الگوریتم جدید گوگل در مورد قالب سایت

نوشته شده توسط  دوشنبه, 05 مرداد 1394 04:56
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

الگوریتم جدید گوگل برای بنرهای تبلیغاتی و قالب سایت

 

الگوریتم جدید گوگل برای قالب صفحات در ژانویه سال 2012 به سایر الگوریتم های گوگل اضافه شد، و به گفته مت کاتس در توییتر ، تغییرات در راستای این الگوریتم در روز ششم فوریه انجام شد. با این وجود جزئیات بیشتری را در خصوص آن توضیح نداد.

اگر اخیرا تغییراتی در حجم ترافیک سایت خود احساس کردید و یا رنکینگ سایت شما دگرگون شده است ضروری است که در جریان الگوریتم جدید گوگل در زمینه مبارزه با بنرهای تبلیغاتی و قالب سایت های آزاردهنده برای کاربران قرار بگیرید.
اگر در سایت شما بخش تبلیغات نسبت به محتوای صفحات وسیعتر است باید بدانید تاثیر به روز رسانی الگوریتم قالب صفحات بر روی چنین سایت هایی خواهد بود. چرا که کاربران برای رسیدن به مطلب مورد نظر خود انتظار دارند نتایج نشان داده شده توسط موتور جستجوی گوگل سریع ترین راه باشد و با اولین کلیک به مطلب مورد نظر خود دست یابند. حال در سایت هایی که تمام قسمت های مفید صفحه را تبلیغات در بر گرفته و محتوای اصلی به سختی قابل رویت باشد ، انتظار کاربر برآورده نمی شود. بنابراین الگوریتم قالب صفحات به منظور ارتقای کیفیت نتایج نشان داده شده و برطرف کردن این مشکل به روز رسانی شد. 

سایت هایی که از لحاظ محتوایی ضعیف هستند و تمرکز خود را به بخشهای تبلیغات معطوف ساختند (منظور سایتهایی است که توجه کاربر را قبل از محتوای سایت یا هر چیز دیگر به تبلیغات جلب می کند.) هدف اصلی الگوریتم قالب صفحات می باشند.

مت کاتس در یکی از نطق های اصلی خود در ماه اکتبر, بیان کرد که نسل جدید قالب های صفحات ، سایت هایی که حجم عظیمی از بالای صفحات سایت خود را به تبلیغات اختصاص داده اند را هدف اصلی قرار داده است. و به مدیران سایت پیشنهاد کرد قبل از اینکه انتشار الگوریتم جدید بر روی سایت آنها تاثیر بگذارد تغییرات لازم را روی سایت خود اعمال نمایند.

تمامی تغییرات و الگوریتم های گوگل بر اساس نیاز ها و بهره مندی هرچه بهتر کاربر از موتور های جستجو است. زمانی که مطالب اصلی و قسمت های بالا و پایین و حاشیه ای سایت شما به تبلیغ اختصاص داده شود نه تنها هدف موتورهای جستجو را نادیده می گیرید بلکه تجربه ی خوبی را نیز برای کاربر ایجاد نخواهید کرد. بنا براین الگوریتمی طراحی شد تا اینگونه سایت ها حداقل امتیاز را کسب کنند.

مت کاتس گفت این الگوریتم بیشترین تاثیر را بر روی سایت هایی که به زبانهای غیر انگلیسی هستند خواهد داشت.

از آنجایی که الگوریتم قالب صفحات هدف بسیار مشخصی دارد، این تصور غلط برای عده ای پیش آمد که این الگوریتم سایت هایی که فضای خالی زیادی بین مطالب دارند و از فونت های بزرگ استفاده می کنند را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در حالی که این الگوریتم سایت هایی که روند عادی را طی می کنند نیز هدف قرار داده است.

برای اینکه از تاثیرات الگوریتم جدید روی سایت خود مطلع شوید گوگل آنالیتیکز سایت را چک کنید و تغییراتی که بعد از تاریخ ششم فوریه ایجاد شده را بررسی نمایید. دقت کنید که بیشترین تاثیر بر روی سایت های غیر انگلیسی بوده است.

قالب سایت بر اساس سئو

اگر تصمیم دارید قالب صفحات سایت خود را تغییر دهید، زمانی که خزنده تغییرات را در صفحات شما پیدا کند بازتاب آن را خواهید دید. مدت زمانی که طول می کشد تا خزنده تفاوت ها را تشخیص دهد به عوامل متعددی بستگی دارد، مانند تعداد صفحات سایت شما و میزان محتوای موثر سایت در جستجوهای ربات گوگل. به طور معمول چند هفته طول می کشد تا ربات گوگل تغییرات قالب صفحات را منعکس کند.

در مجموع باز هم یادآوری می شود پیش از هر چیز هدف خود را رضایت کاربر قرار داده و در راستای تولید بهترین محتوا برای بازدید کننده گام بردارید. در نظر گرفتن تغییرات الگوریتم ها موثر است اما کافی نیست چرا که در نهایت این محتوای سایت شما است که بازدیدکننده را به بازگشت به سایت ترغیب کرده و در نتیجه به مشتری تبدیل می کند.

خواندن 2792 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 14:26

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا