جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها

نویسنده: 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
جمعه, 21 آبان 1395 16:29
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها

 

در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما، هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران به خوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند. بنابراین اگر شما فردی تازه کار هستید و به دنبال جذب سرمایه گذار می گردید؛ در این مطلب ما پیشنهادهایی به منظور جذب سرمایه گذار ارائه می دهیم.

وجه اشتراکی اکثر استارت آپ هایی که شکست خورده اند نبود سرمایه مالی بوده است. در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران بخوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند. 

 

جذب سرمایه گذار برای ایده

توصیفات عددی داشته باشید

توصیفات عددی و نموداری دیدی بهتر به سرمایه گذار خواهد داد. سعی کنید نموداری از چشم انداز کاری آینده خود ارائه بدهید. سرمایه گذاران دوست دارند بدانند که به ازای سرمایه ای که خرج می کنند چه مقدار برایشان سوددهی خواهد داشت. برای سرمایه گذاران اطلاعاتی که جذابتر هستند را ارائه نمایید.

 
بیان ماهیت کسب و کار

برای سرمایه گذار خود مشکلی که دلیلی برای راه اندازی کسب و کار شما شده را بیان کنید و در مورد اینکه کسب و کار شما خیلی از مشکلات را از بین خواهد برد و مفید واقع خواهد شد توضیح دهید.

 

بیشتر بخوانید: ایده های استارت آپ

 
 نامگذاری مناسب برای کسب و کارتان

برای کسب و کار خود نامی وزین انتخاب کنید. نامی که برای کسب و کار خود تعیین می کنید باید برای آفرین کسب و کار شما ارزش آفرین باشد. نام کسب و کار می تواند ترغیب کننده برای سرمایه گذاری باشد.

 
شفاف سازی مسیر حرکت

به سرمایه گذار خود مسیر راهی که قرار است برای کسب و کار خود طی کنید را بیان کنید. در این نقشه باید مراحل مختلف و مشکلات احتمالی مسیر و موانع را به روشنی بیان کنید.

  

جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها

  
از آشنایان شروع کنید

برای جذب سرمایه گذار به سراغ افرادی بروید که بیشترین آشنایی را با شما دارند. همواره فرهنگ و اخلاق سرمایه گذاران را در نظر داشته و اگر افراد جدید اخلاق متمایزی با گروه قبلی دارند از همکاری با آنها سرباز بزنید.

 
تبلیغ کسب و کار

برای کسب و کار خود به تبلیغات بپردازید. اما همواره به یاد داشته باشید تبلیغات برای هر کسب و کاری متفاوت از کسب و کار دیگر خواهد بود. تبلیغی که برای محصولات صنعتی مفید است ممکن است برای محصولات غذایی کاملاً نامناسب باشد.

 
ایجاد حس امنیت

سرمایه گذاران نیاز به احساس امنیت دارند که این احساس با تعامل درست شما و اعتماد سازی بدست می آید. به سرمایه گذاران خود تضمین دهید که طبق برنامه از پیش تعیین شده در حرکت هستید.

 
دقت در بستن قرارداد

در تنظیم قرارداد کاری خود سهل انگاری نکنید و قبل از عقد قرارداد با وکیل و آشنا به مسائل تجارت مشورت کنید. در تنظیم قرارداد هیچ جای شبهه ای باقی نگذارید و تمام موارد را بدون ابهام بیان کنید.

 

سایت های جذب سرمایه گذار

 

سایت های جذب سرمایه گذار

شرکت های سرمایه گذار استارت آپ و سایت های بسیاری در زمینه جذب سرمایه گذار فعالیت می کنند که از جمله سایت های جذب سرمایه گذار می توان به چند سایت موفق زیر اشاره کرد:

 

سایت جذب سرمایه گذار کارن کراد

هدف این سایت حمایت از کارآفرینان در تمام مراحل ایده استارتی آنها می باشد و به وسیله ارزیابی، تحلیل و قرار دادن ابزارهای مناسب، کارآفرینان را در راه اندازی کسب و کاری موفق یاری می رساند.

این سایت جذب سرمایه گذار ( karencrowd.com )، به عنوان یک شتابدهنده مجازی کسب و کارهای موفق شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می کند و چنانچه نیاز باشد شما را به سرمایه گذاران هدفمند و باتجربه معرفی می نماید.

 

سایت جذب سرمایه گذار کاریا

در این سایت کار آفرینان و سرمایه گذاران با هم در ارتباط هستند؛ در اصل کار اصلی این سایت جذب سرمایه گذار برای ایده و کار آفرینان منتخب است.

پس اگر سرمایه ای دارید یا ایده استارتاپی خاصی در ذهن دارید با ملحق شدن به سایت کاریا ( karaya.ir ) می‌توانید ایده های خود را اجرایی کنید و یا به استارت آپ ها و پروژه های خلاقانه کمک کنید تا اجرایی شوند.

در نهایت

امیدواریم مطالبی که بیان کردیم به عنوان راهنمای مفیدی به منظور جذب سرمایه گذار برای کسب و کار شما باشد و با جذب سرمایه مناسب بتوانید استارتاپ خود را توسعه دهید، در پایان در نظر داشته باشید که سرمایه در صورتی که از طریق راه مناسب در یک کسب و کار هزینه نشود، نه تنها مشکلات آن را حل نخواهد کرد بلکه به مشکلات آن اضافه خواهد کرد و بدهکاری برای استارتاپ بوجود می آورد بنابراین در نحوه هزینه آن نیز باید دقت لازم به عمل بیاید.

خواندن 2541 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 مرداد 1399 12:36

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا