است که نباید فقط به خواسته ها و اهداف خود فکر کنیم بلکه باید به همواره در نظر داشته باشیم که کاربران اهمیتی به اهداف ما نمی دهند بلکه در پی برآورده کردن نیاز ها و اهداف خود هستند پس اگر ما بتوانیم نیاز های آنها را درک کنیم می توانیم عملکرد خوبی در ایجاد محتوای متناسب با نیاز کاربران داشته باشیم.

راهکار های بازاریابی محتوا
اگر بخواهیم وبلاگ ما علاوه بر اهداف کاربران برای نیل به اهداف خودمان نیز مناسب باشد، لازم است که همواره به بهبود آن فکر کنیم و استراتژی مناسبی برای اینکه این کانال، برای کمپانی ما سوددهی مطلوبی داشته ‌باشد، طرح ریزی کنیم. در ادامه به ۳ نکته درباره افزایش میزان دسترسی به پست ها می‌پردازیم که می تواند به شما در مسیر افزایش تعامل در یک وبلاگ و بازاریابی محتوا همراهی می‌کنند:


افزایش دسترسی به محتوا
بسیاری افراد می پرسند که " چرا باید محتوایی که یک بار منتشر شده است را مجددا منتشر نماییم؟" ، پاسخ به این سوال بسیار ساده است و در دو کلمه خلاصه می شود، افزایش دسترسی!
ممکن است وبلاگ شما 10000 بازدیدکننده و هوادار داشته باشد، اما همه آنها تمام مطالبی که شما منتشر می کنید را نمی بینند. تنها تعداد محدودی از بازدیدکنندگان شما پست های شما را می بینند که این تعداد یک زیرمجموعه کوچک از مجموعه بزرگ هواداران شما هستند. اگر آن دسته از هواداران شما که مطلب شما را مشاهده کرده اند با آن تعامل برقرار کنند و آن را لایک کرده و یا اشتراک  گذاری کنند، آنگاه افراد بیشتری موفق به دیدن مطلب شما خواهند شد. هرچقدر که تعداد این اشتراک گذاری ها بیشتر باشد احتمال دیده شده مطلب شما توسط افراد بیشتر افزایش می یابد. اما این اتفاق برای بسیاری از پست های شما نمی افتد، و تنها تعداد کمی از هواداران شما آنها را مشاهده می نمایند.
شما می توانید با انتشار مجددا یک پست در روزهای مختلف و ساعات مخلف از یک روز، امکان دسترسی پست خود را برای زیر مجموعه های مختلفی از بازدیدکنندگان و هواداران وبلاگتان افزایش دهید.

  

  محتواهایی که در میان کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند را شناسایی کنید
خب سوالی که در این مرحله مطرح می شود این است که شما چگونه باید متوجه شوید که "آیا یک پست ارزش انتشار مجدد دارد یا خیر؟"
پاسخ به این سوال بسیار ساده است، برای پیش بینی عملکرد یک پست در آینده می توانید از ارزیابی عملکرد آن در گذشته استفاده نمایید. باید میزان تعامل یک پست در گذشته را مورد بررسی قرار دهید، میزان تعامل آن در انتشار دوم و سوم نیز، از انتشار اول آن متفاوت نخواهد بود. شما باید بررسی کنید که کدامیک از پست های شما در تعداد لایک ها،  اشتراک گذاری ها، کامنت ها و ... از سایر پست ها عملکرد بهتری داشته اند. ابزارهای آنالیزگر بسیاری وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها عملکرد پست های خود را ارزیابی نمایید. به شما پیشنهاد می کنم برای ارزیابی عملکرد پست ها حتما از ابزارها آنالیزگر استفاده نمایید تا بتوانید پست هایی که تعامل بیشتری با کاربان برقرار کرده اند را شناسایی کنید.

  

  محتواهایی که تعامل بهتری برقرار کرده اند را مجددا منتشر کنید
استراتژی های متعددی برای انتخاب زمان مناسب و چگونگی انتشار مجدد یک پست وجود دارد، در زیر تعدادی از استراتژی های موثر برای انتشار مجدد یک پست آورده شده اند شما می توانید هر یک از این استراتژی ها را بسته به روش کار خود انتخاب نموده و بکار بگیرید:

  • یک محتوای ترکیبی ایجاد کرده و در آن یک بخش از هریک از پست های مد نظر خود را قرار دهید و آن را به عنوان بخشی از پروسه انتشار محتوای نرمال روزانه، هفتگی یا ماهانه خود، منتشر کنید. به خاطر داشته باشید که باید بخش انتخابی از یک پست جذاب ترین بخش آن باشد که کاربران را مجاب کند به آن پست مراجعه کنند.
  • در وبلاگ خود یک بخش به عنوان نگاه به روز گذشته و یا نگاه به هفته گذشته داشته باشید. این روش بسیار متداول است و بسیاری از وبلاگ ها و وب سایت ها از چنین روش هایی برای افزایش تعامل کاربران با محتوای خود استفاده می نمایند. شما می توانید این بخش نگاه به گذشته را برای هر دوره زمانی مورد نظر خود پیاده سازی کنید. مثلا اگر پست های متعددی در وبلاگ شما منتشر می شود می توانید این کار را به صورت روزانه انجام دهید و یا در هر هفته یک روز را به این کار اختصاص دهید اما اگر تعداد پست های شما کمتر است می توانید دوره زمانی این روند را اندکی طولانی تر مثلا ماهانه و یا دو ماهه کنید. دقت داشته باشید که در بخش نگاه به گذشته محبوب ترین پست های خود را مجددا اشتراک گذاری نمایید.

 

  • در وبلاگ خود بخشی با عنوان محبوب ترین پست های هفته یا ماه گذشته داشته باشید که در روزهای تعطیل در اواخر هفته به روز رسانی می گرند و در آن پست هایی که تعامل بهتری با کاربران برقرار کرده اند را مجددا پست نمایید. دقت کنید که برخی افراد تنها در روزهای تعطیل فرصت صرف زمان در اینترنت را دارند و شما اگر در روزهای تعطیل پست های محبوب وبلاگ خود را مجددا اشتراک گذاری کنید این دسته از کاربران را نیز تحت تاثیر قرار خواهید داد.
  • اشتراک گذاری مجددا پست های منتشر شده در زمان ها خاص مثل زمان المپیک، انتخابات و یا هر رویداد گذرایی که موجب می شود کاربران تمامی توجه خود را معطوف به آنها کنند و توجه خاصی به سایر مطالب موجود در اینترنت نکنند. معمولا پست هایی که در این دوره های زمانی در وبلاگ ها منتشر می شود نمی تواند تعامل خوبی با کاربران برقرار کند ، زیرا کاربران در این دوره های زمانی بیشتر توجه خود را به آن رویداد خاص اختصاص می دهند. شما می توانید با اشتراک گذاری مجدد این پست ها در زمان های دیگر (زمانی پس از آن دوره زمانی مشخص) توجه کاربران را به آن جلب کنید.

    

شناسایی افراد با نفوذ و انتشار مجدد مطالب در وبلاگ آنها
در میان کسانی که با تولید محتوا سایت شما تعامل برقرار می کنند ممکن است افراد با نفوذ نیز وجود داشته باشند، افرادی که در زمینه مشابهی با زمینه کاری شما فعالیت می کنند و در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت داشته و هواداران زیادی دارند. اگر شما بتوانید این افراد را شناسایی نموده و با آنها تعامل برقرار کنید، برای مثال پست های آنها را اشتراگ گذاری نمایید و به آنها لینک بدهید می توانید یک رابطه دو طرفه با آنها ایجاد کنید. ایجاد یک رابطه خوب و یک تعامل قوی با افراد با نفوذ عاملی بسیار موثر در افزایش تعامل پست های شما با کاربران است.

زیرا زمانی که این افراد یکی از پست های شما را اشتراک گذاری کنند تمامی کاربران آنها پست شما را خواهند دید و جامعه هدف شما به شدت رشد خواهد کرد. شناسایی این افراد اولین گام در ایجاد یک رابطه است، زمانی که شما این افراد را شناسایی کنید می توانید با ارسال ایمیل آنها را از پست های جدید خود مطلع کرده و آنها را ترغیب به اشتراگ گذاری پست های خود بکنید.

خواندن 1964 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 اسفند 1398 16:31

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

محتوای بیشتر در این بخش: « استراتژی ایجاد لینک تست a/b »

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا