33 نمونه توضیحات مناسب متا از نظر سئو

نوشته شده توسط  سه شنبه, 06 مرداد 1394 19:51
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

33 نمونه توضیحات مناسب متا از نظر سئو

با وجود اینکه باید تا جای امکان توجه به سمت مخاطبان جلب شود اما هنوز بررسی "هنر چگونه نوشتن توصیف مناسب" امری مهم در عین سادگی است. پس از هر بررسی و تحقیقی در نهایت گوگل بازار هدف شما را در نظر می گیرد. در اینجا برای یادآوری اهمیت توضیحات مناسب متا از نظر سئو ، مثال هایی را بررسی می کنیم.

آخرین سنگر بازاریابی سنتی... توضیحات متا! تنها نقطه مشترک بین بازاریابی و بهینه سازی برای موتور جستجو! مرز حساسی بین بازاریابی موفق و یک خودکشی آنلاین!

مدت زمان زیادی است که گوگل با توجه به توضیحات متای هر سایت آنها را علامت گذاری و رتبه بندی می کند. و اینکه یاهو و بینگ نیز تا حدودی از آن به عنوان منبع بهره می گیرند واقعیت دارد. این امر بیانگر ارزش 156 کاراکتری است که نشانگر اولین معرفی محصول شما در جهان است.

در جهانی پر از تجربیات مختلف و پیشرفت های شخصی یک امر به طور قطعی غیر قابل انکار است: همه و همه در حال جستجو هستند. ممکن است RGB صحیح برای جلب مجموعه C را در سایت خود اجرا کرده باشید, اما اگر همچنان در مورد بهینه سازی برای موتور جستجو تاثیر گذار نبوده اید می توان گفت مشکلی اساسی برای سایت خود ایجاد کرده اید.

توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا نوشته ی کوتاهی است که در زیر لینک آبی رنگ در گوگل هنگام جستجو پدیدار می شود. با توجه به جستجوی کاربر قسمت هایی که با کلمه جستجو شده مطابقت دارد برجسته و پررنگ نشان داده می شود.

همچنین ستاره های مربوط به رتبه بندی, نویسنده, لینک های مرتبط سایت و طرح های آن به عنوان مکمل در توضیحات متا قابل رویت است.

هنر نوشتن توضیحات متا

نوشتن توضیحات متا بسیار ساده است و وابسته به این است که نویسنده با توجه به تعداد محدود کاراکتر های مجاز(156عدد) چه اطلاعاتی را در اختیار بگذارد که جذاب باشد.

تعدادی از نکات مهم که باید برای ایجاد توضیح موفق به آنها توجه کرد را در ادامه بررسی می کنیم:

  • عبارات جستجو. فراموش نکنید که کلمات کلیدی که با آنچه کاربر جستجو می کند تطابق داشته باشد پررنگ نشان داده می شوند و بر این مبنا به کلماتی که به آنها توجه بیشتری می شود دقت کنید و شانس کلیک بر روی سایت خود را به این ترتیب افزایش دهید.
  • پیام تجاری. یکی از مهمترین موارد برای جذب مشتری این است که دقیقا توضیح دهید که محصول شما چیست و در این مورد صادق باشید.
  • پیام تجاری مختصر و مفید. سنگر بازاریابی سنتی! نکاتی را بنویسید که محتوای سایت را به خوبی عرضه کند.
  • تبلیغات ارزشمند/تخفیف/پیشنهاد.
  • یکتایی. اگر بی نظیر نباشید, ابزار مدیریتی گوگل شما را کنار خواهد گذاشت! باید محتوای صفحه ی شما منحصر به فرد باشد.

به این ترتیب می توانید 156 کاراکتر را به طور مناسب برای موتور جستجو ساماندهی کنید.

عبارات جستجو به صفحه شما مربوط می شوند, چه چیزی شما را برجسته و بهترین می کند؟ پیشرفت شما به طور واضح اندازه گیری می شود , با تعداد کلیک ها بر سایت رتبه آن نیز بالاتر می رود.

اگر توضیحات متا را ننویسید چه اتفاقی می افتد؟

در بهترین حالت سیستم خودکار گوگل قسمت مفیدی از نوشته صفحه ای که بیشتر از همه بازدید کننده دارد را در نظر می گیرد. در بدترین موقعیت گوگل بخش غیر جذاب و بی ربطی را در نظر می گیرد که از آن به عنوان تبلیغات کشنده یاد می کند, یا حتی ممکن است هیچگونه توضیحاتی را در نظر نگیرد. کدام بهتر است: تبلیغات کشنده یا مغازه متروک؟

توضیحات متا تگ مناسب برای سئو

خواندن 2578 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 15:36

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا