اشتباهات رایجی که سبب می شود کاربران ایمیل شما را نبینند

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
چهارشنبه, 26 آبان 1395 08:53
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

واژه ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی که به گوش ما میخورد کمی عقب نشینی میکنیم و نوعی حالت بی رقبتی از خود نشان میدهیم. به نظر شما چرا این گونه است؟ چرا ما ایمیل های تبلیغاتی خود را عمدا در پوشه اسپم قرارمیدهیم؟ به نظر من تمام این اتفاقات ناشی از رفتار اشتباه از استفاده این ابزار است. زمانی را به خاطر دارم که پیامک های موبایلی به شدت در فرایند بازاریابی جواب میداد، ولی در مقطعی این ابزار جوری شد که مردم به شرکت های مخابراتی و سرویس دهنده های همراه خود مراجعه میکردند که نمایش این پیام ها متوقف شود. تمام این موارد به علت رفتار ناصحیح از ارسال پیامک ها بود چون شدت زیادی به خود گرفت و همان طور که در مقالات قبلی ذکر کرده بودم، مردم مایل به حس تبلیغ زدگی نیستند.

اشتباهات رایجی که سبب می شود کاربران ایمیل شما را نبینند
اول به تعریف کلی بازاریابی ایمیلی میپردازیم : ایمیل مارکتینگ به فرآیند ارسال پیام هایی با هدف فروش کالا یا خدمات به افراد از طریق ایمیل گفته می شود. اما در ایمیل مارکتینگ باید موارد زیر را در نظر بگیرید تا بتوانید از ایمیل مارکتینگ برای بهبود وضعیت کسب و کارتان استفاده نمایید.

ایمیل ها را با روش های درست و اصولی جمع آوری کنیم

زمانی بود که شرکت هایی شروع کردند به فروش بانک های ایمیلی و حتی ایمیل های آن ها دسته بندی شده بود که مثلا گروه مهندسین، گروه پزشکان، گروه اصناف و... باید این را بدانید که این سبک و روش واقعا سوء استفاده از حریم شخصی افراد است، چرا باید فکر کنیم که آدرس ایمیل یک آدرس عمومی است؟ واقعا شاید شخصی تمایل به این گونه ارتباطات را نداشته باشد.برای این منظور هیچگاه و به هیچ عنوان بدون مجوز شخص برای او ایمیل ارسال نکنید.در وب سایت خود قسمتی را قراردهید که مخاطب با میل خودش ایمیل را وارد نماید و درپایگاه داده شما ثبت شود.

درمحتوای ایمیل ارسالی هدفمند کارکنید

شما خیلی شفاف و گویا باید برای مخاطب خود مشخص کنید که از ارسال این ایمیل چه هدفی را داشته اید. هدف معرفی کالا بوده؟ هدف اطلاع رسانی از تخفیف خاصی بوده؟ هدف اطلاع از وضعیت فستیوال یا تخفیف خاصی بوده ؟ واقعا تلاش کنید در ایمیل خود خیلی صریح حق مطلب و مغز کلام را برسانید.منظور از رساندن هدفمند پیام خلاصه نویسی نیست،منظور اینکه خیلی موضوع را نپیچانید.اینگونه مخاطب ممکن است درک خوبی از ایمیل شما نداشته باشد.

ارسال گروهی ایمیل و تبعات آن

زمانی که شما به صورت گروهی و تعداد زیادی کاربر از طریق cc ایمیل خود ارسال گروهی دارید،زمانی که کاربر ایمیل را دریافت میکند ممکن است حس هرزنامه به آن دست دهد و این رفتار ایمیلی ممکن است ایجاد عدم اطمینان در مخاطب داشته باشد.سعی کنید از نرم افزارهای ارسال گروهی استفاده کنید.هرچند که با ایمیل های شخصی اگر تعداد بالایی ایمیل در لحظه ارسال کنید خود سرویس دهنده ایمیل آن را جزو هرزنامه تلقی میکند.

افراط در ارسال ایمیل ممنوع

در ارسال ایمیل های خود زمان و تعداد ارسال ایمیل ها را کنترل کنید واقعا یک شرکت در هفته یک بار برایش ایمیلی زده شود مناسب است،لزومی ندارد جهت امور اطلاع رسانی و بازاریابی هر روز هفته روزی دوبار برایش ایمیل بزنید.معمولا برای شرکت ها و بازار هدف که تمایل دارید محصول و خدمت خود را توسط ایمیل به مخاطب ارسال کنید،پنج شنبه روز مناسبی است چون که افراط به علت فراغ کاری راحت تر و با ذهنیتی آرام ایمیل را چک میکنند،البته این قانون نسبی است و ممکن است اثر برعکس داشته باشد چون که کاربر ممکن است تا روز شنبه اول کار ایمیل هایش را چک نکند و زمانی که ایمیل را باز میکند احتمال داردبه علت مشغله کاری آن را چک نکند و گذری از آن عبور کند.

دقت در انتخاب موضوع ایمیل

شما اگر بهترین محتوا را داشته باشید اگر عنوان جذابی انتخاب نکنید ممکن است شانس خوانده شدن ایمیل خود را ازدست دهید .حتی جملاتی که در اول ایمیل خود به کار میبرید بسیار ارزشمند است چون بصورت خلاصه در موبایل و کامپیوتر و تبلت ها قابل مشاهده و خواندن است و شانس شما را افزایش میدهد.لطفا برای این قسمت وقت بگذارید.

معرفی کامل را فراموش نکنید

کاربر باید دقیقا متوجه شود که ایمیل توسط چه کسی یا مجموعه ایی برای او ارسال شده تا بتواند به محتوای آن ایمیل توجه کند و اعتماد دوسویه برقرار شود.ایمیل هایتان را با معرفی کامل و همچنین آدرسی ایمیلی معتبر ارسال فرمایید از مراودات تجاری با آدرس ایمیل های شخصی خودداری کنید.

بررسی ایمیل قبل ارسال

در ارسال ایمیل برای گروه و فرد مورد نظز باید دقت کنید که اشتباهی رخ نداده باشد.برای این کار کافی است یک بارایمیل را بصورت آزمایشی برای خود ارسال کنید و آن را مطالعه کنید تا کم و کسری نداشته باشد.

در نظر داشته باشید که ایمیل یک ابزار ارتباطی موثر در بستر اینترنت است و با استفاده از ایمیل می توانید ارتباط موثر و مفیدی با مخاطبین خود برقرار کنید، ایمیل مارکتینگ به معنی ارسال هرزنامه به لیست زیادی از مخاطبین نیست، بلکه از ایمیل باید برای اطلاع رسانی مفید به کاربران هدفمند استفاده کرد.

خواندن 1910 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 آبان 1395 16:13

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد ساماندهی ضمانت پرداخت زرین پال   گواهی جشنواره وب و موبایل ایران 

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا