عوامل شکست و عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی

شنبه, 17 مهر 1400 12:20
امتیاز شما به این مطلب
(3 رای‌ها)

عوامل شکست و عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی

 

اما اگر شما از وضع فعلی در بازار آگاه نباشید یا قدرت پیش‌بینی بازار را نداشته باشید قطعاً پس از مدتی و فروشگاه اینترنتی شما با شکست روبرو خواهد شد. در این مقاله برای شما می‌گوییم ویژگی ها و عوامل شکست و عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی چیست؟ و افرادی که اقدام به ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه ای کرده اند، چه تجربیاتی داشتند و چه عواملی را باید رعایت کنید تا در طراحی فروشگاه اینترنتی خود موفق باشید.

دلایل شکست فروشگاه اینترنتی چیست؟

  1. نداشتن سرمایه کافی

داشتن سرمایه گذاری موفق از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار برای شروع پر قدرت یک کسب و کار است. می توانید این سرمایه را از طریق دوستان آشنایان و یا نزدیکان و یا حتی فردی ناشناس تامین کنیم. همانطور که شروع یک فعالیت نیاز به سرمایه دارد قطع ادامه دادن فعالیت های کاری نیز نیاز به کمی سرمایه و پس انداز دارد مخارجی که پیش‌بینی نشده هستند شاید گاهی از مخارج پیش‌بینی‌شده بیشتر هم باشند. بگیرید یک فروشگاه ساز اینترنتی راه اندازی کرده اید قطعا در قدم اول نیاز به خرید یک سایت و سفارشی سازی آن متناسب با نیازهای خود دارید در گام بعد نیاز به سئو و بهینه سازی سایت دارید و این سایت برای آپدیت بودن و به روز بودن نیاز به رسیدگی دارد درست است که مشاغل اینترنتی نیاز به سرمایه کمتری در مقایسه با مشاغل و کسب و کارهای سنتی دارد  ولی در نهایت این نوع کسب و کار هم مخارج و هزینه های خاص خود را دارد که متناسب با فعالیتی که انجام می دهید ممکن است بیشتر یا کمتر باشد پس قبل از شروع خرید و گام گذاشتن در این مسیر باید بدانید قطعا موفقیت در زمینه تجارت الکترونیک هست چون تمام کسب و کارها رو به اینترنتی شدن می‌روند و دنیا دنیای اینترنت است ولی همچون سایر کسب و کارها نیاز به تجربه صبر و بردباری در این زمینه دارد.

 

  1. نداشتن برنامه و هدف مناسب

برای شروع هر فعالیتی و ادامه حیات هر شغلی داشتن برنامه و هدف امری بسیار ضروری است.بنابراین شما باید در رابطه با بازار و مشتریان و همچنین نحوه عرضه محصول یا خدماتتان اطلاع کامل داشته باشید یا حتی در مورد این که چه امتیازی کالا یا خدمات شما نسبت به رقیبان خواهد داشت برای رقابت و پیشی گرفتن هر چه بیشتر از سایرین.خود انتخاب داشتن یک وب سایت برای فعالیت اقتصادی نیز یک برنامه و هدف و در واقع یک راه برای رسیدن به درآمد است.

 

  1. نداشتن ایده های ممتاز در طراحي سايت فروشگاهی

اگر به دنبال موفقیت هستید باید راه خود را خلق کنید راهی با ویژگی ها و امتیازاتی خاص خودتان که توانایی رقابت با سایرین که زودتر پا به عرصه فعالیتی اقتصادی مشابه گذاشته اند را داشته باشید. تقلید راه شما را سخت تر میکند و مجبور خواهید شد هزینه گزافی را صرفه جلب مشتری و تبلیغات کنید.

 

  1. صبور نبودن

اگر با تمام پیشکسوتان صحبت کنید آنها به شما خواهند گفت رمز موفقیت در هر امری صبر و بردباری است موفقیت نتیجه تحمل سختی ها و صبر است. موفقیت میوه تلاش و صبر است. دیجی کالا و سایر فروشگاه های اینترنتی یک شبِ موفق نشدند پس اگر می خواهید طراحی سایت شبیه دیجی کالا داشته باشید باید بردباری و تلاش مالکان این سایت ها را نیز داشته باشید. 

 

  1. استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی

باید متذکر شوم هیچگاه از تکنولوژی‌ها غافل نشوید و هیچ‌گاه فقط به یک تکنولوژی بسنده نکنید به این معنی است که شما نباید فقط به داشتن یک سایت اکتفا کنید یا داشتن یک شبکه اجتماعی داشتن شبکه های اجتماعی متعدد و فعال بودن در آنها کمک بسیاری  در موفقیت و شناسانده شدن شما و محصولات شما و یا خدمات شما می شود. برای درک بهتر این موضوع مطالعه محتوای تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو وب سایت را پیشنهاد میکنیم.

 

  1. نداشتن دانش و مهارت لازم

در زمینه‌ هر کسب و کاری که وارد می شوید اطلاعات کافی و جامعه را جمع آوری کنید و عواملی را که بر روی کسب و کار شما اثر گذار است  را شناسایی نمایید. در این راستا می توانید از منابع اینترنتی یا افراد باتجربه استفاده کنید قطع شروع یک شغل اینترنتی بدون افزایش دانش و مهارت امکان پذیر نیست مگر  فقط برای کوتاه مدت برای بلند مدت و توسعه کسب و کارتان قطع نیاز به تسلط به محیطی که با آن کار می کنید خواهید داشت.

 بسیار خرسندیم که در این مقاله با تیم وب پویا همراه بودید امیدواریم در مقالات آینده بتوانیم شما را در رسیدن به هدفتان یاری نماییم همچنین شما می توانید با تماس با قسمت پشتیبانی سایت اطلاعات لازم را برای خرید سایت فروشگاهی آماده و شروع یک کسب و کار اینترنتی موفق به دست آورد.

 

  1. عدم اعتماد سازی

یکی از مهم ترین دلایل شکست فروشگاه های اینترنتی عدم اعتماد سازی در مخاطبان است. در صورتی که مخاطب نتواند به فروشگاه اینترنتی شما اعتماد کند صد در صد شکست خواهید خورد. دریافت اینماد و استفاده از درگاه های معتبر پرداخت از اولین نکاتی است که باید برای جلب اعتماد مخاطبان رعایت کنید. با مطالعه مقاله نکات طلایی برای اعتماد سازی در فروشگاه های اینترنتی اعتماد مخاطبان را به فروشگاه اینترنتی خود جلب کنید!

 

  1. تجربه کاربری سخت و نامناسب سایت

شما باید موارد مختلفی را در طراحی فروشگاه اینترنتی خود رعایت کنید تا یک رابط کاربری ساده و مناسب به مخاطبان خود ارائه دهید. رعایت مواردی مانند زیبایی و جذابیت سایت، سادگی فرایند خرید، دسته بندی محصولات و... به شما در داشتن یک رابط کاربری مناسب کمک می کنند.

 

 

بروزرسانی در شنبه, 17 مهر 1400 12:20

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo عوامل شکست و عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا