طراحی اپلیکیشن رستوران

چهارشنبه, 10 فروردين 1401 09:49
امتیاز شما به این مطلب
(7 رای‌ها)

مزیت ساخت اپلیکیشن رستوران

 

سبک زندگی امروز و کمبود زمان، باعث شده است که مردم بیشتر به سمت استفاده از غذای آماده و رستوران‌ها روی بیاورند. از طرف دیگر ترافیک و رفتن به رستوران و انتخاب غذا، خود زمانبر است و همین نیاز به اپلیکشن‌های رستوران را بیش از پیش نشان می‌دهد. در ادامه به صورت کامل شما را با طراحی اپلیکیشن رستوران و امکانات آن آشنا می کنیم.

طراحی اپلیکیشن رستوران

 همانطور که گفتیم در حال حاضر تمایل مردم برای استفاده از غذاهای آماده و رستورانی بیشتر از قبل شده است؛ چرا که بسیاری از آنها به دلیل مشغله های زیاد فرصت کافی برای آماده کردن غذا را ندارند. از طرفی بسیاری از مردم به دلیل موقعیت شغلی و یا محل زندگی، نمی توانند به صورت حضوری به رستوران ها بروند.

برخی از مردم که هنوز با نحوه سفارش آنلاین غذا آشنا نیستند، با نزدیک ترین رستوران به خود تماس گرفته و غذای مورد نیازشان را سفارش می دهند. اما این در حالی است که آنها می توانند به راحتی و از طریق وب سایت رستوران های مختلف در هر نقطه ای از شهرشان، غذا سفارش دهند.

در کنار طراحی وب سایت رستوران، اپلیکیشن رستوران بسیار بیشتر در میان مردم محبوب شده است؛ چرا که بسیاری از آنها تصور می کنند کار کردن با وب سایت سخت است و از طرفی اپلیکیشن برای همیشه در موبایل آنها و جیبشان قرار دارد.

بنابراین می توان گفت علاوه بر طراحی وب سایت رستوران، طراحی اپلیکیشن رستوران نیز باید در برنامه صاحبان رستوران قرار بگیرد.

 

مزایای طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

طراحی اپلیکیشن رستوران مزایایی که دارد که در ادامه برخی از مهمترین آن‌ها آورده شده است:

1. سهولت دریافت خدمات

اگر صاحب یک رستوران باشید، طراحی اپلیکیشن رستوران برای مشتریان شما یک تجربه سریع و آسان مهیا می‌کند و سهولت دریافت خدمات میزان فروش را افزایش خواهد داد.

 

2. جذب مشتریان جدید

اپلیکیشن رستوران می‌تواند کمک کند تا رستوران علاوه بر حفظ مشتریان فعلی خود، مخاطبان و مشتریان جدید یافته یا دیسکاوری کند.

 

3. اطلاع رسانی بهتر به مشتری(push notification)

از طریق یک اپلیکیشن می‌توان یکسری پیشنهادات ویژه مانند انواع تخفیفات و برنامه‌های خاص را به گوش مخاطبان رساند و آن‌ها را یادآوری کرد.

 

4. تحویل سریع و به موقع

یکی از ویژگی‌های ثانویه که توسعه دهنده‌های ساخت اپلیکیشن رستوران به آن افزوده‌اند، گزینه‌ی تحویل در کنار سایر ویژگی‌ها است.

 

5. حفظ مشتریان فعلی

مخاطبان یک رستوران با داشتن یک اپلیکیشن، گسترده‌تر خواهند شد، چراکه تعداد زیادی از افراد از طریق تلفن هوشمند رستوران‌ها را جستجو و رزور کرده و ترجیح می‌دهند چنین اپلیکیشنی را روی گوشی خود نصب کنند.

 

قابلیت‌های موجود در طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

مزایای طراحی اپلیکیشن فست فود

  • پیدا کردن رستوران‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی

اپلیکیشن‌های سفارش غذا قابلیت‌های متفاوتی دارند که یکی از مهمترین آن‌ها امکان یافتن رستوران‌های مختلف در مکان‌های جغرافیایی متفاوت است تا کاربر بتواند با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارد رستوران‌های نزدیک به خود را با کمک gps تلفن همراه خود بیابد. اینکه این ویژگی چگونه در طراحی نرم افزار سفارش غذا قرار داده شود، با توجه به نظر سفارش دهندگان اپلیکیشن می‌تواند متفاوت باشد.

  • قابلیت ایجاد حساب کاربری

مهم است که یک اپلیکیشن رستوران قابلیت ایجاد اکانت کاربری داشته باشد. در واقع هر کاربر باید بتواند برای خود یک اکانت اختصاصی ایجاد کرده و اطلاعات خود را در آن ثبت نماید. به این ترتیب هر کاربر به طور جداگانه می‌تواند سفارش‌های خاص داشته یا تخفیف‌های خاص دریافت کند. همچنین مالک اپلیکیشن می‌تواند اطلاعات آماری کاربردی خوبی در اختیار داشته و با قابلیت پیگیری پرداخت‌های کاربران از خیلی از مشکلات پیشگیری کند.

  • امکان سفارش و پرداخت آنلاین

می‌توان گفت یکی ازاصلی‌ترین ویژگی که هنگام طراحی اپلیکیشن رستوران باید مد نظر داشت، قابلیت ثبت سفارش و پرداخت آنلاین است. مهم است که کاربر بتواند به صورت آنلاین و از طریق تلفن همراه خود هزینه سفارشات خود را پرداخت کرده و خیالش از این بابت راحت باشد. البته یک نرم افزار سفارش آنلاین غذا باید طوری طراحی شود که کاربر بتواند بین پرداخت آنلاین و پرداخت مستقیم بعد از دریافت غذا انتخاب کند. همچنین امکان پرداخت آنلاین باید به شکلی باشد که بتوان کد‌های تخفیف را در آن به کار برد.

  • نوتیفیکیشن

خوب است که هنگام طراحی اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا بخش نوتیفیکیشن نیز در نظر گرفته شود. این قابلیت مثل یک مشوق با آگاه کردن کاربران از امکانات جدید و آخرین تخفیف‌ها کاربر را به استفاده دوباره از اپلیکیشن تشویق می‌کند. این قابلیت استفاده دوباره از برنامه را به یاد کاربران می‌آورد.

  • بخش‌های ویژه مثل اسلایدر

 در طراحی نرم افزار سفارش غذا می‌توان با کمک اسلایدر بخش‌های مهم اپلیکیشن مانند معرفی رستوران‌ها را برجسته کرد تا بیشتر در معرض دید کاربر قرار بگیرند. این ویژگی از ضروریات ساخت اپلیکیشن نیست، اما تاثیر مهمی در کارایی و زیبایی برنامه خواهد داشت.

مزایای طراحی اپلیکیشن غذا

 


بیشتر بدانید: طراحی سایت غذا


 

 مشکلات ثبت سفارش سنتی غذا

سفارش دادن غذا به شکل سنتی مشکلاتی دارد که ما را به استفاده از اپلیکیشن‌ها ترغیب می‌کند. برخی از این مشکلات عبارتند از:

  • اگر بخواهید به طور سنتی غذا سفارش دهید مجبور هستید زمان زیادی را به رفتن به رستوران، ماندن در صف سفارش غذا و منتظر بودن برای دریافت غذا اختصاص دهید. این زمان بسته به اینکه رستوران و غذای مورد نظر شما کجا و چیست متفاوت خواهد بود.
  • ممکن است غذای مورد نظر شما در رستورانی سرو شود که مسیرش از شما دور بوده یا به راحتی وسیله نقلیه برایتان مهیا نباشد. شاید هم خودتان را به آنجا برسانید، اما نتوانید جای پارک مناسب و امنی پیدا کنید. مخصوصا اگر در شهرای بزرگ و شلوغ زندگی کنید.
  • در روش سنتی ممکن است شما برای رفتن به یک رستوران وقت بگذارید، اما غذای مورد نظر شما موجود نبوده یا قیمت آن تغییر کرده باشد. در واقع در این روش شما دسترسی آسان و مستقیم به لیست غذا‌های موجود و قیمت آن‌ها ندارید.

عواملی که در بالا ذکر شد و موضوعات دیگر باعث می‌شود مردم در مورد سفارش غذا از رستوران دچار تردید باشند و اغلب از رستوران‌های نزدیک و در مواقع ضروری غذا سفارش دهند.

 

پرسش‌های متداول در مورد ساخت اپلیکیشن رستوران

آیا امکان دارد برای اپلیکیشن اندروید یا وب سایت رستوران یک قالب اختصاصی طراحی کرد؟

بله شما می‌توانید با ارسال طرح‌های قالب مورد دلخواهتان به طراح سایت یا اپلیکیشن، از او بخواهید ظاهر اپلیکیشن را مطابق با نظر شما طراحی کند.

آیا می‌توانیم یک سری امکانات اختصاصی به اپلیکیشن رستوران و یا وب سایت خود اضافه کنیم؟

شما می‌توانید هر ایده یا امکاناتی که مدنظر دارید را به طراحان اپلیکیشن بگویید و با توجه به دست نویس بودن کامل سیستم، آنها قادر خواهند بود، ایده‌های شما را روی اپ پیاده کنند.

آیا می‌توانیم بدون داشتن وب سایت، اپلیکیشن اندروید برای رستورانمان داشته باشیم؟

بله می‌توانید تنها اپلیکیشن یا تنها وب سایت داشته باشید.

آیا می‌توان برای رستورانی که داریم یک اپلیکیشن ایجاد کنیم؟

بله باید ابتدا نوع فروشگاه مشخص شده و بررسی گردد.

  

در نهایت

با توجه به بالا رفتن سرعت زندگی و کمبود وقتِ اکثر افراد برای آشپزی در خانه و افزایش روز افزون استفاده از اینترنت و تلفن‌های هوشمند، ساخت اپلیکیشن رستوران و طراحی نرم افزار سفارش آنلاین غذا امری سودآور، ضروری و رو به پیشرفت محسوب می‌شود. در پایان شما می‌توانید جهت اطلاع از فروشگاه ساز و امکانات اپلیکیشن فست فود با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید.

 

مشاوره رایگان و هدفمند وب پویا

اگر نیاز به مشاوره دارید، تیم وب پویا به شما کمک میکند که بهترین تصمیم را برای پیشرفت کارتان بگیرید. کافیست از طریق فرم زیر شماره تلفن خود را وارد کنید.

لطفا شماره تماس خود را وارد کنید

بروزرسانی در چهارشنبه, 10 فروردين 1401 09:49

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo طراحی اپلیکیشن رستوران ( قیمت + سفارش) نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا