انواع روش های سئو سازی سایت

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
سه شنبه, 11 آبان 1395 06:25
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

برای افزایش بازدید سایت شما اگر حتی بهترین طراحی سایت را نیز انجام داده باشید اگر اصول سئو را در آن به کار نبرده باشید باز هم سایت شما با شکست و کاهش رتبه سایت روبرو خواهد شد. سئو به انواع گوناگونی دسته بندی خواهد شد که در ادامه به چند نمونه اشاره خواهیم کرد.


سئوی کلاه سفید

به روش های اصولی و قانونی که منطبق با رتبه بندی موتورهای جستجو است و برای بالا بردن رتبه سایت به کار می رود سئوی کلاه سفید گفته می شود. نتایج حاصل از این روش در بلند مدت خواهد بود و دچار ریسک کمی خواهند بود و از مجازات های موتورهای جستجو در امان خواهید بود. در ادامه به کارهایی که در این مدل سئو به کار گرفته می شود اشاره خواهیم نمود:


تولید محتوای مناسب
در سئو کلاه سفید بر تولید محتوای کامل، جامع، مرتبط با زمینه کاری سایت تاکید می شود. اگر سایتی محتوایی را ارائه نماید که مرتبط با زمینه کاری وب سایت می باشد و در عین حال اطلاعات جامعی را در اختیار کاربران قرار دهد کاربران دوباره به آن سایت سرخواهند زد. این اطلاعات باید به صورت مستمر و منظم بر روی سایت قرار بگیرد.زمانیکه کاربران محتوای مورد نیاز خود را در سایتی می یابند شروع به مطالعه آن محتوا خواهند کرد و زمان ماندگاری کاربران افزایش خواهد یافت و همچنین اگر محتوای با کیفیتی را در سایت قرار دهید کاربران به آن سایت دوباره برخواهند گشت.

کدنویسی درست صفحات وب
سئوی کلاه سفید بر روی کدنویسی صفحات نیز تمرکز میکند. عناوین باید در درون تگ H1 قرار بگیرند و سایر عناوین و زیر مجموعه ها باید در درون تگ های H2، H3و ... قرار بگیرند. و در کل به استاندارد نویسی کدهای برنامه نویسی تاکید دارد.
 

انتخاب عنوان مناسب
انتخاب عنوان مناسب یکی از روش هایی است که سئوی کلاه سفید به کار میگیرد. انتخاب عنوان مناسب برای سایت همواره با اهمیت بوده و موتورهای جستجو با استفاده از عنوان سایت محتوای مربوطه را نمایش میدهند. عنوان سایت باید هماهنگ با محتوای سایت باشد و برای سایت باید کلمات کلیدی و توضیحات کلیدی مناسبی گذاشته شود.

لینک ورودی
سئو کلاه سفید بر روی لینک های ورودی تمرکز میکند و سعی میکند لینک هایی را از سایت هایی دریافت کند که تاثیر مثبتی بر روی رتبه وب سایت بگذارد. سعی کنید با تولید محتوای مناسب لینکهای ورودی مناسبی را از سایت هایی با محتوای مرتبط دریافت کنید.

سئوی کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه برای افرادی مناسب است که میخواهند بطور کوتاه مدت در وب فعالیت کنند. سئوی کلاه سیاه معمولاً روش هایی زود بازه هستند و موجب افزایش سریع رتبه سایت خواهند شد اما هر زمانی امکان حذف شدن از نتایج گوگل را باید داشته باشند و پس از مجازات شدن با پرداخت هزینه و زمان بسیار زیاد ممکن باشد.


استفاده زیاد از کلمات کلیدی
در روش کلاه سیاه معمولا با استفاده زیاد از کلمات کلیدی در متن، توضیحات، و بدنه صفحه به مقدار زیاد سعی در بالابردن رتبه سایت می باشند. حال آنکه ممکن است در آینده موتورهای جستجو با این روش مقابله کنند و مجازات هایی توسط موتورهای جستجو اتخاذ کنند.

تمرکز بر روی کلمه کلیدی
لینک های ورودی یکی از روش هایی است که باعث میشود موتورهای جستجو از محتوی یک صفحه سر در بیاورند. یکی از روش هایی که سئوی کلاه سیاه به کار میگیرد این است که با استفاده از همین کلمات کلیدی لینک هایی را دریافت میکند. به طور مثال موتورهای جستجو ممکن است لینک هایی را به کاربر پیشنهاد دهد و کاربر پس از کلیک بر لینک و ورود به سایت با محتوایی غیر از محتوای مورد نظر را مشاهده نماید در صورتی که موتورهای جستجو متوجه این عمل شما شوند ممکن است شما را مجازات کنند.

خرید بک لینک
یکی از روش های افزایش ورودی به سایت خرید لینک است. اما اگر موتورهای جستجو پی ببرند که لینک های ورودی غیر طبیعی هستند ممکن است از طرف موتورهای جستجو مورد مجازات قرار بگیرید.

سئو کلاه خاکستری

نوع دیگری از سئو می باشد که بین سئو کلاه سیاه و سفید قرار دارد. در واقع این روش پیدا کردن میانبرهایی برای بالا بردن سریع رنکینگ سایت  و در عین حال دور شدن از مجازات های موتورهای جستجو می باشد. به طور مثال خرید لینک از نظر موتورهای جستجو غیرقانونی است و چنانچه در این زمینه خرید و فروشی صورت بگیرد گوگل هم سایت فروشنده و هم سایت خریدار را مجازات میکند. در صورتی که ایجاد لینک های دوطرفه در حیطه این قانون موتورهای جستجو قرار نمیگیرد و در عین حال نوعی تبادل لینک دو طرفه ست. 

خواندن 2009 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

 با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 | 09133045663 | 09129252046
ایمیل: info [@] webpouya.com