مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی

نویسنده: 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
شنبه, 29 آبان 1395 23:27
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی

 

تبلیغات آنلاین و آفلاین همیشه در ذهن رهبران و هدایتگران یک کسب و کار، وجود دارد. همیشه به نوعی این چرا ها در ذهن ما پدیدار می شود که کدام روش موثر است و کدام روش توجیه اقتصادی در کنار بازدهی و افزایش فروش دارد.

ذهن تمامی مدیران در این چالش است چون فروش و مشتری و سود می تواند برای بقا و حفظ حیات آن کسب و کار موثر باشد. دلایل متفاوتی دارد که یکی در تبلیغات سنتی موفق است و دیگری در تبلیغان آنلاین. که خوب بر اساس آنالیز کسب و کار میتوان برای آن خط و مشی کشید. ما زیاد نمی خواهیم این مطلب را به سمت تبلیغات سنتی ببریم و آن را تحلیل کنیم برای ما تبلیغات آنلاین و تمام چراهایی که در آن وجود دارد مورد اهمیت است زیرا میخواهیم تاثیرات آن را همراه با فوایدی که می تواند در پی داشته باشد توضیح دهیم.

در صنعت تبلیغات مهم ترین تاثیر ماندگاری در ذهن مخاطب است، حال اینکه چه روش هایی را استفاده کنیم و چگونه آن را اجرایی نماییم و از همه مهمتر چرا تبلیغات آنلاین را انتخاب کنیم، در این مطلب به آن می پردازیم.
در مرحله اول تعریفی کوتاه از تبلیغات آنلاین را برای همراهان عزیز جهت آشنایی بیشتر، به اختصار می آوریم.
در یک تعریف کوتاه و مختصر تبلیغات آنلاین، یک شکل از بازاریابی و تبلیغ است که از اینترنت برای تحویل دادن پیام های بازاریابی تبلیغاتی به مشتریان استفاده می‌شود. یعنی روش هایی برای جذب مخاطب اما در بستر اینترنت. این روش ها خود دنیایی وسیعی دارد که شما بسته به نوع آنالیز و بازار هدف و مخاطبان خود آن را استفاده می کنید. 

بیشتر بخوانید: بازاریابی و تاثیر آن بر برندینگ

 

بازاریابی آنلاین شامل تکنیکها و روش های مختلفی می شود که در این بخش به معرفی برخی از آنها می پردازیم، به طور کلی روش های بازاریابی آنلاین عبارتند از:

 • بنر مارکتینگ
 • ویدئو مارکتینگ
 • ایمیل مارکتینگ
 • تبلیغات متنی
 • رسانه های اجتماعی
 • موبایل مارکتینگ در بستر اینترنتی
 • تلویزیون های آنلاین
 • ریپورتاژ آگهی
 • بازاریابی محتوایی
 • سئو و بهینه سازی
 • تبلیغات کلیکی

هرکدام از این روش ها فرامین و اصولی خاص خود را دارد، یعنی برای بازدهی بیشتر در هرکدام از روش های موجود نباید بصورت غیر حرفه ایی عمل کرد و باید اجرای این روش ها را از مجریان متخصص بازاریابی و تبلیغات اینترنتی درخواست کرد.
حال که با ماهیت کلی تبلیغات آنلاین آشنا شدیم به بررسی این می پردازیم که چرا این روش ها میتواند موثر در فروش و بازدهی محصولات و خدمات ما داشته باشد؟
سالهاست که کلی نویسی و کلی گویی های سنتی در عرصه تبلیغات بی نتیجه است. به این معنا که صاحبان کالاها باید برای آگهی دادن گزینه های دیگری را انتخاب کنند. اگر چه تا بحال در دوران و شرایط مختلف، کلی گویی نتیجه داشته اما این روزها به دلیل گسترش رسانه های جمعی و انتخاب شیوه های مختلف خدمت رسانی آنها، دیگر نمی توان با همان روشهای قدیمی آگهی های تجاری ساخت هم خلاقیت موثر است و هم ذائقه مخاطب و مشتریان تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید: بازاریابی ایمیلی چیست؟

 

ما برای تبلیغات رسانه را انتخاب می کنیم، یکی رسانه تلویزیون را انتخاب میکند و دیگری رسانه رادیو و یا روزنامه ... این انتخاب بستگی به وسعت تعداد مخاطبان آن رسانه دارد. باید ببینیم چه تعدادی از افراد تبلیغ ما را مشاهده میکنند؟ با آمارهای گوناگونی که در معتبر ترین اخبار اطلاع رسانی مواجه هستیم، مخاطبان اینترنتی به شدت و بصورت تصاعدی رو به بالا هستند در نمودار زیر کلیتی از این آمار مشاهده می کنیم.
حالا که به این نتیجه رسیدیم که تعداد کاربران این رسانه را نباید دست کم بگیریم و این روش را برای بازاریابی انتخاب کرده ایم حال به تاثیرگذاری و ماندگاری تبلیغات آنلاین می پردازیم.

 

تفاوت بازاریابی سنتی با بازاریابی دیجیتال

 

مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی

پیش از اینکه تبلیغات اینترنتی پا به عرصه بازاریابی بگذارد تنها بازاریابی شناخته شده، تبلیغات سنتی بود. تبلیغاتی همچون تلویزیون، بیلبوردها، روزنامه ها و ...

البته هنوز این تبلیغات جایگاه خود را از دست نداده اند و سهم زیادی از بازار را در اختیار خود دارند.

با توجه به نوع کسب و کار و بازار هدف استفاده از بازاریابی سنتی گاهی اصولی تر از بازاریابی اینترنتی است، اما گاهی عدم شناخت کامل بازاریابی سنتی از استراتژی های روز دنیا سبب کمتر شدن بهره بری از بازار موجود

خود ما نیز نسبت به نوع کسب و کار و ارایه محصول از یکسری از این روش ها به صورت اصولی تر و به همراه روش های جدید استفاده می نماییم ولی این عدم شناخت کامل بازاریابان سنتی از استراتژی های روز است.

بنابراین امروزه انواع مختلف تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات بنری، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات ایمیلی و … نیز وجود دارد که با وجود این حجم از تنوع در بازاریابی رقابت کمی سخت تر خواهد شد.

افراد حرفه ای به دنبال انتخاب راه های مناسب بازاریابی برای تبلیغ برند با بودجه مناسب هستند. راهی که منجر به بازگشت سرمایه تا حد زیادی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی ویروسی چیست؟

 

تبلیغات سنتی و چاپی، زمان _ مرکز هستند. زمان _ مرکز به این معنا که ساعات ارائه خدمات یا انجام کار محدود به زمانی است که شرکت یا مغازه باز باشد و در نتیجه خریداران در ساعات بسته بودن آن به محصولات و خدمات دسترسی نخواهند داشت. ضمن اینکه مشتریان محدود به محل شرکت و دفتر خواهند بود و دامنه وسیعتری را در بر نخواهد گرفت.

این نوع آگهی ها برای یک دوره زمانی خاص هستند و با خاتمه آن دوره زمانی نیاز به تمدید هزینه برای آگهی جدید خواهد بود.

این در حالی است که یک وب سایت قابلیت دسترسی در هر زمان و مکانی را به شما و مشتریان شما می دهد. مشتریان شما در هر نقطه از جهان و در هر ساعتی به شما و محصولات و خدمات تان دسترسی خواهند داشت.

 

بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی سنتی

 

 • دسترسی آسان به انبوهی از اطلاعات

وقتی در موتورهای جستجوگر کالا و خدمتی که به دنبال آن هستیم را جستجو میکنیم اطلاعاتی را برای ما به نمایش میگذارد که مسیر را برای ما هموار میکند. انسان های دهه جدید یا دهه تکنولوژی به علت گرفتاری های گوناگونی که در پیش رو دارند تمایل خود را به سمتی نشان می دهند که گزینه منتخب خود را با روشی پیدا کنند که زمان کمتری از آن ها بگیرد و اطلاعات کافی در اختیار آنان قرار دهد. خب وقتی شخصی به دنبال یک طراح وب سایت می گردد به راحتی میتواند در بستر اینترنت افراد زیادی را در زمان کوتاهی پیدا کند و کیفیت کار آن ها را بسنجد و گزینه معقول را منتخب کند.

 • ماندگاری در ذهن

کاربران اینترنتی همیشه آدرس وب سایتی که به دنبال آن هستند را بهتر در ذهن می سپارند تا شماره تماس آدرس فیزیکی آن را و اگر یک بار از این روش با شما ارتباط برقرار کنند به راحتی مجدد در انبوهی از اطلاعات شما را گزینش می کنند.

 • قابلیت تغییر و مدیریت هزینه ها

شما در یک برگه آگهی اگر اطلاعاتی از خود منتشر کردید دیگر نمی توانید آن را تغییر بدهید مگر اینکه هزینه زیادی برای چاپ مجدد آن قایل شوید اما در آدرس اینترنتی یا وب سایت خود می توانید این عمل را تنها با یک سیستم مدیریت سایت راحت انجام دهید و مخاطب شما به راحتی آن را درک خواهد کرد.

 • قابلیت دسترسی مساوی شانس بیشتر

شما با تبلیغات آنلاین همیشه بدون محدودیت به زمان خاص در دید مخاطب هستید در واقع با زبانی راحت تر باید بگوییم در فروشگاه و کسب و کار شما همیشه باز است و ویترین آن برای مشتری و مخاطب روشن است.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوایی

 

 • بازاریابی اینترنتی و هزینه های کمتر

راهکارهای اینترنتی همیشه هزینه های پایین تری نسبت به تبلیغات تلویزیونی و ... دارد و انعطاف آن نسبت به سایر موارد زیاد تر است و بازدهی خوب و کارآمدی دارد.

 • مشتریان نامحدود در سراسر جهان

با انتخاب بازاریابی و تبلیغات آنلاین شما محدودیت های جغرافیایی را شکسته اید و می توانید مشتریان بومی خود را در یک حرکت خارق العاده به مشتریان جهانی تبدیل کنید. اینترنت حد و مرز ندارد.

 • مخاطبان هدفمند و تمرکز روی اهداف

در سطح وسیع اینترنت شما می توانید مخاطب خود را به نوعی انتخاب کنید و تبلیغات را روی همان گروه متمرکز کنید اینگونه به بازار هدف مشتری خود نزدیک تر می شوید.

 • روش های پرداخت متنوع

در تبلیغات آفلاین، پخش کننده تبلیغ بی توجه به میزان مشاهده و یا تبدیل تعداد مشاهده کنندگان تبلیغ به مشتری، هزینه پخش تبلیغ را می گیرد ولی در تبلیغات اینترنتی شما می توانید خود تعیین نمایید که هزینه پخش تبلیغ به ازای نمایش و یا کلیک از حساب شما کم شود.

در جمع بندی کلی می توانیم بگوییم که به روز کردن کسب و کار ها همگام با تکنولوژی های روز یکی از بهترین روش هاست یعنی کسب و کاری موفق تر است که در درجه اول نگرش تبلیغات را درون مجموعه خود ایجاد کند این نوع نگرش همراه با به روز رسانی تفکر و انجام مراحل آن یکی از پارامتر های موثر رسیدن به هدف است.

خواندن 2169 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 03 خرداد 1399 12:44

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا