تاریخچه جریمه گوگل

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
دوشنبه, 01 شهریور 1395 08:22
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

تاریخچه جریمه گوگل

جریمه گوگل در الگوریتم های جدید

جریمه های گوگل

در چند سال اخیر عبارت جدیدی به نام جریمه گوگل یا همان Google penalty در فرهنگ اینترنتی و سئو اضافه شده است. گوگل اساس رنکینگ نتایج خود را بر اساس تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت قرار داده است، البته عواملی دیگر مانند محتوای مفید، افزایش سرعت سایت، شبکه های اجتماعی و بروزرسانی مستمر نیز بر رتبه شما در نتایج گوگل هستند ولی لینک ورودی به سایت می تواند سایت شما را به رتبه اول برساند و یا آن را به صفحات بعدی بفرستد.

متاسفانه بسیاری از وبمستران بدون ترس از جریمه گوگل بخش راحت سئو را یاد گرفته و با ارائه مطالب سطحی، تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در آن و دریافت بک لینک های بی ارزش و زیاد جایگاه مناسبی را در نتایج گوگل بدست آورده اند موتورهای جستجو نیز تا مدتها شرایط را برای این افراد محیا کرده بودند.

الگوریتم پاندا

با ورود الگوریتم پاندا و تغییر سیاست های گوگل استراتژی های سئو دچار تغییراتی اساسی شد . بسیاری از سایتها که تعداد زیادی صفحات کم ارزش یا بی ارزشی داشتند به شدت با افت بازدید و کاهش رتبه مواجه شدند. جریمه گوگل به اینجا ختم نشده و جریمه گوگل برای سایتهای کوچکتر که با ارائه مطالب کوتاه و تکرار کلمات کلیدی مورد نظرشان در هر 20 تا 50 کلمه به جایگاه مناسبی دسته یافته بودند رخ داد.

الگوریتم پنگوئن

با این حال کارشناسان مبارزه با اسپم گوگل بر روی الگوریتم دیگری کار میکردند که به واسطه آن جریمه گوگل برای سایتها سنگین تر شد. الگوریتم پنگوئن در 24 آوریل 2012 رونمایی شد و سایتهای بسیاری را با جریمه گوگل مواجه ساخت. در این میان سایت هایی بودند که قربانی این آپدیت شده بودند و بی دلیل جریمه گوگل آنها را از نتایج موتور جستجو حذف کرد. ولی گوگل اهمیتی به آنها نداد، زیرا به هدف اصلی خود یعنی پاک سازی هرچه بیشتر نتایج دست یافته بود. هدف اصلی الگوریتم پنگوئن مبارزه و جریمه سایت یا وبلاگ هایی بود که سعی بر فریب موتورهای جستجو با شرکت در شبکه های تبادل لینک و خرید بک لینک از سایتهای دیگر داشتند.

جریمه گوگل

عاقبتی که الگوریتم ها دارد

ممکن است شما کار اشتباهی انجام نداده باشید یا بصورت ناخودآگاه قوانین را زیر پا گذاشته و اسیر جریمه گوگل شده باشید. اگر تا حد امکان کیفیت تولید محتوا سایت را حفظ نموده و از روشهای سئو کلاه سیاه استفاده نکرده باشید. ولی ناگهان با کاهش ورودی و جریمه گوگل مواجه شده اید می توانید با مشاوره با کارشناسان و یافتن دلیل این اتفاق سایت خود را از شرایط کنونی رها کرده و به صفحه اول گوگل باز گردانید.
به طور معمول جریمه گوگل به دلیل انجام اشتباهات از طرف صاحب سایت و یا سپردن سئو به افراد غیر متخصص سئو رخ می دهد!!!!

خواندن 2327 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 13:15

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا