قوانين پشتيبانی

توافقنامه ( لطفا پیش از ارسال فرم سفارش متن زیر را مطالعه نمایید)

 

تعهدات کاربر :

1- سیستم پشتیبانی فنی به صورت ارسال درخواست به سامانه پشتیبانی مشتریان می باشد و پشتیبانی "فنی" به صورت تلفنی ارائه نمی شود لذا از تماس با بخش فروش برای امور پشتیبانی فنی جدا خودداری نمائید، همکاران بخش فروش هیچ کمکی نمی توانند به صورت تلفنی ارائه دهند.

بعد از ارسال درخواست، لطفا منتظر باشید، زمان تقریبی پاسخگویی به درخواست شما بین ۱۵ دقیقه تا 10 ساعت در ساعات اداری (۹ صبح تا ۵ بعدازظهر روزهای کاری) و خارج ساعت اداری بین ۱ تا ۲۴ ساعت می باشد. لذا میبایستی تا زمان پاسخ کارشناسان پشتیبانی ما صبور باشید و از تماس مکرر و ارسال ایمیل های مشابه خودداری فرمایید.

2- لطفا درخواست های خود را به زبان فارسی و به صورت تایپ فارسی ارسال نمائید (از ارسال درخواست های خود به زبان های دیگر مانند انگلیسی و یا به صورت تایپ Finglish خودداری نمائید)

3- درخواست های غیر مرتبط با یک موضوع را در تیکت مجزا ارسال کنید. از ارسال موضوعات متفاوت و غیرمرتبط با هم در یک تیکت خودداری نمائید.

4- جهت پیگیری تیکت قبل یا ارسال پاسخ به تیکت قبلی، تیکت جدید ارسال نکنید، پاسخ و پیگیری مربوطه را از طریق همان تیکت در سامانه پشتیبانی پاسخ دهید.

5- درخواست های پشتیبانی از طریق تلفن، مشاور آنلاین، پیامک، تلگرام و ... ترتیب اثر داده نمی شوند لذا خواهشمندیم همواره از طریق سامانه ارسال تیکت ما با در ارتباط باشید.

6- از ارسال درخواست تلگرافی و ناواضح خودداری کنید. ذکر بیشتر جزئیات به نفع شما و تسریع در فرآیند رفع مشکل و پاسخ دهی دارد. در صورت لزوم جهت بررسی دقیق تر و سریعتر حتما نام سرویس، اطلاعات ورود به مدیریت، متن کامل پیام خطا و اسکرین شات ارسال نمائید.

7- همواره با همان ایمیلی که در ابتدا اقدام به سفارش از وب پویا نموده اید در سامانه پشتیبانی ثبت نام و درخواست پشتیبانی ارسال نمایید، اپراتورهای ما اجازه پاسخ به ایمیل دیگری را ندارد. شایان ذکر است به محض پاسخ اپراتورهای وب پویا، ایمیلی حاوی پاسخگویی به ایمیل کاربر ارسال می شود.

8- وب پویا از تمام اطلاعات سایت ها و بانک های اطلاعاتی مشتریان، به صورت منظم هفتگی و ماهانه، نسخه پشتیبان تهیه می کند، با این حال مسئوليت فايل ها و مطالب موجود در سايت بر عهده شماست. گرفتن نسخه پشتيبان، تعويض كلمه عبور هر چند وقت يكبار و ...، بر عهده شماست و در صورت بروز هرگونه مشكلی از سوی اين موارد، میتوانید درخواست بازیابی اطلاعات دهید و برای شما انجام میشود اما درصورتی که اطلاعاتی را بک آپ نگرفته باشید و از دست برود هيچگونه مسئوليتی در اين زمينه متوجه وب پویا نمی باشد.

9- تغییرات اختصاصی در سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن موبایل شامل: افزودن امکانات جدید برنامه نویسی، ویرایشات قالب، طراحی اختصاصی گرافیکی تصویر ( آیکن، هدر، بنر، فلش و ...) همچنین رتبه ی سایت، سئو و بهینه سازی سایت، خدمات افزایش بازدید ، تبلیغات اینترنتی و ... شامل پشتیبانی سایت ساز ها نمی باشد و در صورتی که قابل انجام باشد با اخذ هزینه توسط واحد مربوطه انجام می گردد.

10- با توجه به توضیحاتی که در مورد هر یک از خدمات وب پویا بصورت مفصل در سایت ارائه شده است، همچنین ایجاد لایسنس برای دامنه در هر سرویس، پس از سفارش عودت مبلغ پرداختی ( یا درصدی از هزینه) به هيچ وجه امکان پذير نيست، لذا لطفا قبل از خرید با دقت مطالب سایت، نمونه کارها یا دمو آنلاین محصول مورد نظرتان را مطالعه نموده و بررسی نمایید.

11- ارسال ایمیل های حجیم تبلیغاتی (Spam) روی هاست های اشتراکی ممنوع می باشد و در صورت ارسال ایمیل گروهی وب سایت توسط سرور بصورت خودکار معلق میشود و پس از تذکر به مدیر سایت مجدد باز میگردد و در صورت تکرار مجدد، سرور فایل پشتیبان اطلاعات شما را برای ما ارسال کرده و درخواست مهاجرت از سرور میدهد.

12- کاربر موافقت می كند كه در هيچ شرايطی حداكثر مسئوليت تقبل شده توسط وب پویا در برابر خسارات احتمالی بيش از كل مقدار پرداختی شما به ازای خدمات و محصولات مشخص خريداری شده نگردد، همچنین گروه وب پویا به عنوان یک تیم طراحی سایت فعالیت میکند.

13- سیستم پشتیبانی وب پویا بصورت خودکار جهت تمدید هاست یا دامین به ایمیل اصلی مشتریان خود اطلاع رسانی میکند، در صورتی که ایمیل مشتری تغییر یافته باشد یا به هر دلیلی ایمیل نرسیده باشد، مشتری موظف است در صورت تمایل به تمدید، از طریق درخواست به پشتیبانی اقدام نموده و از زمان منقضی شدن هاست و دامین خود اطلاع داشته باشد.

14-تخلف یک مشتری از رعایت مفاد این توافقنامه، زمینه ساز غیرفعال سازی سرویس وی می شود. هنگامی که اپراتور وب پویا از تخلفی نسبت به این توافقنامه اطلاع پیدا کند، یک بررسی ابتدایی انجام خواهد داد. در طی این بررسی، با اطلاع به مدیر سایت به منظور جلوگیری از فعالیتهای غیر مجاز احتمالی امکان دسترسی مشتری را موقتا محدود می سازد. بسته به میزان اهمیت تخلف، وب پویا می تواند سرویس میزبانی وب یک مشتری را محدود ساخته یا معلق نماید. معلق شدن سرويس بدين معناست که سرويس مربوطه ابتدا suspend شده و در صورت رفع مشکل از سمت کاربر مجدد باز میشود و در صورت تکرار نسخه پشتيبان اطلاعات fullbackup به کاربر جهت مهاجرت به هاست دیگر ارائه میشود.

 

 

 

 

تعهدات اپراتور (کارمند/پشتیبان) :
تعهدات پشتیبان

1-اپراتور وب پویا متعهد میشود تا تمامی تلاش خود را برای پاسخ دهی به سوالات مربوط به پشتیبانی سرویس در محدوده مفاد توافقنامه، دلسوزانه انجام دهد.

تبصره : شایان ذکر است خدمات آموزش کار با ویندوز، آموزش زبان برنامه نویسی، آموزش فتوشاپ و مواردی از این قبیل به هیچ عنوان شامل وظیفه کارمند نمی شود. با این حال گروه طراحی وب پویا با راه اندازی بخش های آموزش اقدام به حل مشکلات نامربوط به پشتیبانی کاربران را نموده است.

2-اپراتور موظف است تا در نهایت ادب و احترام به پاسخگویی کاربر بپردازد تا مشکل کاربر مرتفع گردد.

3-وب پویا نمی تواند اطلاعات شخصی شما را به ديگر اشخاص يا كمپانی های غير معتبر بدهد، بفروشد و یا به اشتراك گذارد، مگر اين كه به منظور تامين خدمات يا محصولاتی باشد كه شما تقاضا كرده ايد، كه آن هم بر اساس اجازه شما صورت میگیرد.

4-وب پویا تمام توان و علم خود را جهت ارائه بهترین سرویس پایدار بکار میگیرد و روی تمامی سرویس ها حداکثر استاندارد کیفیت را رعایت میکند.


توجه : وب پویا می تواند در هر زمان با اطلاع قبلی به کاربران در متن اين توافقنامه تغيير ايجاد کند. ارسال فرم سفارش و فشردن تیک توافقنامه به منزله مطالعه كامل اين قرارداد و مورد تاييد بودن تمامی موارد فوق از سوی شما و وب پویا خواهد بود. نسخه قابل استناد این قوانین آخرین نسخه ای که اکنون در سایت موجود است، خواهد بود.

آخرین ویرایش: 1396/02/05

 

فروشگاه ساز طراحی وب سایت شرکت طراحی وب سایت خبری طراحی وب سایت تخفیف گروهی طراحی وب سایت آگهی طراحی وب سایت شخصی

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  031-36612265 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info@webpouya.com
webpouya rss وب پویا در تلگرام وب پویا در گوگل پلاس وب پویا در اینستگرام وب پویا درتویتر

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از پشتیبانی این شرکت در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در رابطه با طراحی سایت و بهینه سازی سایت ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردیم. ایشان پس از طراحی همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش می بری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این سایت شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4