چاپ کردن این صفحه

پست مهمان و نحوه برخورد گوگل با آن

نوشته شده توسط  چهارشنبه, 07 مرداد 1394 10:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مت کاتس در بیانیه ای به طور صریح پست مهمان را همانند تاکتیک های قدیمی لینکسازی منسوخ اعلام کرد. به عنوان مدیریت سایتی که پست های مهمان را می پذیرد ، این بیانه از طرف پلیس اینترنت ( گوگل) می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

البته لازم به توضیح است که در هیچ یک از بیانیه های کاتس پست مهمان ، به طوری که وی روش های لینکسازی از رده خارج کرد ، کاملا منسوخ اعلام نشد بلکه نکته ی اصلی روش های تکراری مربوط به پست مهمان بود که باید روش های جدید و کارامد تری جایگزین می شد.

کاتس افزود: زمان پست مهمان به پایان رسیده و این کار به یکی از روش های اسپم تبدیل شده است. در کل پذیرفتن پست های مهمان توصیه نمی شود ، مگر در شرایطی که فردی تضمین شده یا کسی که شما به خوبی او را می شناسید قصد پست گذاشتن در سایت شما را داشته باشد. همچنین نباید به ایجاد پست های مهمان در سایت هایی که این امکان را در اختیار شما قرار می دهند تکیه کنید ، این امر درست مانند لینکسازی در سایت های اشتراک گذاری لینک است و توصیه نمی شود.

پس تکلیف سایت هایی که تا کنون پذیرای پست های مهمان بودند چه می شود؟

تا کنون پست های زیادی توسط اینگونه سایتها پذیرفته شده اند و این امر برای تولید حجم زیاد محتوا با استفاده از تیم نویسندگی نسبتا کوچکی انجام می شود. این سایتها در ازای محتوای رایگانی که نویسندگان در سایت آنها می نویسند لینکی به سایت یا پروفایل های اجتماعی نویسنده به عنوان امضای وی می دهد. و این امر نه تنها به موضوع لینک سازی مربوط نمی شود بلکه به منظور کمک به خواننده برای پیدا کردن مطالب بیشتری از آن فرد می باشد.

و اما با توجه به این بیانیه ی آخر باید مروری بر قوانین جدید داشته باشیم.

به گفته ی "ریشی لاخانی" : بهترین حالت این است که به هیچ عنوان حجم بالای پست های غیر عضو به خصوص با کیفیت پایین را قبول نکنید. در هر صورت پست های بی اساس اسپم شناخته می شوند.

 

ریچارد باکستر نیز پیشنهاد می کند که حتی الامکان پست های ارسالی را بررسی کرده و بهترین آن ها را برای بارگذاری در سایت انتخاب کنید. شما باید دقت زیادی را برای شناخت و انتخاب افراد داشته باشید. و همیشه این سوال را در ذهن داشته باشید که آیا این نویسندگان در درجه ی اول اشخاص واقعی هستند و بعد از آن چه موقعیتی از نظر اجتماعی دارند. پس ازاطمینان از این موارد باید در خصوص تخصص و آگاهی آنها در زمینه ای که قصد نوشتن در باره آن را دارند تحقیق نمایید.

روش پست مهمانی که مت کاتس به آن اشاره کرد به وضوح اسپم شناخته خواهد شد ، چرا که هیچ اثری از نظارت مدیر سایت در پست ها به چشم نمی خورد.

از آنجایی که با گذشت زمان تعداد وبلاگ نویسان ، مقاله نویسان ، مدیران سایت و خلاصه دست اندرکاران تولید محتوا بیشتر می شود باید هوشیارانه تر و محتاط تر نسبت به پذیرفتن مطالب و پست های ارسالی عمل کرد و تا جایی که ممکن است کار تولید محتوای سایت به عهده ی خود فرد باشد.

نحوه ی عملکرد گوگل در برابر کیفیت پست های مهمان چگونه است؟

مت کاتس در ادامه ی صحبت های خود توضیح داد که روی سخنانش با بلاگ هایی که چند نویسنده دارند نیست و مزایای وبلاگ نویسی را نباید نادیده گرفت.

سوال اصلی این است که گوگل چگونه تفاوت های پست های با کیفیت و یا اسپم را تشخیص می دهد؟

بعضی بر این عقیده اند که در هر حال داشتن حجم بالای پست مهمان در سایت ریسک است. و ممکن است ازطرف گوگل همانند تکنیک های اسپم لینکسازی شناخته شود. اما باید در نظر گرفت پست هایی که مرتبط به موضوع سایت ایجاد می شوند و لینکهای آنها به محتوای سایت مربوط است مشکلی ایجاد نخواهند کرد و اگر لینک ایجاد شده در آن متعلق به سایت معتبری باشد برای سایت میزبان مفید است.

البته هنوز پاسخ این سوال نا مشخص است که " آیا گوگل تفاوت بین خوب و بد را تشخیص می دهد؟"

ریچارد باکستر پاسخ می دهد: البته که گوگل تا حدی از عهده ی این تشخیص برامده ، اما با این وجود برای تشخیص پست "خوب" ، "قابل قبول" و "بد" بی نقص نیست و هنوز اشکالات زیادی در نتایج آن به چشم می خورد. از نظر من زمانی که لینکی نیاز به تحلیل و بحث دارد تا در مورد کیفیت آن نظر داده شود، نشان می دهد که به اندازه ی کافی خوب نیست و این تشخیص از جانب زبان ماشین بسیار مشکل است.همانطور که با انتشار نسخه های اولیه ی پاندا و پنگوئن مشاهده کردیم ، همانطور که رتبه ی بسیاری از سایت ها به اشتباه ارتقا یافت رتبه ی برخی دیگر به شدت کم شد. به همین دلیل من فکر می کنم برنامه نویسی برای تشخیص اینگونه مسائل علاوه بر سخت بودن می تواند موجب لطمه دیدن بسیاری از سایت ها شود.

آیا پست مهمان هنوز ارزشمند است؟

تا حدودی بله,البته تا جایی که به قصد لینکسازی انجام نگیرد. اکنون تاکید ما بر روی گرفتن تعهد بیشتر از نویسندگان پست مهمان است و پست هایی که به منظور جمع بندی مطالب دیگر باشد را نمی پذیریم.

در گفته های کوین گیبن نیز می توان دریافت که راه های اینچنینی برای ارتقای رتبه همیشه مفید بوده و هستند اما زمانی که از آنها بیش از حد و به عنوان راهی برای تغییر نتایج واقعی استفاده شود مشکل ساز خواهند بود. بنابراین شما باید از دریچه ی چشم گوگل به این مسائل نگاه کنید و مطالبی را تولید کرده یا برای اضافه کردن به سایت خود بپذیرید که برای مخاطب جذاب و مفید باشد. و از انتشار پست ها با نویسنده های ناشناس به شدت خودداری کنید.

پست مهمان از نظر گوگل برای انتشار مطالبی استفاده می شود که تیم اصلی نویسندگان سایت قادر به تولید آنها نباشد. و در نهایت مطالبی که به این منظور تولید می شوند بسیار مفید و موثر خواهند بود.

خواندن 1562 دفعه

آخرین‌ها از وب پویا