چرا باید برای سایت خود نرم افزار موبایل طراحی کنیم؟

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
پنج شنبه, 08 مرداد 1394 12:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گوشی همراه یا موبایل وسیله‎ای کوچک و قابل حمل که تا چندی پیش تنها برای برقراری تماس کاربرد داشت. امروزه با نصب انواع نرم افزارهای موبایل این وسیله جای کامپیوترهای رومیزی را گرفته‌‌اند.

نرم افزار موبایل - طراحی نرم افزار موبایل

 

افزار به معنای ابزاری برای تولید یا انجام کار است که با نام نرم افزار در مقابل سخت افزار قرار ‎می‌گیرد. نرم افزار برنامه‎ها‎ی طراحی شده توسط تکنیسین‎ها‎ و مهندسین و همچنین تمامی مستندات و اطلاعات پیکربندی برنامه‎ها‎ی یک سیستم اعم از کامپیوتر، تبلت و یا گوشی را در بر ‎می‌گیرد، در حالی که سخت افزار شامل قطعات الکترونیک در یک سیستم است.
در تعریفی دیگر از نرم افزار گفته ‎می‎شود، برنامه‎ها‎ی رایانه ای که انجام امور و کارهای مختلف را بر روی یک سیستم و یا یک گوشی بر عهده دارد. واژه نرم افزار که معادل انگلیسی آن Software ‎ می‎باشد اولین بار در سال 1958 توسط جان توکی مورد استفاده قرار گرفت. 
مسئولیت نرم افزارها ثبت اطلاعات، اعداد، تصاویر، صداها، اسناد و همچنین محاسبه و امکان جستجو می‌باشد. سرعت انجام امور توسط نرم افزارها موجب محبوبیت بیشتر آن‎ها‎ شده است.
نرم افزار موبایل نرم افزاری قابل نصب و اجرا بر روی گوشی‎ها‎ی همراه است که با زبان برنامه‎سازی برای گوشی‎ها‎ی با سیستم عامل اندروید، جاوا، ios و سیمبین طراحی می‎شوند.
تا چندی پیش گوشی همراه تنها به عنوان یک وسیله برای برقراری تماس استفاده می شد اما در چند سال اخیر که استفاده از گوشی‎ها‎ی هوشمند جای کامپیوترهای خانگی و شخصی را پر کرده است، یک گوشی کوچک که به راحتی در جیب جا ‎می‌شود ‎می‎تواند بسیاری از کارهایی را که کامپیوتر انجام ‎می‌داد را بر عهده بگیرد.
نرم افزارهایی که بر روی موبایل نصب می‎شود موجب تسهیل ارتباطات و گسترش مبادلات میان افراد در نقاط مختلف جهان می‎گردد. استفاده از موبایل در مقایسه با کامپیوتر آسان‌تر بوده و امکان دسترسی به آن نیز بیشتر است.
در ایران نیز ساخت و طراحی نرم افزار موبایل پیشرفت چشمگیری داشته است. این برنامه‎ها‎ که قابل نصب بر روی تمامی سیستم عامل‎ها‎ی تلفن همراه هستند، به زبان فارسی در بازار عرضه می‎شوند.

خواندن 1802 دفعه

فروشگاه ساز طراحی وب سایت شرکت طراحی وب سایت خبری طراحی وب سایت تخفیف گروهی طراحی وب سایت آگهی طراحی وب سایت شخصی

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4