چاپ کردن این صفحه

نرم افزار اندروید یا سیستم عامل اندروید؟

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
پنج شنبه, 08 مرداد 1394 11:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نرم افزارها شامل برنامه‎هایی است که با پردازنده سیستم ارتباط برقرار می کند. نرم افزار اندروید  یا سیستم عامل اندروید به مانند یک نرم افزار مادر عمل کرده که شرایط نصب سایر نرم افزارها و اپلیکیشن‎ها را بوجود می‌آورد.


 نرم افزار یا سیستم عامل

 

بسیاری به جای استفاده از عبارت «سیستم عامل اندروید» از «نرم افزار اندروید» نیز استفاده می‏کنند. قضاوت در مورد درستی یا نادرستی این موضوع کمی پیچیده بوده و نیازمند بررسی برخی مؤلفه‎های دیگر است. در نگاه اول می‏توان گفت منظور از برنامه‎هایی که بر روی گوشی‌های همراه نصب و اجرا می‎شوند، مجموعه‎ای از اپلیکیشن‎هاست که تحت شرایطِ نرم افزار‎ها، نصب و اجرا می‏شوند. سیستم عامل نیز یک نرم افزار به شمار می‏رود. پس زمانی که می‏گوییم «سیستم عامل اندروید»، این عبارت کاملاً صحیح می‏باشد چرا که سیستم عامل به عنوان یک نرم افزار محسوب می‌شود. دو اصطلاح نرم افزار و سیستم عامل رابطه عموم و خصوص با یکدیگر دارند. نرم افزار جامعیت بیشتری داشته  و در برگیرنده سیستم عامل است. بنابراین استفاده از نرم افزار اندروید به جای سیستم عامل اندروید صیحیح می‎باشد.
نرم افزار اندروید یکی از محصولات محبوب کمپانی گوگل برای تلفن‌های همراه و تبلت‎ها است. اندروید از زبان یویانی گرفته شده و به مواژگانی چون انسان، مرد، شبه آدم یا رُبات معنا شده است. نرم افزار اندروید یا سیستم عامل اندروید به کاربرانشان این اجازه را می‎دهند تا از تمامی قابلیت‌ها و پتانسیل‎های گوشی‎های هوشمند بهره ببرند و هر گاه اراده کنند، توانایی تغییر دستگاه و محیط تلفن همراه براساس ایده‌ها و سلیقه خود را داشته باشند.

خواندن 1733 دفعه

آخرین‌ها از وب پویا