نرم افزارهای موبایل شامل چه دسته بندی هایی می شود ؟

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
پنج شنبه, 08 مرداد 1394 11:55
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به دلیل کثرت و تعدد در طراحی و ساخت نرم افزارهای موبایل، می‎توان آنها را در چندین مورد دسته‎بندی کرد؛ نرم افزارهای سرگرمی، نرم افزارهای آموزشی، شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای دانلود و خرید برنامه.

دسته بندی نرم افزار

 

نرم افزارهای موبایل بر اساس سیستم عامل گوشی‎های همراه طراحی و تولید می‌شوند که علاوه بر تسهیل ارتباطات در چندین حوزه دیگر همچون سرگرمی، آموزش، انتشار اخبار، ویرایش عکس و ... کاربرد دارند که شرکت طراحی سایت بیست و چهار میتواند در هر دسته ای اپلیکیشن تولید کند. با پیشرفت تکنولوژی و با گسترش استفاده از موبایل‎های هوشمند هر روز بر تعداد نرم افزارهای موبایل افزوده می‌شود بطوری که نرم افزارهای موجود را می‌توان در چندین دسته می‌توان تقسیم‎بندی کرد.  در زیر به برخی از این نرم افزارها اشاره می‌کنیم.

•    نرم افزارهای موبایل برای دانلود و خرید برنامه
به منظور سهولت در دانلود و خرید برخی برنامه‎های مورد نیاز، چندین نرم افزار برای این امر طراحی شده است که به راحتی می‌توان با یک جستجوی ساده برنامه مورد نیاز را پیدا و دانلود نمود. این نرم افزارها همچون یک موتور جستجو عمل می‌کنند که در عین یافتن نرم افزارهای مورد نظر، امکان دانلود را نیر فراهم می‌کنند.
•    نرم افزارهای موبایل برای سرگرمی
بسیاری از نرم افزارهای موبایل به منظور ایجاد سرگرمی تولید می‌شوند. این نرم افزارها که در برخی سایت‎هایی مانند بازار و مایکت قابل دانلود هستند، برای سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت طراحی می‌گردند. نرم افزارهای بازی در این طیف قرار می‎گیرند.

•    نرم افزارهای موبایل برای آموزش
گوشی‎های همراه به دلیل کم حجم بودن و وزن پایین به راحتی قابل حمل بوده و همواره در هر شرایطی قابل دسترسی هستند. از سوی دیگر برای فراگیری برخی دانش‎ها نیاز به منابعی چون کتاب داریم که گاهی دسترسی به آن میسر نیست. گوشی‎های همراه و موبایل‎ها وسیله‎های خوبی برای نصب نرم افزارهای آموزشی هستند. در واقع ورود نرم افزارهای موبایل به بازار که با هدف آموزش طراحی شده‎اند، موجب سهولت در فرآیند یادگیری گردیده‌اند. برای مثال می‌توان به نرم افزارهای یادگیری زبان‏های خارجی اشاره کرد که خلاقانه و به شیوه سرگرم کننده برای یادگیری زبان‎های خارجی طراحی می‎گردند.

•    نرم افزارهای موبایل برای برقراری تماس
یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای گوشی های همراه، شبکه‎های اجتماعی هستند که بیشترین استفاده را نیز در بین کاربران نرم افزارهای موبایل دارند. این نرم افزارها که به منظور برقراری تماس طراحی و روانه  بازار می‌شوند بسیار پرطرفدار بوده و شاید دور از اغراق نباشد که بگوییم شبکه‎های اجتماعی چون وایبر، واتساپ، لاین، تلگرام، اینتساگرام و ... توانسته‎اند تا حدودی جای شبکه‎های اجتماعی قدیمی‎تری چون گوگل پلاس، فیسبوک و توییتر را پر کنند و رغیب سرسختی برای این شبکه‎ها باشند.

خواندن 1528 دفعه

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4