اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
یکشنبه, 23 آبان 1395 21:58
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

در ایمیل مارکتینگ یکی از اشتباهاتی که رایج می باشد این تصور است که چون فرد ارسال کننده ایمیل، مشتریان خود را نمی بیند پس هر متنی را می تواند در ایمیل خود نوشته و به ارسال گروهی آن بپردازد. اما هیچگاه این نکته را فراموش نکنید که همانطور که شما مشتریان را نمی بیند آنها نیز شما را نمی بینند پس جلب توجه و کسب اعتماد مشتریان برای شما مهم می باشد. در ادامه به چند نمونه از این اشتباهات اشاره شده است: 

اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

از علائم بیش از حد استفاده نکنید

استفاده بیش از حد از علائم باعث می شود که کاربر سردرگم شود و مفهوم اصلی متن ایمیل را متوجه نشود. احتمال اینکه ایمیل هایی با علائم بیش از حد معمول اسپم تلقی شوند بسیار زیاد است. استفاده زیاد از حروف بزرگ، نشانه های تکراری، ردیفی از ستاره، علامت های سوال و ....

طولانی کردن بیش از حد متن ایمیل

مشتریان خواندن ایمیل های طولانی را دوست ندارند. استفاده از متن کوتاه این مزیت را دارد که زمان کمتری را از مشتری برای خواندن آن می گیرد. بنابراین احتمال توجه کردن مشتری بالاتر می رود. اما اگر متن شما طولانی باشد مشتری خواندن آن را به وقت دیگر موکول می کند و احتمال فراموش شدن ایمیل شما و یا حذف کردن سریع آن وجود دارد.

شناسایی صحیح فرستنده

در ایمیل مارکتینگ چون برای بیشتر مشتریان هویت فرستنده اهمیت دارد و اکثر مشتریان در هنگامیکه ایمیلی را دریافت می کنند که نام فرستنده و آدرس ایمیل ناشناس باشد احتمال اینکه ایمیل شما باز نشده باقی بماند زیاد است. بنابراین اگر ایمیلی را برای مشتریان ارسال می کنید اصل آشناسازی را به کار ببرید.

 • در سطر فرستنده و تجارت تان را به مخاطب معرفی کنید.
 • ایمیل را از آدرسی ارسال نمایید که برای مخاطب آشنا باشد.

استفاده از تصاویر نامناسب

در ایمیل مارکتینگ بکار بردن تصاویر مناسب در ایمیل بسیار مهم است. زیرا بسیاری از کاربران کم حوصله فقط به تصاویر توجه می کنند و در صورتیکه تصاویر برای آنها جذاب باشد به خواندن متن اقدام می کنند.

در استفاده از تصاویر نکاتی را که در ادامه اشاره شده است را رعایت کنید:

 • عدم استفاده از تصاویر شلوغ که خواندن متن را دشوار می کند.
 • از تصاویر کوچک استفاده کنید و آنها را به تصاویر بزرگ وب سایت خود لینک دهید.
 • از کلیپ آرت ها که حواس خواننده را از موضع اصلی پرت می کند استفاده نکنید.
 • به هر پیشنهاد در متن ایمیل یک تصویر یا مقاله محدود کنید.

متن ایمیل خسته کننده

در ایمیل مارکتینگ سطر موضوع متن را عنوانی انتخاب کنید که خواننده را به کلیک بر روی آن ترغیب کند.

 • منافع بازکردن ایمیل را در متن ایمیل بیان کنید.
 • از موضوع برای تاکید بر روی متن ایمیل استفاده کنید.
 • یکی از عناوین اصلی ایمیل را در سطر ایمیل تکرار کنید.
 • سطر موضوع ایمیل باید جذاب باشد. اما این موضوع را فراموش نکنید که اصل صداقت را رعایت کنید زیرا مشتریان از ایمیل های گول زننده خوششان نمی آید.

تکرار پیام ها

شاید یکی از مزیت های پیام های تکراری یادآوری مجدد و در ذهن ماندن باشد. اگر مخاطب یکسری از مطالب تکراری را بارها و بارها مشاهده کند از باز کردن مجدد ایمیل های شما صرفنظر می کند. سعی کنید همواره متن های جذاب به متن خود اضافه کنید که برای مخاطب ایجاد رغبت به خواندن را ایجاد کند.

عدم تمرکز بر مشتری

بسیاری از ایمیل های تبلیغاتی آنقدر از محصولات و شرکت و کارهایشان تعریف می کنند که فراموش می کنند این ایمیل ها را برای جذب مشتری می فرستند. بنابراین در تهیه ایمیل توجه داشته باشید که این ایمیل ها را برای جذب مشتریان می نویسید.

عدم دسته بندی مشتریان ایمیل

یکی از راهکارهای درست در ایمیل مارکتینگ این است که ایمیل های خود را دسته بندی کنید این دسته بندی می تواند بر اساس:

 • مرد/زن
 • مشتری/ بازدیدکننده
 • سن
 • کالا یا سرویس های خریداری‌شده
 • شهر، منطقه شهری، کشور (اگر مشتری از کشور دیگر دارید)

با اطلاع از نوع مشتریان خود می توانید ایمیل های خود را دسته بندی کرده و با توجه به همین دسته بندی برای ارسال کردن ایمیل ها زمانبندی درستی را اتخاذ کنیم که حداکثر کاربران ایمیل را مشاهده کنند.

حتما بخوانید: دانلود بانک ایمیل اصناف و مشاغل

ارسال بدون آزمون

قبل از ارسال متن ایمیل خود را یکبار خوانده و غلط های آن را برطرف کنید و آن را برای تعداد محدودی از کاربران ارسال کنید و از نظرات و نوع برخورد آنها برای اصلاح ایمیل خود کمک بگیرید. 

عدم نوشتن ایمیل برای گروهی از افراد

متن ایمیل خود را در ایمیل مارکتینگ شخصی سازی کنید. بگونه ای که متن ایمیل این موضوع را به مشتری القا کند که این ایمیل برای او نوشته شده است.

خواندن 2080 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 03 خرداد 1399 14:54

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا