تحلیل سایت خرید گروهی نت برگ

دوشنبه, 20 مرداد 1399 10:52
امتیاز شما به این مطلب
(5 رای‌ها)

تحلیل سایت خرید گروهی نت برگ

سایت های تخفیف گروهی مانند نت برگ می‌توانند هم برای خود، هم برای فروشنده‌ها و هم برای مخاطبان و مشتریان مفید باشند، اگر بتوانند با توجه به اصول سئو کاربران را به شکل هدفمند جذب کنند.

تحلیل سایت خرید گروهی نت برگ

حتما تا کنون در مورد انواع طراحی سایت تخفیف گروهی شبیه نت برگ شنیده‌اید. اما این سایت‌ها دقیقا چه می‌کنند و فلسفه خرید گروهی چیست؟ برخی از وب سایت‌ها که معروف به سایت های تخفیف گروهی هستند، فروشندگان را ترغیب می‌کنند تا با ارائه یک تخفیف گروهی مشتریان زیادی را جذب کرده و فروش خود را بالا ببرند. در این میان این وب سایت برای فروشندگان تبلیغ کرده و تخفیفات را به مشتریان معرفی می‌کند و به این ترتیب هم سایت، هم مشتری و هم فروشنده یا ارائه کننده خدمات سود خواهند برد.

اما این پیشنهادهای تخفیف گروهی برای چه کسب و کارهایی بیشتر کارایی دارد؟ تجربه نشان داده است که تخفیف گروهی برای همه فروشندگان یا ارائه دهندگان خدمات مثل خدماتی که حاشیه سود پایینی دارند چندان مناسب نیست و متاسفانه برخی از وب سایت های تخفیف گروهی برای اینکه بتوانند فروشندگان بیشتری را به این کار تشویق کنند پیشنهاد می‌کنند که آنان در ابتدا قیمت محصول یا خدمات خود را بالاتر از قیمت واقعی نشان دهند و سپس با اعلام تخفیف در واقع کالا یا خدمات خود را به همان قیمت اصلی به فروش برسانند. پس پیش از استفاده از این سایت‌ها باید ببینید که چقدر می‌توانند برای کسب و کار شما مفید باشند.

سایت نت برگ یا netbarg ( آدرس سایت نت برگ : www.netbarg.com ) به عنوان یکی از سایت های خرید گروهی محبوب ایران مطرح است. در این مقاله به تحلیل امکانات و مدل درآمدزایی سایت نت برگ خواهم پرداخت. وب سایت های نت برگ و تخفیفان هر دو مدعی هستند که اولین سایت خرید گروهی ایران هستند! اینکه کدامیک اولین سایت ایران است را می‌توان به سادگی از تاریخ ثبت دامنه یا تاریخچه راه اندازی سایت آنها بررسی کرد، اما فکر نمی‌کنم اولین بودن موضوع مهمی باشد بلکه بهترین بودن مهم است!

بیشتر بخوانید: دلایل پیشرفت سایت تخفیف گروهی نت برگ

 

فلسفه خرید گروهی

فلسفه سیستم های خرید گروهی یا تخفیف گروهی به این صورت است که طراحی سایت تخفیف گروهی با پیشنهاد خرید به تعداد زیاد به فروشنده آن را ترغیب می کند تا تخفیف با درصد بالایی ارائه دهد و از طرف دیگر با تبلیغات برای مصرف کنندگان مختلف آنها به خرید از فروشنده ترغیب می کند. در چنین سیستمی هر سه طرف ماجرا یعنی وب سایت خرید گروهی، خریدار و فروشنده برنده خواهند بود.

پیشنهاد های تخفیف گروهی عملا برای تمام مشاغل کارایی ندارند، به عنوان مثال برای محصولات یا خدماتی که حاشیه سود پایینی دارند تخفیف گروهی مناسب نیست. متاسفانه برخی از سایت های خرید گروهی برای اینکه بتوانند پیشنهاد مناسبی به کاربران خود ارائه دهند به فروشنده پیشنهاد می کنند که قیمت کالا را افزایش داده و سپس قیمت آن را با تخفیف اعلام می کنند به صورتی که نهایتا قیمت کالا با قیمت واقعی فاصله چندانی نخواهد داشت.

بررسی سایت تخفیف گروهی 

مشکل سیستم های خرید گروهی

به طور کلی هر کسب و کاری که بر اساس برطرف کردن نیاز مشتریان ایجاد شود موفق می شود. در سیستم های خرید گروهی فرآیند کاری به این صورت است که تعداد زیادی ایمیل و شماره تماس از مخاطبین جمع آوری می شود و سپس پیشنهادات تخفیف برای آنها ارسال می شود. مشتری سیستم ممکن است در لحظه دریافت ایمیل به کالایی که تخفیف دارد علاقه ای نداشته باشد و یا به آن احتیاج نداشته باشد. به همین دلیل عملا تخفیف های مورد نظر به مخاطب واقعی آن ارسال نمی شوند.

بنابر این یکی از مهمترین مشکلاتی که سیستم تخفیف گروهی دارد این است که همه پیشنهادها و تخفیف‌ها بر اساس نیاز مخاطب ارائه نمی‌شود. در این سیستم بازاریابی یک سری پیشنهاد تخفیف به مجموعه‌ای از ایمیل‌ها و شماره تلفن‌ها ارسال می‌شود با این هدف که آنان را ترغیب به استفاده از تخفیف و خرید فلان کالا نماید اما ممکن است خیلی از صاحبان این ایمیل‌ها یا شماره تماس‌ها به کالا یا خدمات پیشنهاد شده نیازی نداشته باشند و آن را نادیده بگیرند. پس مهم است که بتوان حتی الامکان پیشنهادهای تخفیفی را به مخاطبان واقعی ارائه کرد.

برای این کار باید در مخاطب احساس نیاز ایجاد کرد و یا پیشنهادی ارائه داد که بسیار قابل توجه باشد. مثلا پیشنهاد یک تخفیف 80 درصدی برای بلیط شهربازی می‌تواند بسیار ترغیب کننده باشد و حتی اگر مخاطب در ابتدا قصد رفتن به شهربازی را هم نداشته باشد، با دیدن چنین تخفیفی ممکن است در برنامه ریزی آخر هفته خود شهربازی را بگنجاند.

 

بیشتر بخوانید: طراحی سایت نت برگ یا تخفیفان

 

بررسی نکات مثبت و منفی سایت نت برگ از نظر سئو

توجه به قوانین سئو کمک می‌کند که یک سایت با سرچ کلمات کلیدی مرتبط، در نتایج گوگل دیده شود. سایت تخفیف گروهی نت برگ در مقایسه با رقبای خود برای کلمات کلیدی مرتبط در گوگل دارای وضعیت خوبی است، با این حال در صفحات داخلی و دسته‌بندی‌های سایت مشکلات سئویی زیادی وجود دارد. مثلا عنوان دسته‌ای که کاربر انتخاب می‌کند در همه گروه‌های تخفیف یکسان است و ارتباط خاصی با موضوع مورد نظر کاربر ندارد.

مشکل دیگر سایت نت برگ به خروجی کدهای html مربوط است و مشخص نشدن اندازه تصاویر در صفحه، سرعت لود شدن صفحه در مرورگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینکه کدهای html برای کامنت در خروجی صفحه قرار دارند، خطاهای خروجی Html برای بد باز و بسته شدن تگ های صفحه مانند تگ a و وجود دستورات css در داخل صفحه نیز از مشکلات سئو سایت نت برگ هستند.

همچنین محتوای سایت سئو مطابق با قوانین سئو نوشته نشده و بیشتر حالت تبلیغ نویسی دارد. با این حال سایت نت برگ در مقایسه با سایر سایت های تخفیف گروهی دارای گرافیک و چیدمان خیلی بهتری است. مدیران سایت می‌توانند مشکلات مرتبط با سئو را بیشتر مورد توجه قرار داده و با رفع آنها و با جذب مخاطبان به شکل هدفمندتر به سایت،  این اشکال مهم سایت را برطرف کنند.

اسکریپت تخفیف گروهی

ویژگی های جالب نت برگ

علاوه بر گرافیک مناسب که در بالا به آن اشاره شد استفاده از نرم افزار اندروید، وبلاگ و امکان ارتباط مناسب با کاربر، قابلیت انتخاب شهر از منوی کشویی بالای سایت و فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی از دیگر نکات مثبت سایت نت برگ هستند.

 

جمع بندی

نت برگ از نظر گرافیک و چیدمان سایت مناسبی است، بسیاری از اصول بازاریابی مانند ارتباط موثر با مخاطب و استفاده از ابزارهای الکترونیک مانند ایمیل، شبکه های اجتماعی و نرم افزار اندروید را به خوبی انجام داده اما از نظر سئو ضعف های قابل توجهی دارد که قطعا با برطرف آنها می تواند به نتایج بهتری دست پیدا کند. نمره من به سایت نت برگ به خاطر رعایت اصول بازاریابی اینترنتی و گرافیک مناسب نمره 65 از 100 است.

همان طور که در این مطلب اشاره شد سایت های تخفیف گروهی مانند نت برگ می‌توانند هم برای خودشان و هم برای فروشنده‌ها و خریدارها سودآور باشند. از جمله نقاط قوت سایت نت برگ می‌توان به ارتباط موثر با کاربر، گرافیک و چیدمان خوب، استفاده موثر از ابزارهای الکترونیکی مانند ایمیل و شبکه‌های اجتماعی، استفاده از نرم افزار اندروید و... اشاره کرد. در عین حال لازم است این سایت از نظر سئو خود را تقویت کرده تا بتواند در میان رقبا برتری خود را حفظ کند. 

در صورتی که مایلید شما هم یک قالب سایت تخفیف گروهی داشته باشید می توانید با گروه طراحی سایت وب پویا در تماس باشید و با امکانات سایت ساز حرفه ای ما در این زمینه آشنا شوید. همچنین مطالعه مطلب راه اندازی سایت تخفیف گروهی را به شما پیشنهاد می کنیم.

تماس با وب پویا

بروزرسانی در دوشنبه, 20 مرداد 1399 10:52

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo تحلیل سایت خرید گروهی نت برگ نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection