اهمیت متن به کد در سئو وبسایت

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
دوشنبه, 15 شهریور 1395 00:51
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اهمیت متن در سئو سایت

نسبت متن به کد ( Text to HTML ) در وبسایت ها چیست؟

هر وبسایتی مقداری مشخص کد نویسی در زیرساخت خود و مقدار مشخصی متن و محتویات در ظاهر داراست که به اصطلاح به آن تولید محتوا می گویند. نسبت متن به کد ( Text to HTML ) همان نسبت متن بکار رفته در یک صفحه به کد نوشته شده برای نمایش همان صفحه میباشد.

نسبت متن به کد ( Text to HTML ) ایده آل وبسایت چقدر میباشد؟

یک نسبت متن به کد ( Text to HTML ) ایده آل عددی بین 25 تا 70 است. این نسبت مقدار متن آشکار از محتوا به مجموع کد HTML، تصاویر و اطلاعات پنهان در صفحه است. اگر دقت کرده باشید سایت هایی که در نتایج گوگل رتبه های مناسبی دارند معمولا محتوای قابل مشاهده زیادی در خود دارند. این امر پس از انتشار آپدیت جدید گوگل به اسم پاندا که اهمیت بیشتری برای محتویات وبسایت ها قائل شده است، بیش از پیش جلوه می کند.

تاثیر نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بر سئو در وبسایت

در ارزیابی فاکتورهای مربوط به سئو سایت از نظر موتورهای جستجو نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بطور مستقیم تاثیری ندارد ولی بر روی پارامترهای زیادی تاثیرگذار است که میتوانند نتایج بهتری را برای شما در موتورهای جستجو به همراه داشته باشند.

پارامترهای مربوط به نسبت متن به کدنویسی ( Text to HTML ) عبارتند از:

 1. اهمیت به بازدیدکنندگان: صفحاتی که نسبت متن به کد ( Text to HTML ) آنها بالاتر است به نظر برای بازدیدکنندگان قابل فهم تر و خوانا ترند. از نظر موتورهای جستجو چنین سایتی برای آسایش بازدیدکنندگان طراحی شده است و نه خوشامد موتورهای جستجو که این امر تاثیر زیادی در سئو شما خواهد داشت.
 2. رضایت بازدیدکنندگان: نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بیشتر به شما این امکان را میدهد که مطالب بیشتری در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار دهید و این امر موجب رضایت آنها و حضور بیشترشان در سایت شما خواهد شد که در رتبه شما در نتایج گوگل تاثیر زیادی خواهد داشت.
 3. افزایش سرعت بارگزاری: کد کمتر به این معنی است که شما کدهای اضافی را از صفحات خود حذف کرده اید و این امر سرعت بار گذاری سایت شما را بطرز چشمگیری افزایش خواهد داد.
 4. ایندکس شدن بهتر: کدهای تمیزتر و نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بالاتر ایندکس کردن سایت شما را برای موتورهای جستجو سریع و راحت میکند.

 

دلایلی برای افزایش نسبت متن به کدنویسی در وبسایت ( Text to HTML )

نکته اساسی در طراحی هر صفحه رضایت بازدیدکنندگان از محتویات و ظاهر صفحات شماست، برای افزایش نسبت متن به کد ( Text to HTML ) نکات زیر را رعایت کنید:

 • هر کد اضافی و استفاده نشده را حذف کنید.
 • فاصله های خالی زیادی را پاک کنید.
 • توضیحات موجود در کدها را حذف کنید. (در سیستم های وردپرس و جوملا معمولا کدنویس ها توضیحاتی را برا هر بخش در کد قرار می دهند که در نسبت متن به کد ( Text to HTML ) شما تاثیر منفی دارند)
 • تا حد امکان از جداول استفاده نکنید.
 • از کدهای CSS استفاده کنید.
 • تصاویر خود را بهینه کنید.
 • هر تصویر اضافی را حذف کنید.
 • از کدهای جاوا و فلش تا حد امکان استفاده نکنید.
 • حجم صفحه خود را کمتر از 300 کیلوبایت نگه دارید.
 • هر گونه متن که قابل مشاهده برای بازدیدکنندگان نیست را حذف کنید.

ابزارهایی برای محاسبه نسبت متن به کد نویسی  ( Text to HTML ) در وب سایت

اهمیت متن به کد در سئو وبسایت

در آخر ابزارهای رایگان و آنلاینی را برای محاسبه نسبت متن به کدنویسی ( Text to HTML ) صفحات وبسایت شما قرار داده ایم:

خواندن 2374 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 مرداد 1399 13:09

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا