استراتژی ایجاد لینک

پنج شنبه, 23 مرداد 1399 12:54
امتیاز شما به این مطلب
(5 رای‌ها)

استراتژی ایجاد لینک

محبوبیت روز افزون گوگل موجب شده تا هرروزه افراد بیشتری تلاش کنند خود را با استانداردهای گوگل تطبیق دهند. ایجاد بک لینک یکی از مواردی است که در هر دوره تغییرات الگوریتم های گوگل نقش به سزایی در رتبه بندی سایت ها دارد.هرسال راهکارهای لینک سازی برای رسیدن به رتبه مطلوب تغییر می کند و به مراتب سخت تر می شود. و این امر موجب شده است که افراد نه تنها برای ارتقای رتبه سایت خود تلاش کنند بلکه برای نگه داشتن رتبه ی فعلی نیز به تکاپو بیفتند.

بسیاری از روش های ضعیفی که در گذشته مفید و مثبت تلقی می شدند اخیرا کاربردی ندارند. معمولا روش ها سال به سال تغییر می کند و این بدان معنی است که اگر تاک تیکی امروز موثر و محبوب است لزوما سال بعد اعتباری نخواهد داشت. اما این امر موجب نمی شود که افراد دست از تلاش برای ایجاد لینک های موثر بردارند و همواره هرکسی در پی یافتن استراتژی همگام با استانداردهای روز است.

سال 2013 , سال به روز رسانی گوگل

سال گذشته (سال 2013) الگوریتم پاندا بعد از چند بار تغییر و تحول در آخر به عنوان الگوریتم اصلی گوگل معرفی و همزمان در ماه جولای الگوریتم پنگوئن نیز منتشر شد.

بعد از آن نسخه Pinguin 2.1 تغییراتی را شامل می شد که برای بعضی سایت ها بسیار مخرب بود.و در آخر الگوریتم مرغ مگس خوار منتشر شده است که بر مبنای معنای کلمات و عبارات جستجو شده فعالیت می کند. یعنی از این پس گوگل قادر است تا کلمات و عبارات جستجو شده را تحلیل کند و بر اساس مفهوم آنها مطلبی را که مورد نیاز مخاطب است به وی عرضه کند. متاسفانه بسیاری از افراد از این تغییر کلیدی غافل ماندند.

سایر تغییرات سال گذشته را در ادامه نام می بریم:

  • تغییراتی که در اوایل ماه مه به نام فانتوم صورت گرفت , موجب شد بسیاری از وبسایت ها بخش بزرگی از ترافیک سایت خود را از دست بدهند.
  • ازدحام دامنه, بعضی مواقع از یک وبسایت چند نتیجه ی متفاوت در خصوص مطلب جستجو شده به دست می آمد که به روز رسانی در این زمینه به منظور کم کردن این مشکل به خصوص برای افرادی که در وب سایت ها به دنبال اطلاعات هستند انجام گرفت.
  • در ماه ژوئن "وام پی دی",(payday loan), به منظور از بین بردن سایت های اسپم به روز رسانی شد.

اگرچه تغییرات دیگری نیز اتفاق افتاد , اما آنهایی که بر ایجاد بک لینک تاثیر گذار بودند,همگی از الگوریتم پنگوئن نشئت می گرفتند.

 

 

3 استراتژی اساسی ایجاد لینک از سال 2013

رد لینک

بسیاری از افراد مطمئن نیستند که باید رد کنند یا نه , ابزار رد (disavow tool) می تواند در این زمینه به شما کمک کند. ابزار رد معین می کند که آیا شما نیاز به بازبینی و پاکسازی لینک های مورد نظر دارید یا کافیست تنها آن ها را رد کنید. دانستن اینکه رد کردن لینکی می تواند برای شما مفید یا مضر باشد مهم است.

استفاده از ابزار رد برای شما مشخص می کند که شما نیاز به پرداختن و اهمیت دادن به موضوعی را دارید یا بهتر است از آن بگذرید. بسیاری در گیرو دار این مطلب دچار تردید می شوند, که آیا رد کردن لینک ممکن است موجب از دست دادن ترافیک سایت آنها , رتبه بندی و یا درج خطا شود؟ با ابزار رد پاسخ اینگونه سوال ها مشخص می شود.

درخواست تجدید نظر

بهترین زمان برای درخواست تجدید نظر چه زمانی است؟ چه مراحلی باید قبل از جهش شما طی شود؟ با طی این مراحل بسیاری از موارد غیر ضروری را که نیازی به انجام آنها در ابتدا نیست لغو می کنید.

پاکسازی لینک ها

شما باید مشخص کنید کدام لینک مورد نیاز شما است و زمان گذاشتن برای آن ارزش دارد یا نه, و با این دیدگاه لینک هایی که به آسانی می توان رد کرد را بررسی کنید. همچنین می توانید برای سرعت بخشیدن به این کار از متخصصی در این زمینه کمک بگیرید تا تغییرات لازم را برای شما انجام دهد. ممیزی کردن لینک می تواند مشخص کند که سایت شما از طریق لینک بد لطمه دیده است یا خیر, در صورت وارد شدن لطمه از این جهت, شما نیاز دارید مراحل پاکسازی آن را بیابید.

جستجوی محتوا محور و جستجوی معنایی

در پی این تغییرات, افراد بیشتر در مورد ایجاد ارتباط صحبت می کنند تا ایجاد لینک. بسیاری از لینک سازان دیگر خود را به این اسم معرفی نمی کنند بلکه از القابی مانند مدیر ارتباطات, متخصص توسعه ارتباطات,بازاریاب بدون مرز و هرآنچه غیر از لینک ساز استفاده می کنند.

این امر بدین معنی است که هنوز هم فعالیت های قبلی در این زمینه انجام می گیرد اما دیگر نباید لینک سازی همانند گذشته هدف اصلی تلقی شود. بسیاری از مدیران سایت ها از دادن لینک خروجی پرهیز می کند. از آنجایی که بسیاری از سایت ها به دلایل نا عادلانه ای مخطی شناخته شدند عده ی زیادی نیز تصمیم گرفتند لینک خروجی نداشته باشند یا در صورت وجود آن را به صورت nofollow روی سایت خود ایجاد کنند. به نظر می رسد همه چیز همانند گذشته باشد, تنها بعضی موارد پیچیده تر شده است.

لینک "nofollow" چیست؟

با وجود اینکه لینک های غیر مستقیم (nofollow) در رنکینگ صفحه ی شما موثر است ,اما همواره گوگل لینک هایی را ارجح می داند که خزنده بتواند آنها را راحتتر پیدا کند. بنابراین ایجاد لینک مستقیم (dofollow) به مراتب بهتر است.

 

خطا های معمول در ایجاد لینک خارجی

تصور های غلط از بک لینک موجب می شود بسیاری از کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند درگیر اشتباهات پیچیده ای شوند. با شناخت این خطاها می توان حتی الامکان از بروز مشکلات ناشی از آنها جلوگیری کرد.

"تمام لینک ها اهمیت دارند"

ایجاد لینک در سایت های نامربوط, از نظر محتوا یا مخاطب,کار بیهوده ای است,چرا که تاثیر بسیار ناچیزی بر روی سئو سایت شما دارد. پس وقت خود را برای ایجاد لینک در سایت هایی که با محصول و هدف شما مغایرت دارد تلف نکنید.

"هزینه کردن بابت هر گونه لینکی"

تمام لینک ها نیاز به بررسی و تحقیق دارند.هر لینکی نمی تواند نتیجه ی مطلوب را به دست دهد. تنها آن دسته از لینک هایی مفید هستند که در سایت های مرتبط و با کیفیت ایجاد شوند. مسلما لینکی که با تلاش و تفکر بیشتر ایجاد شود ارزش بیشتری خواهد داشت.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند هزینه ای را پرداخت کنند تا لینک آنها در سایت های گوناگون وارد شود, همچنین به جای صرف وقت برای ایجاد ارتباط با سایت های معتبر و مرتبط با شاخه ی کاری خود به دنبال سایت هایی می گردند که به فروش لینک می پردازند.و می پندارند از این طریق راه را برای خود آسان کرده اند, در صورتی که سایت های اینچنینی و همچنین ابزاری که به صورت خودکار لینک ایجاد می کنند موجب می شوند تا لینک مورد نظر شما در سایت های سطح پایین و حتی اسپم شده ایجاد شود و این امر نه تنها به شما کمک نمی کند بلکه لطمه ی بزرگی را به سایت شما وارد خواهد کرد.

هیچ راه میانبری برای ایجاد لینک وجود ندارد, برای نتیجه ی مورد نظر خود باید تلاش کنید.

"هدف وسیله را توجیه می کند"

سئو سیاه همیشه سیاه است, هیچ راهی برای توجیه آن نیست,اگر تا کنون از روش های غیر استاندارد استفاده کرده اید و به مشکل بر نخورده اید خیلی خوش شانس بوده اید.چرا که گوگل روز به روز در زمینه ی شناسایی موارد نا معتبر حرفه ای تر می شود و در صورت شناسایی سایت شما به عنوان مخطی قوانین سئو آن را اسپم خواهد کرد که در این صورت حتی اگر اقدامی مثبت نیز در زمینه ی سئو کرده باشید از دست خواهد رفت.

افرادی که در زمینه ی سئو سیاه فعالیت می کنند , افرادی سودجو و منفعت طلب هستند که به حقوق دیگران احترام نمی گذارند و حتی به سایت خود نیز اهمیتی نمی دهند. پس بهتر است قبل از اعتماد کورکورانه به افرادی که خود را متخصص ایجاد بک لینک می نامند از روش کار آنها مطمئن شوید.

"سایت خوب یا بد,فرقی نمی کند"

اگر از بک لینک خود ناراضی هستید باید این را هم بدانید هیچ کس به غیر از خود شما مسئول مدیریت لینک های ورودی نیست .اگر لینکی در سایت نا معتبر , غیر قانونی و یا غیر اخلاقی دارید ,حتما از طرف گوگل شناسایی خواهید شد. به سایتی که در آن لینک ایجاد می کنید دقت کنید, به محتوای آن آگاه باشید. از فکر خود بهره گیرید و کاری را که ممکن است شما را به دردسر بیاندازد نکنید.

"سایت مورد نظر ترافیک ندارد؟ مشکلی ندارد"

یکی از دلایل ایجاد بک لینک افزایش ترافیک سایت است, اگر سایتی که در آن لینک ایجاد کرده اید ترافیک قابل توجهی ندارد باید بگوییم کار بیهوده ای کرده اید, چراکه ترافیک سایت یعنی مشتری بیشتر, فروش بیشتر و در نتیجه اعتبار بیشتر.

سایت های Alexa,Compete می توانند به شما برای تشخیص حجم ترافیک سایت ها کمک کنند. همچنین اگر وبلاگ یا انجمنی دارید از تعداد نظر ها و پست ها می توانید میزان ترافیک سایت را بسنجید.

 

بر روی داده های لینک باز (LOD:linked open data) و نهاد جستجو و تمرکز کنید

به عنوان بخشی از استراتژی ساخت لینک در سال 2014 , بدانید طراحی و معماری سایت, توسعه ی لینک ها و اقتدار در ایجاد لینک ها نکات کلیدی هستند. به جای نگرانی برای رسیدگی به همه ی موارد , می توانید تیم متخصصی را برای خود انتخاب کنید.

بروزرسانی در پنج شنبه, 23 مرداد 1399 12:54

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection