نقش سیستم عامل در اجرای نرم افزارهای موبایل

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
پنج شنبه, 08 مرداد 1394 07:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نصب و اجرای نرم افزارهای موبایل بستگی به نوع سیستم عامل دارد. سیستم عامل شرایطی را فراهم می‎کند تا برنامه نویسان و طراحان بتوانند نرم افزارهای موبایل را بسته به شرایط و نیازهای روز طراحی کنند.


 سیستم عامل  نرم افزار موبایل

بطور کلی سیستم عامل مهمترین نقش را در سیستم‎ها‎ اعم از کامپیوتر، لپ‎تاپ، تبلت و تلفن همراه ایفا می‎کند. پس از روشن کردن سیستم اولین و پس از خاموش کردن آخرین نرم افزاری که مشاهده می‎شود، سیستم عامل نام دارد. سیستم عامل نرم افزاری است که اجرای تمامی برنامه‎ها‎ را بواسطه سازماندهی، مدیریت و کنترل منابع سخت افزاری میسر می‎کند. در واقع سیستم عامل پتانسیل استفاده بهینه از سخت افزارهای یک سیستم است.


•    سیستم عامل موبایل
در گوشی‎ها‎ی هوشمند نیز سیستم عامل‎ها‎ی متفاوتی نصب می‎شود که هر یک از آن‎ها متناسب با قابلیتشان، نرم افزارهای متفاوتی را طلب می‎کنند. سیستم عامل‎ها‎یی که بر روی گوشی‌های همراه نصب می‎شوند متعددند که؛ جاوا، اندروید، ios، اسمارت فون، سیمبین و بلک بری نمونه‎ها‎یی از آن‎ها به شمار می‌روند. در ایران سیستم عامل اندروید بسیار پرکاربرد است. این سیستم عامل همچون سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، اما ساده‎تر از آن عمل می‎کند.
نرم افزارهای موبایل که توسط برنامه نویسان طراحی می شوند، بسته به نوع سیستم عامل، قابل نصب بر روی تمامی گوشی‎ها‎ی همراه هستند. سیستم عامل شرایطی را مهیا می‎کند که مجموعه‎ای از نرم افزارها و برنامه ها قابل اجرا بر روی گوشی‎های همراه باشند. این نرم افزارها شامل برنامه‎ها‎ی سرگرمی، شبکه‎ها‎ی اجتماعی، نرم افزارهای آموزشی، نرم افزارهای بانکی، نرم افزارهای خرید برنامه و ... هستند. اگرچه سیستم عامل جاوا نسبت به سایر سیستم عامل‎ها‎ برای نصب برنامه‎ها‎ و نرم افزارهای موبایل از قابلیت کمتری برخوردار است اما این سیستم عامل نیز می‎تواند شرایط نصب برخی برنامه‎ها‎ی بسیار ساده را فراهم کند.
بطور کلی سیستم عامل شرایطی را فراهم می‎کند تا برنامه نویسان بتوانند نرم افزارهای موبایل را بسته به شرایط و نیازهای روز طراحی کنند. نرم افزارهای موبایل با نصب  و اجرا موجب سرعت دهی به امور روزانه می‌شوند.

خواندن 1622 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 24 بهمن 1394 17:35

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4