اشتباهات رایجی که سبب می شود کاربران ایمیل شما را نبینند

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
سه شنبه, 25 آبان 1395 22:23
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

اشتباهاتی که کاربران ایمیل را نمی بینند

واژه ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی که به گوش ما می خورد کمی عقب نشینی می کنیم و نوعی حالت بی رغبتی از خود نشان می دهیم. به نظر شما چرا این گونه است؟ چرا ما ایمیل های تبلیغاتی خود را عمدا در پوشه اسپم قرار می دهیم؟

به نظر من تمام این اتفاقات ناشی از رفتار اشتباه از استفاده این ابزار است. زمانی را به خاطر دارم که پیامک های موبایلی به شدت در فرایند بازاریابی جواب می داد، ولی در مقطعی این ابزار جوری شد که مردم به شرکت های مخابراتی و سرویس دهنده های همراه خود مراجعه می کردند که نمایش این پیام ها متوقف شود.

تمام این موارد به علت رفتار ناصحیح از ارسال پیامک ها بود چون شدت زیادی به خود گرفت و همان طور که در مقالات قبلی ذکر کرده بودم، مردم مایل به حس تبلیغ زدگی نیستند.
اول به تعریف کلی بازاریابی ایمیلی می پردازیم : ایمیل مارکتینگ چیست؟ ایمیل مارکتینگ به فرآیند ارسال پیام هایی با هدف فروش کالا یا خدمات به افراد از طریق ایمیل گفته می شود. اما در ایمیل مارکتینگ باید موارد زیر را در نظر بگیرید تا بتوانید از ایمیل مارکتینگ برای بهبود وضعیت کسب و کارتان استفاده نمایید.

ایمیل ها را با روش های درست و اصولی جمع آوری کنیم

برخی شرکت ها اقدام به فروش بانک ایمیل کاربران ایرانی می کنند که حتی ایمیل های آن ها دسته بندی شده، مثلا گروه مهندسین، گروه پزشکان، گروه اصناف و ... شما میتوانید با احتیاط از جدید بودن و سالم بودن ایمیل ها شروع به ارسال ایمیل نمایید. سپس مواردی که نمی خواهند از سمت شما ایمیل دریافت کنند با فشردن دکمه لغو عضویت در پایین متن ایمیل ، اشتراکشان را لغو می کنند. به این ترتیب شما به اشخاصی ایمیل ارسال می کنید که تمایل به دریافت خبرنامه و ایمیل تبلیغاتی از سمت شما را دارند. .در وب سایت خود قسمتی را قرار دهید که مخاطب با میل خودش ایمیل را وارد نماید و در پایگاه داده شما ثبت شود.

در محتوای ایمیل ارسالی هدفمند کار کنید

شما خیلی شفاف و گویا باید برای مخاطب خود مشخص کنید که از ارسال این ایمیل چه هدفی را داشته اید. هدف معرفی کالا بوده؟ هدف اطلاع رسانی از تخفیف خاصی بوده؟ هدف اطلاع از وضعیت فستیوال یا تخفیف خاصی بوده ؟ واقعا تلاش کنید در ایمیل خود خیلی صریح حق مطلب و مغز کلام را برسانید.منظور از رساندن هدفمند پیام خلاصه نویسی نیست،منظور اینکه خیلی موضوع را نپیچانید.اینگونه مخاطب ممکن است درک خوبی از ایمیل شما نداشته باشد.

ارسال گروهی ایمیل و تبعات آن

زمانی که شما به صورت گروهی و تعداد زیادی کاربر از طریق cc ایمیل خود ارسال گروهی دارید،زمانی که کاربر ایمیل را دریافت می کند ممکن است حس هرزنامه به آن دست دهد و این رفتار ایمیلی ممکن است ایجاد عدم اطمینان در مخاطب داشته باشد.سعی کنید از نرم افزارهای ارسال گروهی استفاده کنید.هرچند که با ایمیل های شخصی اگر تعداد بالایی ایمیل در لحظه ارسال کنید خود سرویس دهنده ایمیل آن را جزو هرزنامه تلقی می کند.

حتما بخوانید: دانلود رایگان بانک ایمیل کاربران دیوار

افراط در ارسال ایمیل ممنوع

در ارسال ایمیل های خود زمان و تعداد ارسال ایمیل ها را کنترل کنید واقعا یک شرکت در هفته یک بار برایش ایمیلی زده شود مناسب است،لزومی ندارد جهت امور اطلاع رسانی و بازاریابی هر روز هفته روزی دوبار برایش ایمیل بزنید.معمولا برای شرکت ها و بازار هدف که تمایل دارید محصول و خدمت خود را توسط ایمیل به مخاطب ارسال کنید،پنج شنبه روز مناسبی است چون که افراط به علت فراغ کاری راحت تر و با ذهنیتی آرام ایمیل را چک می کنند،البته این قانون نسبی است و ممکن است اثر برعکس داشته باشد چون که کاربر ممکن است تا روز شنبه اول کار ایمیل هایش را چک نکند و زمانی که ایمیل را باز می کند احتمال دارد به علت مشغله کاری آن را چک نکند و گذری از آن عبور کند.

دقت در انتخاب موضوع ایمیل

شما اگر بهترین محتوا را داشته باشید اگر عنوان جذابی انتخاب نکنید ممکن است شانس خوانده شدن ایمیل خود را از دست دهید .حتی جملاتی که در اول ایمیل خود به کار می برید بسیار ارزشمند است چون به صورت خلاصه در موبایل و کامپیوتر و تبلت ها قابل مشاهده و خواندن است و شانس شما را افزایش می دهد. لطفا برای این قسمت وقت بگذارید.

معرفی کامل را فراموش نکنید

کاربر باید دقیقا متوجه شود که ایمیل توسط چه کسی یا مجموعه ایی برای او ارسال شده تا بتواند به محتوای آن ایمیل توجه کند و اعتماد دوسویه برقرار شود.ایمیل هایتان را با معرفی کامل و همچنین آدرسی ایمیلی معتبر ارسال فرمایید از مراودات تجاری با آدرس ایمیل های شخصی خودداری کنید.

بررسی ایمیل قبل ارسال

در ارسال ایمیل برای گروه و فرد مورد نظر باید دقت کنید که اشتباهی رخ نداده باشد.برای این کار کافی است یک بار ایمیل را بصورت آزمایشی برای خود ارسال کنید و آن را مطالعه کنید تا کم و کسری نداشته باشد.

در نظر داشته باشید که ایمیل یک ابزار ارتباطی موثر در بستر اینترنت است و با استفاده از ایمیل می توانید ارتباط موثر و مفیدی با مخاطبین خود برقرار کنید، ایمیل مارکتینگ به معنی ارسال هرزنامه به لیست زیادی از مخاطبین نیست، بلکه از ایمیل باید برای اطلاع رسانی مفید به کاربران هدفمند استفاده کرد.

خواندن 2084 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 03 خرداد 1399 15:03

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا