۱۱ روش ساده اما عالی برای افزایش رتبه سایت در گوگل

سه شنبه, 13 مهر 1400 11:56
امتیاز شما به این مطلب
(5 رای‌ها)

 افزایش رتبه سایت در گوگل

 

 در این مقاله ما به بیان ۱۱ روش ساده اما عالی برای افزایش رتبه سایت در گوگل پرداخته ایم و برای شما تمام نکات مهم و حیاتی را به طور مختصر شرح داده ایم تا شما هم بتوانید به ساده ترین شکل ممکن سایت خود را در جست و جوی کلمات کلیدی مرتبط در نتایج بالا و اولیه گوگل  نمایش دهید. پس اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود در گوگل هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

افزایش رتبه در گوگل

افزایش رتبه سایت در گوگل فقط نیازمند آن نیست که شکا تکنیک ها و ترفند های مختلف و متفاوت را بدانید و روی سایت خود پیاده کنید، بلکه مهم ترین نکته تداوم حضور سایت شما در نتایج اولیه گوگل است! برخی سایت ها هستند که در رتبه های اولیه گوگل برای مدت بسیار کوتاهی هستند و پس از مدتی ناپدید می شوند. علت آن است که این سایت توجهی به ایجاد تداوم در سئو و بهینه سازی وب سایتشان ندارند. به همین دلیل ما نکات مهم افزایش رتبه سایت در گوگل را برای شما شرح داده ایم تا بتوانید به طور مداوم در صدر نتایج گوگل باشید.

 1. کلمات کلیدی هوشمندانه تر

کلمات کلیدی فقط برای این نیستند که شما بازدید سایت خود را بالا ببرید، بلکه انتخاب کلمات کلیدی برای سایتتان باید طوری اینتخاب شوند که جامعه هدف کسب و کارتان را به سمت شما بکشاند. شما نباید هدفتان از کلمات کلیدی فقط افزایش بازدید سایتتان باشد، بلکه باید جامعه هدف را بشناسید و کلمات کلیدی مهمی که آنها را به سمت شما می کشاند را انتخاب و در سایتتان ثبت کنید.

 1. تولید محتوای کاربر پسند

گوگل سایت هایی را معتبر می شناسد که کاربران ماندگاری بیشتری در آنها داشته باشند. بدین معنا که شما باید محتوایی تولید کنید که کاربران پس از خواند آنها علاوه بر اینکه به پاسخ سوالات خود رسیدند، از اینکه مستقیما وارد سایت شما شده اند راضی باشند و بخواهند مطالب دیگر سایت شما را نیز بخوانند. این آینده سئو است؛ یعنی شما محتوایی با کلمات کلیدی هدف ( که بالاتر توضیح دادیم ) تولید کنید که کاربران را در سایت شما نگه دارد و ماندگاری آنها را در سایت شما افزایش دهد. در محتوای اهمیت تولید محتوای جدید در سئو سایت، می توانید به این موضوع پی ببرید که تولید محتوا چه تاثیری در افزایش رتبه سایت دارد.

 1. عنوان های جذاب

کافیست هر محتوایی را که تولید می کنید، برایشان عنوانی جذاب و ترغیب کننده برایش تولید کنید تا کاربران با دیدن این عنوان ها بدون تردید روی آن کلیک و وارد سایت شما شوند. کافیست عنوان های محتواهای تولیدی خود را تغییر دهید تا اثر جادویی عنوان های جذاب را مشاهده کنید. این عنوان ها سبب می شوند که نرخ کلیک سایت شما بالا رود، دقیقا همان فاکتوری که گوگل با شناخت آن شما را به سرعت در گوگل بالا خواهد آورد. در عنوان های خود سعی کنید از کلماتی همچون " روش صحیح " یا " راهکارهای " یا حتی از کلمه " چیست " استفاده کنید. زیرا این ها کلماتی هستند که سبب ترغیب هرچه بیشتر کاربران برای مراجعه به سایت شما می شوند زیرا کاربران به دنبال یافتن پاسخی جامع، کوتاه و در عین حال کامل به سوالات و نیاز های خود هستند. با خواندن محتوای نکات ضروری در مورد انتخاب تیتر وب سایت، می توانید برای سایت خود عنوان های جذاب انتخاب کنید!

 1. نوشتن جذاب توضیحات متا

بعد از عنوان محتوا، از مهمترین نکاتی که سبب ترغیب کاربران به حضور و کلیک روی محتوای سایت شما می شود، توضیحات متا است. حال توضیحات متا چیست؟ وقتی که مطلبی را در گوگل سرچ می کنید، ابتدا عنوان مطالب مشابه به رنگ آبی نمایش داده می شود که زیر آنها با فونت ریزتری نوشته هایی به رنگ مشکی که توضیحاتی تکمیلی درباره عنوان جست و جو شده است نمایش داده می شود که به آنها توضیحات متا می گویند. کافیست توضیحات متا را طوری بنویسید که علاوه بر اینکه نگاهی کلی از مطالب را به کاربران ارائه می دهد، بلکه باید آنها را ترغیب به کلیک بر روی لینک سایت شما نیز کند. بهبود رتبه سایت در گوگل بسیار از توضیحات متا تاثیر می پذیرد. زیرا این توضیحات مت است که بعد از عنوان نگاه کاربران را به خود جذب می کند. سعی کنید در توضیحات متا عنوان را عینا تکرار کنید و از کلماتی همچون " قدم به قدم" یا "آموزش صحیح" یا از "آموزش رایگان" استفاده کنید. این کلمات، کلماتی هستند که کاربران را در حین خواند توضیحات متا بیشتر ترغیب به کلیک بر روی عنوان سایت شما می کند.

 1. استفاده صحیح از لینک های داخلی و خارجی

در حین تولید محتوا، باید به این نکته توجه داشته باشید که می توانید مطالبی مشابه مطلبی که در حال تولید آن هستید یا مطالبی که می تواند به صورت تکمیلی در کنار آن باشد را به کاربران خود معرفی کنید. کافیست با قرار دادن لینک های مرتبط در این زمینه در ما بین محتوای خود یا حتی در انتهای آن، کاربران را به مطالب دیگر سایت خود هدایت کنید. اینکار نه تنها باعث افزایش رتبه مطلب تولیدی می شود، بلکه باعث افزایش رتبه دیگر صفحات سایت شما نیز می شود. از دیگر روش های بهبود رتبه سایت در گوگل، دادن لینک های خارجی است. کافی است سایت هایی که رتبه های بالای در گوگل کسب کرده اند را در انتها مطالب خود قرار دهید. حال این فکر اشتباه را از خود دور کنید که لینک خارجی باید نوفالو باشد، اگر لینک شما فالو و به سایت هایی با رتبه بالا و مناسب در گوگل باشد، گوگل بهتر شما و مطلبتان را می شناسد و سریع تر در گوگل رتبه بالاتری خواهید گرفت. این کار سبب می شود که گوگل مطلب شما را مطلبی با بار علمی بالا و با کیفیتی کاربر پسند بشناسد، چرا که شما سبب شده اید که کاربرانی که به سایت شما رجوع کرده اند، از طریق سایت شما به سایتی بروند که در مطلب مشابه رتبه بالاتری نسبت به سایت شما دارد و کاربران هم آنقدر جذب سایت و مطلب شما شده اند که می خواهند برای اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنند، به سایت هایی که شما معرفی کرده اید بروند.

 افزایش رتبه سایت در گوگل

 1. استفاده از تگ های هدینگ در محتوا

یک دیگر از نکات مهم و حائز اهمیت در تولید محتوا و بالا بردن رتبه سایت در گوگل، استفاده از تگ های هدینگ H1, H2, H3 می باشد. ایبته استفاده درست و به ترتیب از این هدینگ ها را نباید فراموش کرد. این تگ ها را حتما برای کلمات کلیدی مشابه و هم خانواده در عنوان های موجود در سایتتان استفاده کنید. استفاده هوشمندانه از این تگ ها در محتوای سایت شما سبب بالا بردن رنکینگ سایت در گوگل می شود. برای اینکه بدانید چطور از این هدینگ ها استفاده کنید، کافیست بدانید که ترتیب عنوان ای مهم در محتوای تولیدی شما به چه شکل است. برای مثال در همین مطلبی که در حال خواندن آن هستید، عنوان "افزایش رتبه در گوگل" هدینگ H2 است و عنوان "استفاده صحیح از لینک های داخلی و خارجی" از هدینگ H3 استفاده شده است. پس می دانید که از برای بالا بردن رنکینگ سایت در گوگل باید از هدینگ ها به شکل صحیح و هوشمندانه استفاده کنید. 

 1. بهینه سازی تصاویر و فیلم ها

یکی دیگر از ساده ترین راه ها برای افزایش رتبه در گوگل، بهینه سازی تصاویر و فیلم های مرتبط در سایت شما است. بهینه سازی فقط بدین معنا نیست که تصاویر را فشرده سازی یا حجم آنها را کم کنید؛ بلکه شما می توانید با قرار دادن لوگو و نام انگلیسی عنوان خود در نام عکس، این اطلاع را به گوگل دهید که این تصاویر و فیلم ها مرتبط به این مطلب و منحصرا برای سایت شما است. شما برای افزایش رتبه سایت در گوگل کافیست لوگو سایت خود را در تصاویر و فیلم هایی که روی سایتتان بارگذاری می کنید قرار دهید. با اینکر شما خود، تصاویر، فیلم ها و محتوای خود را به گوگل معرفی میکنید و گوگل آن محتوا را به شکلی انحصاری برای شما می شناسد. دیگر روش، قرار دادن کلمات کلیدی و عنوان مطلب خود به انگلیسی در قسمت توضیحات و نام عکس در حین بارگذاری است. دقیقا با این کار باز گوگل متوجه خواهد شد که این تصاویر و فیلم ها مرتبط با مطلبی است که در سایت خود قرار داده اید.با کمک بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر می توانید بدون افت کیفیت، تصاویر خود را بهینه کنید.

 1. آپدیت مطالب قدیمی 

یکی از روش هایی که به شدت تاثیر به سزایی در افزایش رتبه سایت شما در گوگل ددارد، آپدیت و بروزرسانی مطالب قدیمی تر سایت شما است اما نه هر مطلبی، بلمه مطالبی را باید به روزرسانی کنید که از نظرتان پرطرفدار هستند اما رتبه خوبی را در گوگل کسب نکرده اند را به روز رسانی کنید. حال این به روزرسانی خود بسیار مهم است! شما باید در آنالیتیکس خود کلمات کلیدی که رتبه های خوبی ندارند و اما به خوبی سرچ می شوند را شناسایی کنید. کاملا هم مشخص است که این کلمات کلیدی مربوط به کدام مطلب می باشد. در نتیجه به مطلب مورد نظر می روید و اقدام به استفاده هوشمندانه تر از ابزاری که سبب افزایش رتبه محتوا شما می شود، می کنید. فرامش نکند در این مرحله شما باید چیزی را از مطالب قدیمی خود حذف کنی. بلکه باید مطالب که به روز تر می باشد را با کلمات کلیدی هوشمندانه و مرتبط تر به آن اضافه کنید.حتی می توانید عنوان هایی که در محتوای خود قرار داده اید را با هدینگ هایی  که بالاتر توضیح داده ایم، بازنشر کنید تا مطلبتان در گوگل بیشتر شناخته شود. با مطالعه افزایش بازدید سایت فروشگاهی با بروزرسانی محتوای قدیمی، حتما نکات مهم و جذابی را یاد خواهید گرفت!

 

 1. انتخاب نام دامنه کوتاه

هنگام انتخاب نام دامنه باید توجه داشته باشید که نام دامنه را طوری انتخاب کنید که طول آن تا حد ممکن کوتاه باشد. لازم است که بدانید URLهای کوتاه و ساده برای گوگل اولویت دارند و گوگل URLهای بهینه را ترجیح می دهد. اگر دامنه را طولانی و پیچیده انتخاب کنید، یادآوری آن برای کاربران سخت خواهد بود. به شما توصیه میکنیم مقاله راهنمای انتخاب اسم برای سایت را در این زمینه مطالعه کنید. 

 

 1. دسترسی عمومی به اطلاعات WHOIS دامنه

ابتدا بهتر است بدانید که WHOIS به پروتکل ثبت و یافتن منابع مختلفی که به یک سایت مرتبط است، گفته می شود. به کمک WHOIS می توان به جستجوی دامنه و اطلاعات تماس وب مستر آن پرداخت. می توان این اطلاعات را مخفی کرد اما بهتر است این کار را انجام ندهید و اجازه دسترسی به اطلاعات WHOIS را به کاربران نیز بدهید. در صورتی که اطلاعات WHOIS دامنه را مخفی کنید، گوگل فکر می کند که شما می خواهید کار غیرمجاز انجام دهید.

 

 1. انتخاب هاست مناسب برای میزبانی

انتخاب هاست نقش مهمی در تعیین جایگاه سایت شما در گوگل دارد. بنابراین شما باید برای هاست سایت خود بهترین شرکت را انتخاب کنید تا به مشکل برنخورید. برای انتخاب یک شرکت مناسب هاستینگ حتما مقاله معرفی شرکت برتر هاستینگ را مطالعه کنید.

 

در یک کلام

در این مقاله به بررسی نکات مهم و حیاتی بالا بردن رتبه در گوگل پرداخته ایم و ۱۱ روش ساده را برای افزایش رتبه در گوگل برای شما شرح داده ایم. شما میتوانید از طریق فرم زیر نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 13 مهر 1400 11:56

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo ۱۱ روش ساده اما عالی برای افزایش رتبه سایت در گوگل نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا