جلوگیری از کپی مطالب وبسایت

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
جمعه, 12 شهریور 1395 03:02
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

جلوگیری از کپی مطالب وبسایت

کپی مطالب وب سایت

روش های زیادی برای کپی مطالب سایت شما توسط سایت ها و وبلاگ های دیگر و استفاده از محتوای مفید و اختصاصی شما وجود دارد. دو روش اصلی برای کپی مطالب سایت شما وجود دارد که شامل استفاده از خبرخوان یا همان Feed سایت و یا کپی مستقیم و دستی مطالب میشود. برای جلوگیری از کپی دستی روش هایی وجود دارد که کار را برای افراد سخت میکند ولی با این کار شما کاربری سایت را برای بازدیدکنندگان نیز کاهش می دهید که در موارد بسیاری موجب ناراحتی آنها می شود. برای جلوگیری از کپی مطالب سایت از خبرخوان نیز برخی از سایت ها اقدام به بستن این قسمت می کنند که باز هم موجب از دست رفتن بخشی از کاربری سایت میشود و امکان دنبال کردن مطالب سایت را از مشتریان واقعی و دائم شما خواهد گرفت.

کپی تصاویر وب سایت

سایت هایی که به این روش و با کپی مطالب سایت های دیگر سعی بر بهبود وضعیت خود و جذب بازدیدکننده دارند معمولا افراد تنبلی هستند و مطالب شما را با کمترین تغییر منتشر میکنند در این میان تصاویر مطالب نیز مستقیما از سایت شما فراخوان می شوند که اصطلاحا Hotlink images نامیده میشوند.
استفاده مستقیم از تصاویر سایت شما در مطالب کپی شده علاوه بر نادیده گرفتن حق کپی رایت موجب افزایش فشار به هاست و مصرف پهنای باند شما می شود زیرا همچنان تصاویر از سایت خود شما نشان داده می شوند.

برای مقابله با این مسئله می توانید با اضافه کردن چند خط کد به فایل .htaccess امکان استفاده از تصاویر در خارج از سایت خود را از بین برده و حتی تصویر مورد نظر خود را به جای آن ارسال کنید.

جلوگیری از کپی تصاویر و مطالب وبسایت

حال فرض کنید که چندین سایت مختلف با کپی مطالب سایت شما مشغول بوده و از تصاویر شما استفاده میکنند، با استفاده از این تکنیک یک بنر رایگان در هر یک از آن صفحات خواهید داشت!
با توجه به آنکه ممکن است بعضی از افراد آشنایی کافی به کد نویسی را نداشته باشند ابزاری رایگان و آنلاین را در این بخش به شما معرفی میکنیم. با تکمیل فرم جلوگیری از کپی تصویر و مطلب کدهای مورد نظر برای قراردادن در فایل htaccess و جلوگیری از کپی مطالب سایت در اختیار شما خواهد بود.


Allowed Domains – در این بخش سایتهایی را که میخواهید اجازه به تصاویر شما داشته باشند را معرفی میکنید که مهمترین آنها سایت خودتان است. دقت کنید که در این بخش نیازی به نوشتن www نبوده و تنها نام دامنه را وارد کنید.


Allow Blank Referers – بعضی از کاربران فایروال های خاصی را استفاده می کنند که امکان ردیابی و شناسایی محل ارجاع را به شما نمیدهد، در این بخش میتوانید دسترسی این افراد به تصاویر را محدود کنید. توجه داشته باشید که با این کار کسانی که قصد کپی مطالب سایت را ندارند و با وارد کردن آدرس تصویر به صفحه آن میرسند نیز محدود میشوند. در مجموع پیشنهاد میکنیم که این گزینه را تغییر نداده و در حالت پیش فرض باقی بگذارید.


Blocked Image URL – در این بخش میتوانید یک تصویر جایگزین برای نشان دادن در مطالب کپی شده سایت و در دامنه های خارج از سایت خودتان معرفی کنید. در این تصویر می توانید کپی رایت خود و یا حتی تبلیغات خود را قرار دهید. برای کسانی که از این پس قصد کپی مطالب سایت شما را دارند کار کمی سخت میشود و کسانی که تاکنون و بدون اجازه مطالب شما را منتشر می کردند ناگهان با مشکلی اساسی مواجه شده و به بازاریابان شما تبدیل می شوند.
توجه کنید که اگر آدرس تصویر بر روی دامنه خودتان باشد شامل قانونی که برای تصاویر گذاشته اید میشود و چیزی نمایش داده نخواهد شد، پس آدرس این تصویر باید از دامنه ای باشد که اجازه استفاده از تصاویر را به دیگران بدهد.


Files To Protect – در این بخش پسوند فایل هایی که میخواهید در کپی مطالب سایت و دامنه های خارجی نمایش داده نشوند را وارد می کنید.


با فشردن دکمه generate شما به صفحه دیگری منتقل می شوید که کد مورد نشر برای شما تولید شده است. با اضافه کردن این کد به فایل .htaccess در روت هاست خود اجازه کپی مطالب و تصاویر سایت را به دیگران نخواهید داد. بعد از افزودن کد بالا و ذخیره در هاست میتوانید به آدرس Test Hotlink Protection مراجعه کرده و با وارد کردن آدرس یکی از تصاویر سایت خود مشاهده کنید که چه چیزی به کاربران نمایش داده میشود.
برای کسانی که از سیستم مدیریت محتوای سایت وردپرس استفاده میکنند کار کمی راحت تر است زیرا با استفاده از افزونه مربوط به جلوگیری از کپی مطالب سایت براحتی مراحل بالا انجام خواهد شد.

خواندن 2385 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 مرداد 1399 13:08

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا