مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
دوشنبه, 01 آذر 1395 10:27
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تبلیغات آنلاین و آفلاین همیشه در ذهن رهبران و هدایت گران یک کسب وکار، وجود دارد. همیشه به نوعی این چرا ها در ذهن ما پدیدار میشود که کدام روش موثر است و کدام روش توجیه اقتصادی در کنار بازدهی و افزایش فروش دارد.
ذهن تمامی مدیران در این چالش است چون فروش و مشتری و سود میتواند برای بقا و حفظ حیات آن کسب و کار موثر باشد. دلایل متفاوتی دارد که یکی در تبلیغات سنتی موفق است و دیگری در تبلیغان آنلاین. که خوب بر اساس آنالیز کسب و کار میتوان برای آن خط و مشی کشید. ما زیاد نمی خواهیم این مطلب را به سمت تبلیغات سنتی ببریم و آن را تحلیل کنیم برای ما تبلیغات آنلاین و تمام چراهایی که در آن وجود دارد مورد اهمیت است زیرا میخواهیم تاثیرات آن را همراه با فوایدی که میتواند در پی داشته باشد توضیح دهیم. در صنعت تبلیغات مهم ترین تاثیر ماندگاری در ذهن مخاطب است، حال اینکه چه روش هایی را استفاده کنیم و چگونه آن را اجرایی نماییم و از همه مهم تر چرا تبلیغات آنلاین را انتخاب کنیم، در این مقاله به آن می پردازیم.

مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی


درمرحله اول تعریفی کوتاه از تبلیغات آنلاین را برای همراهان عزیز جهت آشنایی بیشتر، به اختصار می آوریم.


در یک تعریف کوتاه و مختصر تبلیغات آنلاین، یک شکل از بازاریابی و تبلیغ است که از اینترنت برای تحویل دادن پیام های بازاریابی تبلیغاتی به مشتریان استفاده می‌شود. یعنی روش هایی برای جذب مخاطب اما در بستر اینترنت. این روش ها خود دنیایی وسیعی دارد که شما بسته به نوع آنالیز و بازار هدف و مخاطبان خود آن را استفاده می کنید. اما در حال حاضر روش هایی مرسوم و پر رنگ تر از باقی روش هاست که به شرح زیر می باشد:

برخی از روش های بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین شامل تکنیکها و روش های مختلفی می شود که در این بخش به معرفی برخی از آنها می پردازیم، به طور کلی روش های بازاریابی آنلاین عبارتند از:

 • بنرمارکتینگ
 • ویدئومارکتینگ
 • ایمیل مارکتینگ
 • تبلیغات متنی
 • رسانه های اجتماعی
 • موبایل مارکتینگ در بستر اینترنتی
 • تلویزیون های آنلاین
 • ریپورتاژ آگهی
 • بازاریابی محتوایی
 • سئو و بهینه سازی
 • تبلیغات کلیکی

هرکدام از این روش ها فرامین و اصولی خاص خود را دارد، یعنی برای بازدهی بیشتر در هرکدام از روش های موجود نباید بصورت غیر حرفه ایی عمل کرد و باید اجرای این روش ها را از مجریان متخصص بازاریابی و تبلیغات اینترنتی درخواست کرد.


حال که با ماهیت کلی تبلیغات آنلاین آشنا شدیم به بررسی این می پردازیم که چرا این روش ها میتواند موثر در فروش و بازدهی محصولات و خدمات ما داشته باشد؟
سالهاست که کلی نویسی و کلی گویی های سنتی در عرصه تبلیغات بی نتیجه است. به این معنا که صاحبان کالاها باید برای آگهی دادن گزینه های دیگری را انتخاب کنند. اگر چه تا بحال در دوران و شرایط مختلف، کلی گویی نتیجه داشته اما این روزها به دلیل گسترش رسانه های جمعی و انتخاب شیوه های مختلف خدمت رسانی آنها، دیگر نمی توان با همان روشهای قدیمی آگهی های تجاری ساخت هم خلاقیت موثر است و هم ذائقه مخاطب و مشتریان تغییر کرده است. ما برای تبلیغات رسانه را انتخاب میکنیم، یکی رسانه تلویزیون را انتخاب میکند و دیگری رسانه رادیو و یا روزنامه ... این انتخاب بستگی به وسعت تعداد مخاطبان آن رسانه دارد. باید ببینیم چه تعدادی از افراد تبلیغ ما را مشاهده میکنند؟ با آمارهای گوناگونی که در معتبر ترین اخبار اطلاع رسانی مواجه هستیم ، مخاطبان اینترنتی به شدت و بصورت تصاعدی رو به بالا هستند درنمودار زیر کلیتی از این آمار مشاهده می کنیم.
حالا که به این نتیجه رسیدیم که تعداد کاربران این رسانه را نباید دست کم بگیریم و این روش را برای بازاریابی انتخاب کرده ایم حال به تاثیرگذاری و ماندگاری تبلیغات آنلاین میپردازیم.

دسترسی آسان در انبوهی از اطلاعات

وقتی در موتورهای جستجوگر کالا و خدمتی که به دنبال آن هستیم را جستجو میکنیم اطلاعاتی را برای ما به نمایش میگذارد که مسیر را برای ما هموار میکند. انسان های دهه جدید یا دهه تکنولوژی به علت گرفتاری های گوناگونی که در پیش رو دارند تمایل خود را به سمتی نشان می دهند که گزینه منتخب خود را با روشی پیدا کنند که زمان کمتری از آن ها بگیرد و اطلاعات کافی در اختیار آنان قرار دهد. خب وقتی شخصی به دنبال یک طراح وب سایت میگردد به راحتی میتواند در بستر اینترنت افراد زیادی را در زمان کوتاهی پیدا کند و کیفیت کار آن ها را بسنجد و گزینه معقول را منتخب کند.

ماندگاری در ذهن

کاربران اینترنتی همیشه آدرس وب سایتی که به دنبال آن هستند را بهتر در ذهن میسپارند تا شماره تماس آدرس فیزیکی آن را و اگر یک بار از این روش با شما ارتباط برقرار کنند به راحتی مجدد در انبوهی از اطلاعات شما را گزینش میکنند.

قابلیت تغییر و مدیریت هزینه ها

شما در یک برگه آگهی اگر اطلاعاتی از خود منتشر کردید دیگر نمیتوانید آن را تغییر بدهید مگر اینکه هزینه زیادی برای چاپ مجدد آن قایل شوید اما در آدرس اینترنتی یا وب سایت خود میتوانید این عمل را تنها با یک سیستم مدیریت سایت راحت انجام دهید و مخاطب شما به راحتی آن را درک خواهد کرد.

قابلیت دسترسی مساوی شانس بیشتر

شما با تبلیغات آنلاین همیشه بدون محدودیت به زمان خاص در دید مخاطب هستید در واقع با زبانی راحت تر باید بگوییم در فروشگاه و کسب و کار شما همیشه باز است و ویترین آن برای مشتری و مخاطب روشن است.

هزینه های کم

راه کارهای اینترنتی همیشه هزینه های پایین تری نسبت به تبلیغات تلویزیونی و ... دارد و انعطاف آن نسبت به سایر موارد زیاد تر است.و بازدهی خوب و کارآمدی دارد.

مشتریان نامحدود

با انتخاب بازاریابی و تبلیغات آنلاین شما محدودیت های جغرافیایی را شکسته اید و میتوانید مشتریان بومی خود را در یک حرکت خارق العاده به مشتریان جهانی تبدیل کنید. اینترنت حد و مرز ندارد.

مخاطبان هدفمند

در سطح وسیع اینترنت شما میتوانید مخاطب خود را به نوعی انتخاب کنید و تبلیغات را روی همان گروه متمرکز کنید اینگونه به بازار هدف مشتری خود نزدیک تر می شوید.

روش های پرداخت متنوع

در تبلیغات آفلاین، پخش کننده تبلیغ بی توجه به میزان مشاهده و یا تبدیل تعداد مشاهده کنندگان تبلیغ به مشتری، هزینه پخش تبلیغ را می گیرد ولی در تبلیغات اینترنتی شما می توانید خود تعیین نمایید که هزینه پخش تبلیغ به ازای نمایش و یا کلیک از حساب شما کم شود.

در جمع بندی کلی میتوانیم بگوییم که به روز کردن کسب و کار ها همگام با تکنولوژی های روز یکی از بهترین روش هاست یعنی کسب و کاری موفق تر است که در درجه اول نگرش تبلیغات را درون مجموعه خود ایجاد کند این نوع نگرش همراه با به روز رسانی تفکر و انجام مراحل آن یکی از پارامتر های موثر رسیدن به هدف است.

خواندن 1992 دفعه

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا