افزایش فروش در بحران کرونا با ساخت فروشگاه اینترنتی

شنبه, 17 مهر 1400 12:11
امتیاز شما به این مطلب
(8 رای‌ها)

افزایش فروش با ساخت فروشگاه اینترنتی

 

آیا افزایش فروش در بحران کرونا با ساخت فروشگاه اینترنتی ممکن است؟ بله! با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا در این روزهایی که مردم درگیر ویروس کرونا و قرنطینه خانگی هستند با ساخت فروشگاه اینترنتی، فروش خود را افزایش دهید.

ساخت فروشگاه اینترنتی برای افزایش فروش در دوران کرونا

خیلی از اتفاقات می‌تواند باعث کم شدن فروش فروشگاه‌ها شود. شاید همه‌گیرترین و واضح‌ترین این اتفاقات گسترش ویروس کرونا در سطح جهان باشد، که موجب تعطیلی بسیاری از کسب و کار‌ها و بسته شدن طولانی مدت مغازه‌ها شد. آیا راهکاری وجود دارد که در چنین شرایطی هم بتوانید کسب و کارتان را سرپا نگه دارید  یا فروشتان را افزایش دهید؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

چگونه می‌توان فروش را در دوران کرونا افزایش داد؟

در گذشته برای افزایش فروش از راهکار‌های تبلیغاتی مانند پخش کردن تراکت یا برگزاری جشنواره‌های فروش و ارائه تخفیف مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما امروزه امکانات دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند تاثیر خیلی بیشتری در افزایش فروش سایت فروشگاهی داشته باشد.

روز به روز به علاقه‌مندان خرید‌های اینترنتی افزوده می‌شود و به مرور زمان خیلی از مشتری‌های شما نیز ممکن است ترجیح دهند که نیاز‌های خود را از طریق سایت‌ های فروشگاهی برطرف نمایند. انواع فروشگاه‌ اینترنتی مثل دیجی کالا الان به بزرگترین رقبای فروشگاه‌های فیزیکی سطح شهر تبدیل شده‌اند. چه باید کرد؟ پاسخ ساده است، باید خود را با شرایط کنونی دنیا سازگار کنید. بله تغییر در ماهیت کسب و کار‌ها خواه یا ناخواه رخ می‌دهد و شما اگر می‌خواهید از این قافله عقب نمانید باید بتوانید خود را با این شرایط سازگار کرده و تغییرات را بپذیرید. این قطعا به نفع شما نیز خواهد بود.

در دوران کرونا مردم ترجیح می دهند به صورت اینترنتی خرید کنند و کمتر از خانه خارج شوند، پس شما به کمک راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی می توانید فروش خود را افزایش دهید.

 

فروشگاه اینترنتی در کرونا

 

بیشتر بخوانید: تحلیل فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

 

چگونه راه اندازی سایت فروشگاهی موجب افزایش فروش در دوران کرونا می‌شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد راه اندازی یک سایت می‌تواند باعث رونق کسب و کار شما شود، از جمله:

 • محدوده مشتریان شما از یک محله یا شهر به کل کشور گسترده می‌شود.
 • اضافه کردن این بخش به کارتان به سرمایه زیادی نیاز ندارد.
 • می‌توانید با وجود تعطیلات یا حتی زمانی که مشغول به استراحت هم هستید فروش داشته باشید.
 • شرایطی دارید که باعث ارتباط مداوم با مشتریان شده و آن‌ها را به خود وفادار می‌کنید.
 • نظراتی که مشتریان قبلی در سایت می‌گذارند، می‌تواند کاربران جدید را به خرید از شما ترغیب کند.

آنچه در بالا به آن اشاره شد بخشی از دلایلی بود که یک سایت اینترنتی می‌تواند به افزایش فروش شما کمک کند. اما قطعا پذیرش چنین تغییراتی چندان هم ساده نیست، اما اگر بخواهید در دنیای رقابت امروز بازار موفق شوید لازم است تا این تغییرات را پذیرفته و برایش انرژی صرف کنید.

 

افزایش فروش در بحران کرونا

 

یک مثال از افزایش فروش با ایجاد سایت

صاحب یک فروشگاه لوازم تزئینی که از پایین آمدن فروش خود ناراضی بود تصمیم گرفته بود که پنج میلیون هزینه کرده و در یکی از پیج‌های اینستاگرام فروشگاه خود را تبلیغ کند. او همچنین داشت فکر می‌کرد که روی کالا‌های خود یک تخفیفی ۳۰ درصدی بگذارد. اما پیشنهاد ما چه بود؟ بله، راه اندازی یک سایت فروشگاهی.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی نه تنها هزینه کمتری دارد، بلکه می‌تواند تاثیر بیشتر و طولانی مدت در افزایش فروش داشته باشد. حتی این امکان را به صاحب مغازه می‌دهد که مدتی فروشگاه فیزیکی خود را تعطیل کند و باز هم فروش داشته باشد. اما صاحب مغازه ترجیح داد ابتدا ایده تخفیف سی درصدی خود را امتحان کند. یک هفته افزایش فروش با سود کمتر داشت، اما باز هم به جای اول خود بازگشت و در نهایت پذیرفت که بهترین راه ورود به دنیای آنلاین کسب و کار است.

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم پذیرش چنین تغییراتی برای اکثر کاسبان سنتی سخت است و نمی‌توانند بپذیرند که روشی که تا کنون برایشان موفقیت آمیز بوده است را باید تغییر دهند و در نهایت قانع می‌شوند. اما از کجا باید شروع کرد؟ خواندن مقاله را ادامه دهید تا این ابهام را نیز برطرف کنیم.

 

چگونه و از کجا فروش آنلاین خود را شروع کنیم؟

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی گام اول انتخاب محصول است، اما اگر شما صاحب بک مغازه یا فروشگاه فیزیکی هستید مرحله اول را پشت سر گذاشته و قطعا می‌دانید قرار است چه چیزی را به فروش برسانید. در عین حال که دستتان برای افزودن محصولات دیگری نیز در سایت باز خواهد بود. اما بهتر است تمرکزتان روی یک نوع محصول بوده و فروشگاه اینترنتی خود را شلوغ و شاخه شاخه نکنید.

بعد از انتخاب محصول نوبت طراحی سایت فروشگاهی است. برای ساخت سایت می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. اولین و گرانترین روش این است که ساخت و طراحی سایت را به یک شرکت طراحی سایت یا یک برنامه نویس سپرده و بخواهید تا همه مراحل کار را برایتان انجام دهند.
 2. با قدری آموزش در این زمینه با کمک یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس، شخصا اقدام به طراحی سایت کرده و آن را مدیریت کنید.
 3. از فروشگاه ساز برای ساخت سایت فروشگاهی خود استفاده کنید. این روش ساده‌ترین راه است، زیرا:
 • سایت فروشگاهی شما در عرض چند ساعت آماده می‌شود.
 • لازم نیست مهارت برنامه نویسی و کدنویسی داشته باشید.
 • مقرون به صرفه است.
 • خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید.

در ادامه بیشتر با فروشگاه ساز و روش استفاده از آن آشنا می‌شوید.

 

فروش آنلاین در کرونا

 

استقبال از فروشگاه های اینترنتی در روزهای کرونایی

همان طور که گفتیم با شیوع ویروس کرونا، مردم برای اینکه کمتر از خانه خارج شوند به خرید آنلاین روی آوردند و بیشتر خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. بنابراین بیشتر فروشندگان که فقط فروشگاه فیزیکی داشتند شروع به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کردند. پس اگر تا الان فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی نکردید، سریع تر با صفحه تماس با ما با وب پویا تماس بگیرید تا از رقبای خود عقب نمانید. وب پویا با ارائه یک فروشگاه ساز حرفه ای و مشاوره رایگان قدم به قدم تا راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی با شما همراه است.

 

معنی واژه "فروشگاه ساز" چیست؟

فروشگاه ساز در واقع یک سیستم آماده است که به شما کمک می‌کند به سادگی و بدون نیاز به مهارت‌های فنی و کد نویسی، سایت ساخته، آن را ویرایش و مدیریت کرده و محصولات خود را برای فروش ارائه کنید.

فروشگاه ساز‌ها هم نمونه‌های خارجی داشته و هم نمونه‌های ایرانی. فروشگاه ساز وب پویا یک نمونه فروشگاه ساز ایرانی است که به اندازه فروشگاه ساز‌های خارجی حرفه‌ای بوده و به راحتی می‌توانید با کمک آن یک سایت فروشگاهی داشته باشید. استفاده از این فروشگاه ساز بسیار ساده است و ما به طور مفصل در مطلب «آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی» در مورد آن صحبت کرده‌ایم و در اینجا نیز به آن اشاره می‌کنیم.

 • هنگام استفاده از فروشگاه ساز شما کافیست با دیدن قالب‌های سایت قالب دلخواه خود را انتخاب کرده و سایت خود را فعال کنید. شما یک دامنه برای سایت ثبت کرده و آن را مال خودتان می‌کنید. حال می‌توانید کالا‌ها و محتوا‌های مورد نظر خود را در سایتتان قرار داده و منتظر شوید تا کاربران شما را بیابند و به مشتریان شما تبدیل شوند.

بله منتظر شوید! نباید توقع داشته باشید که یک هفته بعد از راه اندازی سایت، فروش شما افزایش پیدا کند. باید بدانید که صبر کلید این راه است. شما باید صبور بوده و البته در کنار صبرتان، اقداماتی انجام دهید که موجب افزایش بازدید از فروشگاه اینترنتی شما شود. همان طور که برای یک فروشگاه فیزیکی تبلیغ کرده و مثلا تراکت پخش می‌کنید، باید فروشگاه اینترنتی خود را نیز به دیگران معرفی نمایید. به این کار دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی گفته می‌شود. دیجیتال مارکتینگ به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید سایت خود را در گوگل بالا آورده یا چه طراحی و چه محتوا‌هایی می‌تواند به جذابیت سایت شما برای کاربران کمک کند. آگاهی از بازاریابی اینترنتی همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت مفید کرده و از آن طریق نیز بازدید کننده‌ها و در نهایت مشتری‌های سایت خود را افزایش دهید.

 

بیشتر بخوانید: روش خرید پستی در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

بالا آمدن سایت در گوگل در روزهای کرونایی

همانطور که اشاره شد یکی از بهترین روش‌ها برای دیده شدن سایت و زیاد شدن بازدیدکنندگان آن، بالا آمدن سایت در گوگل است. برای این کار معمولا از روش‌های سئو که رایگان است و یا از گوگل ادز یا تبلیغات گوگل که باید برایش هزینه صرف شود، استفاده می‌کنند. برای سئو کردن سایت راهکار‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • تولید محتوا با نوشتن توضیحات در مورد محصولات ارائه شده در سایت
 • استفاده از کلمات و عبارت‌های کلیدی مرتبط با محصول ارائه شده، در سایت
 • ساده کردن جستجوی کالا در سایت

 

فروش آنلاین در کرونا

 

نکات سئو سایت فروشگاهی شامل موارد دیگری نیز می‌شود که می‌توانید به طور کامل آن را در سایت وب پویا مطالعه کنید. همچنین در پنل وب پویا برخی خدمات بازاریابی نیز ارائه شده است که مطالعه آن‌ها حتما به کارتان می‌آید.

 

کلام آخر

امروزه برای افزایش فروش و موفقیت در کسب و کار مهمترین راهکار ورود به فضای مجازی و کسب و کار آنلاین است. اما لازم است در این زمینه هم اطلاعات خود را افزایش دهید و هم به اندازه کافی صبور باشید تا به موفقیت مورد نظرتان دست پیدا کنید.

  

بروزرسانی در شنبه, 17 مهر 1400 12:11

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo افزایش فروش در بحران کرونا با ساخت فروشگاه اینترنتی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا