4 راهکار مطمئن برای لینک سازی در سال 94

نوشته شده توسط  دوشنبه, 05 مرداد 1394 13:58
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آیا در مورد چگونگی لینکسازی برای سایت خود دچار سردرگمی شده اید؟ آیا می ترسید لینکسازی در نهایت موجب لطمه دیدن رتبه ی سایت شما شود؟

لینکسازی چیست؟

در درجه ی اول باید مشخص شود لینکسازی یا لینک بیلدینگ دقیقا چیست. توضیحات دقیق و جامع در خصوص لینکسازی موجب می شود فرد با ایجاد لینکهای خروجی مرتبط, و لینکهای ورودی مناسب برای سایت به رتبه ی بالاتری در اکثر موتورهای جستجو دسترسی پیدا کند و به این ترتیب بازدید کننده ی بیشتری را برای سایت خود فراهم آورد.

آیا لینکسازی از رده خارج شده است؟

تصورات و برداشت های غلطی در رابطه با لینکسازی وجود دازد که موجب شده عده ای بیاندیشند این امر از نظر گوگل خوشایند نبوده و غیر قانونی است. نظریه های زیادی بر مبنای تغییرات الگوریتم پنگوئن بیان شد بعضی از آنها متعقد بودند در صورت لینکسازی گوگل سایت را جریمه می کند. البته گوگل همیشه با راه های غیر اخلاقی سئو (سئو سیاه) مبارزه کرده و برای افرادی که روش های غیر استاندارد را برای ارتقای رتبه سایت خود انتخاب کرده اند عاقبت خوبی را پیش بینی نمی کند. اما همواره راههای مطمئن ومورد قبول گوگل وجود دارد. لینکهای ورودی سایت مهم ترین عاملی است که گوگل برای تشخیص اعتبار سایت از آن ها استفاده می کند.

در راستای همین موضوع "مت کاتس" ,(مهندس تشخیص و مدیریت تیم اسپم گوگل) در مصاحبه ای این با "اریک انج" ,(موسس و مدیر عامل شرکت Stone Temple Consulting) در ماه جولای 2013 گفت: بررسی لینک ها همچنان بهترین راهی است که تا کنون برای تشخیص اعتبار سایت ها پیدا کرده ایم , همچنین در طول زمان با در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی تالیفاتی که از طرف مدیران سایت صورت می گیرد یا حتی میزان محبوبیت اجتماعی سایت ها اطلاعاتی به دست می آید که برای تصمیم گیری درمورد رتبه ی سایت بسیار کمک کننده می باشد.

"الکس باند" از "Search Engine Talks" نیز اضافه کرد: لینکسازی اخلاقی و استاندارد یعنی ایجاد لینکی که کاربر به محض کلیک روی آن به اطلاعات مفیدو مورد نظر خود دست یابد.و هدف از ایجاد لینک افزایش راه های ورودی به سایت نیست بلکه دسترسی آسان تر کاربر به اطلاعات مورد نظر وی می باشد. هرگز برای بازی دادن موتورهای جستجو و تغییر دادن نتایج آن لینکسازی نکنید چرا که دیر یا زود دستتان رو می شود.

 

روش های لینکسازی , لینکسازیِ منسوخ شده

الکس به نکته ی جالبی اشاره کرد. تا چندی پیش مدیران سایت ها برای رسیدن به رتبه های بالا بدون توجه به ارتباط موضوعات کاری به تبادل لینک می پرداختند و به این ترتیب بیشترین حجم کلمه ی کلیدی که امکان داشت با لینک مربوط به آن را در صفحه می گنجاندند.هم اکنون این روش منسوخ شده است.

در این زمینه گوگل توضیحات واضح و کاملی داده است:

"هر لینکی که به منظور دست بردن به رتبه بندی سایت در گوگل ایجاد شود در زمره ی تخلفات گوگل قرار می گیرد."

موارد زیر نمونه هایی از لینکسازی نا متعارف است که می تواند موجب لطمه ی شدیدی به رتبه ی سایت شما شود.

  • خریدن لینک به روش های متفاوت مانند پرداخت پول یا ارائه ی خدمات در ازای ایجاد لینک.
  • تبادل لینک که در بالا نیز به آن اشاره شد. تبادل لینک مستفیم به منظور ارتقای رتبه.
  • ایجاد فضای تجاری برای افراد که بتوانند مقاله هایی با حجم بالای کلمات کلیدی وارد کنند.
  • ایجاد لینک سایت خود در دایرکتوریهای بی کیفیت.

گوگل تاکید به سزایی بر این قوانین دارد. و افرادی که تخلفات از این موارد را گزارش می دهند تشویق می کند.این امر به منظور ارتقای کیفیت تشخیص الگوریتمی گوگل می باشد.

4روش امن برای لینکسازی

در بین این روش های که ممکن است مشکل ساز شوند این 4 روش برای لینکسازی مفید معرفی می شوند.

کیفیت بهتر از کمیت است:

در ذهن داشته باشید داشتن تعداد کمی لینک از سایتهای معتبر و مرتبط با شاخه ی کاری خود بسیار ارزشمند تر از تعداد انبوه لینک از سایت های غیر استانداردو بی ربط است.

بر روی ایجاد محتوای مناسب تمرکز کنید

با ایجاد محتوای مناسب و کامل, خود به خود دیگران به لینک دادن به سایت شما ترقیب می شوند.

سایت های مرتبط پیدا کنید

لینک داشتن در سایتی که شاخه ی کاری آن با شما متفاوت است لینکسازی مفیدی به حساب نخواهد آمد. دقت کنید لینکی که شما ایجاد می کنید به حیطه ی کاری خود مرتبط یا حداقل نزدیک باشد. به عنوان مثال اگر در زمینه ی طراحی وبسایت فعالیت می کنید و در یک وبلاگ تخصصی طراحی سایت لینک ایجاد کنید به مراتب بهتر از صدها لینکی است که در وبلاگ ها یا سایتهای نامربوط ایجاد کرده اید.

ترکیب کردن لینکسازی و رسانه های اجتماعی

در مصاحبه ای با مت کاتس,اریک انج در باره ی دیدگاه خود در مورد روش بسیار خوب لینکسازی قوی در شبکه هایی مانند تویتر , فیسبوک و گوگل پلاس سخن گفت. وی توضیح داد با ایجاد لینک های مناسب در این شبکه ها و به دنبال آن ایجاد محتوای مفید به صورت اتوماتیک مخاطبان را جذب می شوند وموجب می شود افراد محتوا را به اشتراک گذاشته و سایت شما به رتبه ی خوبی دسترسی پیدا کند.

این دیدگاه توسط مت کاتس تائید شد.

به لینک های ورودی همانند رای اعتماد نگاه کنید. زمانی که فردی محتوای شما را مطالعه کند و آن را مفید بیابد مسلما تمایل دارد که به آن لینک دهد. همانطور که همیشه متذکر شده ایم, لینکسازی کار ساده ای نیست اما بسیار مفید است و زمانی که این کار به درستی انجام پذیرد بسیار ارزشمند خواهد بود.

و در آخر طبق گفته ی برد میلر : با وجود اهمیت روزافزون سئو و فعالیت های افراد برای داشتن لینک های مناسب به تدریج بحث به دست آوردن لینک جایگرین لینکسازی خواهد شد.

خواندن 2783 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

 با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 | 09133045663 | 09129252046
ایمیل: info [@] webpouya.com